Maja dorasta. Niezbędnik dorastającej dziewczynki

 20180525_212407446069249-225x300 Maja dorasta. Niezbędnik dorastającej dziewczynki

  • Tytuł Maja dorasta
  • Tytuł oryginalny Mia se hace mayor
  • Autor Monica Peitx
  • Tłumacz Agata Picheta
  • Ilustrator Cristina Losantos
  • Liczba stron 48
  • Format 148×190
  • Do kupienia TUTAJ

Bohaterką opowieści jest dziewięcioletnie Maja, która rozpoczyna bardzo niezwykły czas w swoim życiu – dojrzewanie. Bohaterka przeżywa wiele sprzecznych ze sobą emocji. Stara się jednak zachować spokój i z pomocą mamy oraz przyjaciółek dowiaduje się o sobie i swoim ciele coraz więcej ważnych informacji.

20180525_212407446069249-225x300 Maja dorasta. Niezbędnik dorastającej dziewczynki

Dojrzewanie w przystępny i humorystyczny sposób na kartach książki. Bogato ilustrowana, rzetelna i merytoryczna opowieść. Sporo informacji praktycznych oraz edukacyjnych. Język i forma przekazu dostosowana do młodej dziewczyny. Maja jest dziewczyną, która staje się bliska czytelniczce. Opowiada o swoich obawach, odkryciach czy spostrzeżeniach. Grafiki obrazują zmiany w wyglądzie dziewczyny, oddają upływ czasu. Najważniejsze treści zostały podsumowane, wyróżnione i dodatkowo zaakcentowane.

Książka Maja dorasta. Niezbędnik dorastającej dziewczynki dedykowana dziewczynkom w wieku 9-14 lat, które są w trakcie lub przed dojrzewaniem. Pomaga uporządkować zmiany zachodzące w ciele i umyśle kobiety. Podpowiada jak prawidłowo jeść, spać , dobrać biustonosz, podpaskę czy tampon. Maja podsuwa także czytelniczkom 10 sposobów jak rosnąć zdrowo. Promuje zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną.

Format pozwala na przechowywanie w torebce, szkolnym plecaku i częstą lekturę. Odporna na zniszczenie twarda oprawa, dynamiczna kolorystyka z przewodnim kolorem turkusowym, estetyka graficznej oprawy – to mocne strony książki.

Książka napisana przez lekarkę, specjalistkę w dziedzinie pediatrii. Publikację wyróżniono licznymi nagrodami. Wartościowa książka edukacyjna dla młodych kobiet -warto 🙂

 

 

 

 


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *