Magiczna podróż – w poszukiwaniu brata.  Nadzwyczajny pociąg mknie a na jego pokładzie ona – dzielna siostra. Czy zdoła odnaleźć brata i czy przeciwności losu sprawią, że smutek i zmartwienia znikną. Magiczna opowieść nie tylko dla fanów/ fanek Harrego Pottera.  „Magiczny ekspres” – otula serce, rozpala wyobraźnie i dodaje skrzydeł.  Pierwszy tom trylogii od Wydawnictwa Media Rodzina.

wp-1609713607905-1024x1024 Magiczny ekspres, tom 1. Media Rodzina ZIMA 2020 10+
  • Magiczny ekspres
  • Autor:  Sturm Anca
  • Media Rodzina
  • Do kupienia TUTAJ

Kto nie lubi opowieści przepełnionych emocjami i odrobiną magii. Zwłaszcza kiedy masz kilkanaście lat i uwielbiasz czytać książki.  Jako fanka Harrego Pottera mam nosa do magicznych tytułów. Już sama okładka z tajemniczym pociągiem, równie tajemną grupą osób oraz unoszące się w powietrzu przedmioty oraz zwierzęta sprawiają, że książkę chce się chwycić i zacząć czytać. Jako, że nie wolno oceniać książek po okładce warto ją zwyczajnie przeczytać!

Rozbudowana opowieść, której fabuła nawiązuje do klimatu magii i czarodziejstwa znanego z Harrego Pottera. Podobieństw jednak nie ma zbyt wiele. Owszem pociąg jedzie jednak nie do Szkoły Magii.  W pociągu znajdziecie Flinn, która jest pasażerem bez biletu. Nie planowała tej podróży. Od dawna spędza samotne wieczory na pustym dworcu. To miejsce złych wspomnień. Dwa lata temu zniknął na nim jej brat. Pewnej nocy zatrzyma się nadzwyczajny pociąg – pociąg z pocztówki od Jontego (zaginionego brata)! Pociąg to niezwykłe miejsce – internat w drodze. Tajemnicze osoby, wrogowie i przyjaciele. Czy znajdzie wśród nich rozwiązanie zagadki? Czy siostra odnajdzie brata?

Dziewczyna nie wie jeszcze, że największy sekret skrywa ona sama…

„Magiczny ekspres” to bardzo dobra książka dla młodzieży (i nie tylko). Tajemnicza, magiczna, zaskakująca i wciągająca. Pierwsza z serii trzech książek o magicznej szkole na torach. Szkoła, która podróżuje po świecie i kształci wyjątkową młodzież. Zagadkowe miejsce, które daje bohaterce magiczne znaki. Znaki, które być może pozwolą rozwikłać zagadkę zaginionego brata.

wp-1609713607905-1024x1024 Magiczny ekspres, tom 1. Media Rodzina ZIMA 2020 10+

Innowacyjna fabuła, mocny klimat, ciekawa opowieść i bohaterka, która do złudzenia przypomina dziewczynę z okolicy, szkoły czy może nas samych. Blisko 400 stron opowieści, która przenosi nas w niezwykłe wydarzenia. Niecodzienna szkoła, ciekawi bohaterowie i zagadki, których robi się coraz więcej. Oj jak chętnie wskoczyłabym do takiego pociągu! Wyobraźnia pracuje a możliwości, jakie daje wydawnictwo Media Rodzina po raz kolejny pozwalają przenieść się w niezwykłe i magiczne miejsce. Do Magicznego Ekspresu!

Ostrzegam – będziecie mieć niedosyt i wyczekiwać kolejnych tomów! Ja tak mam! Serdecznie polecam i czekam na kolejną część!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *