Komiksy które bez wątpienia nazwę kultowymi. Lucky Luck w nowych odsłonach – które są zarazem najstarszymi komiksami z serii. Jak wyglądał bohater Dziekiego Zachodu w 1949 roku? Jakie kolejne przygody przeżył oraz czy odniósł sukces w nierównej rywalizacji z braćmi Daltonami?

20181108_083852837630669-300x225 Lucky Luke Tortilla dla Daltonów. Tom 31 oraz  Kopalnia Złota Dicka Diggera. Egmont

Lucky Luke. Kopalnia Złota Dicka Diggera oraz Tortilla dla Daltonów. Tom 31

  • Wydanie: 2018
  • Seria/cykl: LUCKY LUKE
  • Scenarzysta: René Goscinny
  • Ilustrator: Morris
  • Tłumacz: Marek Puszczewicz
  • Do kupienia TUTAJ

Dwa absolutnie klimatyczne komiksy z bohaterem z Dzikiego Zachodu w roli głównej. Uwielbiany od prawie 70 lat Lucky Luke nadal przeżywa fantastyczne przygody. Jego legenda trwa do dzisiaj a poczucie humoru autorów komiksów jest może lekko zbyt dosadne ale niewątpliwie śmieszne.

Kopalnia Złota Dicka Diggera to pierwszy album o przygodach Lucky Luka! Samotny kowboj spotyka dawnego znajomego. Dick Diggory to stary poszukiwać złota, który ma w zanadrzu kolejne odkrycie. Niestety o złocie dowiadują się bandyci, którzy są absolutnie zdeterminowani, aby dotrzeć do złota jako pierwsi. Z pomocą przychodzi najwspanialszy kowboj Dzikiego Zachodu – Lucky Luke!  Niestety nie wszystko idzie po jego myśli – już za kilka chwil może strącić życie przez powieszenie. Nieszczęśliwa sytuacja doprawiła, że inny złoczyńca wygląda tak samo i został uwolniony podając się za kowboja! Akcja wydarzeń po prostu Was zaskoczy. Humor również – uwaga tylko na nieco drastyczne sceny! Jest ich kilka – na szczęście bez pokazywania. Starsze dzieci nie będą zaskoczone, Młodsze jednak lepiej uprzedzić. Komiks polecam więc od około 12 lat do 112! Uwielbiam Lacky Luka mimo jego już sędziwego wieku!

20181108_083852837630669-300x225 Lucky Luke Tortilla dla Daltonów. Tom 31 oraz  Kopalnia Złota Dicka Diggera. Egmont

Drugi komiks to opowieść o Daltonach. Tom 31 to Tortilla dla Daltonów. Meksykanie pojmali braci Daltonów! Niestety bracia nie dają za wygraną a nawet podjęli się edukacji południowych sąsiadów  prawdziwie nowoczesnego podejścia do zawodu bandyty. Co to jest za pomysł!? Okazują się naprawdę znakomitymi nauczycielami. W efekcie Lucky Luke musi podążyć za Rio Grande, aby uwolnić Meksyk od plagi Daltonów.  Czy kowboj z Dzikiego Zachodu da radę? Jakie przygody czekają go po drodze oraz czy Daltonowie znowu wyjdą na wolność?

Komiksy o Lacky Luku to wspaniała opowieść z dystansem do rzeczywistości. Uwielbiam je od bardzo dawna. Nigdy się nie zawiodłam i zawsze wiem czego mogę się spodziewać: świetna szata graficzna, komizm sytuacyjny i niekończąca się opowieść, po której na pewno nastąpi kolejny epizod! Jak tu nie kochać Lucky Luka! A Daltonowie – bracia mają tyle pomysłów i każdy lepszy od poprzedniego!

Seria Lucky Luke została stworzona przez dwie legendy frankofońskiego rynku komiksowego: pisarza René Goscinnego (1926–1977) oraz rysownika Morrisa (własc. Maurice de Bevere, 1923–2001). Po śmierci Goscinnego scenariusze kolejnych odcinków serii były tworzone przez kontynuatorów takich jak zespół autorski ukrywający się pod pseudonimem Claude Guylouis (grupa ta składała się z trzech pisarzy, scenarzystów i redaktorów: Claude’a Klotza, Jeana-Louisa Roberta i Guya Vidala).

 


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *