Akademia Tropicieli Faktów – Titanic to szczególna książka. Wydana w 110 rocznicę zatonięcia najsłynniejszego statku w dziejach historii. Statku legendy, który teraz staje się bohaterem książki. Kolejny tom serii „Magiczny domek na drzewie” w którym razem z Anią i Jackiem poznajemy sekrety z historii Tytanica.

wp-1650780569393-823x1024 MAGICZNY DOMEK NA DRZEWIE. AKADEMIA TROPICIELI FAKTÓW. TITANIC. Mamania 2022
hdrpl

„Magiczny domek na drzewie” to seria książek dla wielbicieli zagadek, poszukiwaczy faktów i wszystkich ciekawych świata młodych odkrywców. Na stronach książki śledzimy bowiem prawdziwe informacje, które zebrane zostały w atrakcyjnej formie wprost do rąk dzieci w wieku szkolnym. Publikacja zachęca bowiem dzieci do samodzielnego odkrywania tajemnic o historii Tytanica. A jest to historia bardzo poruszająca. Niestety również tragiczna, która miała miejsce aż  110 lat temu.
Co ważne  „Akademia Tropicieli Faktów” zawiera mnóstwo informacji, ilustracji i ciekawostek na tematy poruszane w kolejnych tomach uwielbianej przez dzieci serii „Magiczny domek na drzewie”.

wp-1650780569393-823x1024 MAGICZNY DOMEK NA DRZEWIE. AKADEMIA TROPICIELI FAKTÓW. TITANIC. Mamania 2022

Poszukajmy odpowiedzi na mnóstwo pytań:
Czym Titanic różnił się od innych statków? Kim byli jego pasażerowie? Dlaczego zatonął? Dlaczego nie uratowano więcej osób?
Wspólnie z Jackiem i Anią będziemy odkrywać tajemnice z przeszłości. Doskonale sprawdzą się ku temu zdjęcia i grafiki, których w książce jest bardzo dużo. Niektóre nawet dorośli zobaczą pierwszy raz i jestem przekonana, że nie zostawia dzieciom lecz sami przeczytają – bo ta książka nie ma limitu wieku. Zachęcam wszystkich do odkrywania tajemnic Tytanica! Zdecydowanie warto!

  • Autor:Will Osborne, Mary Pope Osborne
  • Tytuł:Magiczny domek na drzewie. Akademia Tropicieli Faktów. Titanic.
  • Tytuł oryginalny:Fact Tracker. Titanic.
  • Tłumacz:Anna Rosiak
  • Liczba stron:144
  • Wydawnictwo:Mamania
  • Do kupienia TUTAJ

annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: