Mam ogromną przyjemność zaprezentować Wam piękną i bardzo świeżą serie kartonowych książek z serii LEGENDY POLSKIE. Cztery kolorowe i napisane wierszem legendy: „Poznańskie koziołki”, „Bałtycka flądra” oraz „Toruńskie pierniki” od Mamania. Ponadczasowe historie napisane wierszem i piękne ilustracje autorstwa Agnieszki Frączek.
![[Tags] wp-1612189535822-1024x1024 Legendy polskie czyli "Warszawska syrenka", "Poznańskie koziołki", "Bałtycka flądra" oraz "Toruńskie pierniki" od Mamania. 0-6+, ZIMA 2020](https://i0.wp.com/psychologicoach.pl/wp-content/uploads/2021/02/wp-1612189535822.jpg?resize=750%2C750)
Legendy polskie to nowa seria od Wydawnictwa Mamania – zapraszam na przegląd książek dla najmłodszych. Pierwsze cztery tytuły w tej serii to: „Warszawską syrenkę„, „Poznańskie koziołki„, „Bałtycką flądrę” oraz „Toruńskie pierniki„. Książki zostały wydane w formie trwałych, kartonowych propozycji. Znakomicie sprawdzą się dla najmłodszych ( rok, dwa), jak i przedszkolaków, których opowieść zaciekawi a nawet wprawi w zaskoczenie. Książki charakteryzują się wciągającą fabułą na którą składa się wierszowana opowieść. Piękne ilustracje dodają legendom także atrakcyjności. Moja córka i syn od razu poznali się na Legendach. Książki spodobały się dzieciom i są każdego dnia czytane kilkukrotnie. Córka już sama potrafi opowiadać legendę przeglądając kolorowe ilustracje! Ja osobiście bardzo cieszę, że mam możliwość przywołać nieśmiertelne legendy związane z Polską. Tym bardziej, że bliskie nam są podróże i wizyty w Toruniu, Poznaniu, Warszawie jak i nad Bałtykiem, gdzie mieszkamy.
Legendy polskie. Toruńskie pierniki
Uwielbiamy toruńskie pierniki. Zresztą każdy kto był w Toruniu na pewno pamięta jak piękne jest to miasto a wizyta w Muzeum Piernika i posmakowanie pierniczków do jedna z najlepszych opcji na spędzenie czasu w tym mieście. Legenda polska, która spodobała mi się najbardziej to właśnie Toruńskie pierniki. W tej opowieści dowiemy się jaki jest sekret pierników i przywołamy legendarnego twórcę tych smakowitych wypieków. Opowieść zabierze nas do czasów królów i rzemieślników. Nie zabraknie tam też odrobiny magii. Piękna i bardzo smakowita legenda!
„Któregoś ranka w grodzie prastarym zabrzmiały nagle głośne fanfary: jutro król w mieście złoży wizytę! To wydarzenie niesamowite!”
- Do kupienia TUTAJ
Legendy polskie. Poznańskie koziołki
Zapraszamy do Poznania! Tam dwa psotne koziołki robią niezłe zamieszanie. Psocą się mieszkańcom, których zjadają buty, zapasy ze spiżarni czy dokumenty. Czy ktoś zdoła zatrzymać psotne zwierzaki? I skąd znalazły się na ratusza wierzy? Posłuchajcie wierszem napisanej legendy i wybierzcie się w południe na rynek w Poznaniu, gdzie spotkanie koziołki, które trykają się rogami.
„Zamieszkały raz w Poznaniu z gospodynią – panną Manią – dwa koziołki: jeden w łaty, drugi za to był pstrokaty.”
- Do kupienia TUTAJ
Legendy polskie. Bałtycka flądra
Żyła raz sobie w Bałtyku flądra, której pewność siebie była bardzo wielka. Niestety flądra chciała dominować i nie liczyła się z innymi mieszkańcami morza. Czy faktycznie była najpiękniejszą rybką w morzu? Co sprawił NEPTUN, którego przywołały inne rybki z wołaniem pomocy? Na pewno zaskoczy Was ta opowieść! A moc piorunów Neptuna wprawi w osłupienie.
„Przed wiekami, gdzieś w Bałtyku, wśród muszelek i kamyków, żyła sobie dumna flądra: – Jestem piękna! Jestem mądra!”
- Do kupienia TUTAJ
Legendy polskie. Syrenka warszawska
Legendarna opowieść o warszawskiej syrence. Piękna, wzbudzająca zainteresowanie mieszkańców Warszawy syrena pływa w Wiśle. Niestety mieszkańcy postanowili ją złapać. Syrenka jednak nie daje się schwytać! Tylko co sprawiło, że zamieniła się w posąg? Dowiecie się z legendy!
„Tu, gdzie dzisiaj jest Warszawa,
a w niej pośpiech, zamęt, wrzawa,
gdzie pisk opon ciągle słychać,
niegdyś wieś leżała cicha.”
- Do kupienia TUTAJ
Cztery legendy Polskie w pięknej oprawie graficznej. Kolorowe, napisane wierszem, wciągające i ponadczasowe. Mądra, piękna i wartościowa seria dla dzieci w każdym wieku! Od maluszka, przedszkolaka po dorosłych, którym także bliski jest patriotyzm lokalny i spotkanie z historią.
0 komentarzy