Małe sówki- od Wydawnictwa Mamania to piękna i bardzo emocjonująca opowieść o małych sowach, które oczekują na powrót mamy. Emocje nie dają spokoju, a coraz gorsze scenariusze przychodzą do głowy. Pięknie opowiedziana i niezwykle zilustrowana historia o tym, że mama zawsze wróci. Świetnie sprawdzi się u młodszych dzieci, które przezywają lęki separacyjne.

20190729_214909-1024x768 Letnie premiery od MAMANIA - Małe sówki- wzruszająca opowieść o nieobecności i powrocie mamy. 2019 3+
  • Tytuł:    Małe sówki
  • Autor:   Martin Waddell
  • Ilustracje: Patrick Benson
  • Tytuł oryginalny: Owl Babies
  • Liczba stron: 32
  • Oprawa:  oprawa twarda
  • Wydawnictwo:  Mamania
  • Do kupienia TUTAJ

Lęk separacyjny i emocjonalne pobudzenie towarzyszy dzieciom w wieku wczesnoszkolnym bardzo często. Obawiają się o to czy zostaną odebrane z przedszkola, nie chcą do niego pójść czy rozpaczają na perspektywę pójścia mamy samej np. do pracy, zostania w domu z opiekunką. Małe sówki to piękna opowieść z elementem edukacji psychologicznej. Jej fabuła przebiega wokół wydarzeń jednej nocy. Pewnego wieczoru trzy sówki budzą się same.

Nie ma mamy.

Czy wróci? Co robi? Czy jest zdrowa?

Nikt nie potrafi odpowiedzieć na to pytanie, a strach przed utratą i emocje spowodowane nieobecnością mamy po prostu sięgają zenitu. Na szczęście sówki są trzy i razem podtrzymują się na duchu. Sowy wreszcie zamykają oczy i wypowiadają życzenie. Nadchodzi też moment, kiedy mama Sowa wraca! Jakie to szczęście!

Małe sówki- ta książka zachwyca. Wspiera rozwój emocjonalny dziecka, uświadamia maluchom ich emocje, pokazuje jak można sobie z nimi poradzić. Udowadnia także, że mama wraca. Ta perspektywa jest ważna, potrzebna i bardzo aktualna.

Wydanie zachwyca szczegółami i szatą graficzną. Skąpane w nocnym mroku sowy charakteryzują się lekkością, delikatnością i wielką dbałością o szczegóły. Mało jest książek, których fabuła dzieje się w nocy! Tutaj mamy taką sytuację. Z korzyścią dla książki, która wyróżnia się na półce dziecka.

Piękna historia i fantastyczne wydanie.

„Poruszająco piękna. Zilustrowana z niesłychaną delikatnością. Perfekcyjna.”

The Guardian


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: