Magazyn KREDA to nowość na polskim rynku wydawniczym. Co miesiąc do kiosków oraz na wasze skrzynki e-mailowe trafić może jeden nowy numer poświęcony wybranej tematyce wspierającej rozwój dziecka. Magazyn wspiera i inspiruje czytelników do prowadzenia edukacji i rozwoju dziecka w sposób innowacyjny, bliski naturalnemu rytmowi dziecka. KREDA korzysta z tradycji i łączy ją z nowoczesnymi technikami.  Zaglądamy do numeru 3: METODA MONTESSORI

20190123_1826431546801848-250x300 Magazyn kreatywnej edukacji KREDA – zaglądamy razem do środka jednego z numerów. METODA MONTESSORIKREDA

Wychowanie i edukacja dzieci to ważne i bardzo odpowiedzialne zadanie. Czy sami jesteśmy zadowoleni z przebiegu własnej edukacji? Jakie wzorce nam towarzyszą w wychowaniu dziecka? Czy mamy skąd czerpać inspiracje? Czy nasze przekonania są sprzyjające optymalizacji wychowania naszego dziecka?

Sama jako mama odpowiadam na te pytania. Również w swojej pracy zawodowej mam moc oddziaływania na proces wychowania wielu wspaniałych dzieci . Poszukuję nowych dróg w edukacji. Szukam mądrości, doświadczeń i efektów. W wielu książkach znajduję to co wartościowe, w ogromnej ich liczbie jednak trudno znaleźć sens i użyteczność. Z ciekawością sięgam więc po KREDĘ.

20190123_1826431546801848-250x300 Magazyn kreatywnej edukacji KREDA – zaglądamy razem do środka jednego z numerów. METODA MONTESSORI

Szczególnie zainteresował mnie numer 3 magazynu. Chociaż z pedagogiką Montessori styczność mam od 2007 roku nieustannie wzbogacam swoją wiedzę na jej temat i pasjonuję mnie poznawanie praktyków tej pedagogiki. Magazyn KREDA to wypełniony po brzegi materiał na temat ciekawego spojrzenia na temat metody Montessori. Ujęcie zaproponowane przez autorów to kalejdoskop zagadnień z ogromnego obszaru dziedziny. Zarówno rodzic jak i profesjonalista znajdzie w numerze coś dla siebie.

 • Jak zorganizować przestrzeń dla dziecka według metody Montessori?
 • Rola edukacji leśnej
 • Montessoriańska cisza
 • Jak wygląda dzień w przedszkolu Montessori?
 • Co wchodzi w skład wyposażenia pracowni i szkoły Montessori?
 • Jakie najważniejsze przesłanie zostawiła po sobie Maria Montessori?

Metoda Montessori przeżywa w Polsce dynamiczny rozwój. Bombardowani jesteśmy ofertami szkół czy przedszkoli. Być może macie już w domu różową wierzę albo brązowe schody. Pora na analizę założeń pedagogiki!

Potrzebujecie świeżości w codziennej edukacji w waszej szkole i w domu? KREDA dostarcza praktycznych wskazówek oraz pokazuje, gdzie i po co szukać głębiej. KREDA rozbraja lęki dotyczące naszych edukacyjnych obaw. Uspokaja, systematyzuje wiedzę oraz dostarcza praktycznych rozwiązań na poruszane tematy.

Tematyka dotychczasowych numerów:

 1. EDUKACJA DOMOWA
 2. EDUKACJA FINANSOWA
 3. EDUKACJA MONTESSORI
 4. SPORT – WYCZYN CZY REKREACJA
 5. (w przygotowaniu) – NIECH ZABRZMI MUZYKA!

20190123_1826431546801848-250x300 Magazyn kreatywnej edukacji KREDA – zaglądamy razem do środka jednego z numerów. METODA MONTESSORI

Całość opatrzona jest w bogaty materiał wizualny. Zdjęcia w formie wielkoformatowych  prezentacji pozwalają namacalnie poczuć wypowiadane słowa.

Kto tworzy KREDĘ?

Mówią o sobie: zespół profesjonalistów, którzy chcą dzielić się swoją wiedzą! Autorzy dbają, aby edukacja nie wiązała się z przykrym obowiązkiem dla dziecka i rodzica.  Są w śród autorów rodzice, nauczyciele, psycholodzy, pedagodzy oraz pasjonaci rozwoju i edukacji.

Jak kupić?

Prenumerata cyfrowa lub papierowa? To chyba najlepsze rozwiązanie. O szczegółach przeczytacie TUTAJ

Co mnie przekonało?

 • Brak reklam!
 • Ujęcie szczegółowe jednego tematu
 • Wypowiedzi praktyków
 • Ciekawa tematyka
 • Innowacyjność i tradycja
 • Dbanie o dobro dziecka – to czuć w każdym zdaniu magazynu!

Serdecznie polecam magazyn kreatywnej edukacji KREDA!

Newsletter

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach od psychologicoach.pl

Jeszcze chwilka...

Dziękuję za zapisanie się na mój newsletter! Sprawdź teraz swoją pocztę.

 


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *