Czy mogę się przytulić? Nie! Są takie chwile, kiedy każdy potrzebuje przytulenia, czułości i zainteresowania. Nie zawsze jednak otrzymujemy to od innych. Jak czuje się jeż oraz żółw, których nikt nie chce przytulić? Co się wydarzy, gdy spotkają się razem? Dwie książki, które można czytać w dowolnym kierunku a ich przebieg spotka się na samym środku! Piękne, wzruszające i bardzo emocjonalnie ciepłe.

20190729_214549648268063-1024x768 Letnie nowości od MAMANIA: Czy mogę się przytulić?  Dwie historia o wspólnym finale. 2019 3+
  • Tytuł:    Czy mogę się przytulić?
  • Autor:   Eoin McLaughlin
  • Ilustracje: Polly Dunbar
  • Tytuł oryginalny: The Hug
  • Tłumacz: Zofia Raczek
  • Liczba stron: 56
  • Oprawa: oprawa twarda
  • Wydawnictwo:  Mamania
  • Do kupienia TUTAJ

Co pomaga na smutek? Kiedy jeż oraz żółw czują wielki smutek potrzebują przytulenia.  W tym celu podchodzą do zwierząt zamieszkujących las i proszą o możliwość przytulania. Niestety spotykają się z odmową, wymówkami, ucieczką… Smutek narasta. Nikt nie chce przytulić jeża. Nikt nie chce przytulić żółwia.

Do chwili, kiedy spotykają się razem!

I właśnie wtedy…

Przytulili się…

I byli szczęśliwi, tak jak można być tylko we dwoje.

Czy mogę się przytulić? To opowieść o bardzo prostym tekście oraz bardzo ciekawej oprawie. Książkę można czytać z dowolnej strony. Ma dwie okładki i dwóch bohaterów, których losy przebiegają bardzo podobnie. Każde ze zwierząt spotyka się z odrzuceniem, odtrąceniem i odmową. Potrzebują przytulenia a żadne ze spotkanych zwierząt nie ma na to ochoty, czasu lub ma inną wymówkę. Dopiero bezpośrednie spotkanie żółwia i jeża to pełnia szczęścia.

Książka sprawdzi się u dzieci, które uwielbiają się przytulać i czasami robią to nadmiarowo, narzucają się z przytulaniem. Świetnie sprawdzi się również u maluchów, które przeżywają strach czy smutek i nie zawsze sobie z nim dobrze radzą.  Poza tym to opowieść dla wszystkich dzieci. Bardzo ładnie narysowana i solidnie wydana. Zawiera mało tekstu i duże litery. Świetna do samodzielnego czytania i opowiadania.

Czy mogę się przytulić? To piękna i zaskakująco wydana książka dla najmłodszych.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: