Mój tata jest superbohaterem! Tak jak tata naszego dzisiejszego bohatera książki. Kuku to rezolutny chłopiec, który biega po domu w pelerynie! Niestety doznaje bolesnego upadku i z pomocą (na szczęście) przychodzi tata! To początek odkryć chłopca! Jego tata jest superbohaterem! Przekonaj się czy Twój także! Na pewno będziesz oczarowany!

20200609_083212224942807-1024x1024 Kuku i supertata. Mamania na Dzień Ojca LATO 2020

„Kuku i supertata” to ciekawa propozycja na Dzień Ojca tj. święto taty. To także książka, którą każdego wieczoru czytamy Matyldzie na dobranoc. Piękna opowieść o relacji z tatą. Zwyczajnej a bliskiej, bezpiecznej, pełnej miłości i wymagań. O relacji wyjątkowej a jednocześnie prostej i codziennej. Takiej jak mam nadzieję Wasza relacja.

Bohaterem opowieści jest Kuku. To rezolutny chłopiec, który wierzy, że czerwona peleryna zapewni mu supermoc. Jest jednak inaczej. Boleśnie się o tym przekonuje. Z pomocą przychodzi tata, który przytula i pomaga pokonać ból. Co bardzo ważne nazywając emocje dziecka i rozumiejąc przezywane przez nie emocje i odczucia. Bez zaprzeczeń czy żartów. Kuku przekonuje się także, że jego tata jest superbohaterem.  Niestety nie może znaleźć peleryny. To jednak nie problem dla superbohatera! Mama wszystko wyjaśni.

„Kuku i supertata” to już trzecia książka niezrównanego duetu autorki Moniki Kamińskiej i ilustratora Andrzeja Tylkowskiego. Jak pisze MAMANIA „pierwsza z serii, „Kuku i historia pępka”, została niezwykle ciepło przyjęta przez małych czytelników i ich rodziców, znalazła się również na pokonkursowej liście Książki Roku 2018 Polskiej Sekcji Ibby”.

Wydawca ma bardzo dużo racji – książka jest bardzo udanym tytułem. Świetnie się czyta. Miło się ogląda i co najważniejsze – wartościowo wzbogaca. Podkreśla wartości, relacje i buduje pozytywny klimat, wycisza. Opowieść kończy się zaśnięciem bohatera – ta książka świetnie nadaje się do czytania przed snem.  Moja Matylda uwielbia jak czytam z nią „Kuku i supertata”. Chociaż nie zna jeszcze superbohaterów z filmów wiem, że zna tego jednego – swojego tatę. Tym bardziej, że opowieść daje dziecku łatwą informacje, że każdy tata jest super w zwyczajnych rzeczach. Kocha, opiekuje się i dba o swoje dziecko – to jego super moc!

Autor: Monika Kamińska
Ilustracje: Andrzej Tylkowski
Tytuł: Kuku i supertata
Liczba stron: 42
Oprawa: oprawa twarda
Wymiary: 216×216
Premiera: 3 czerwca 2020
Wydawnictwo: Mamania

Do kupienia TUTAJ

Kuku i supertatato ciepła, radosna ale również poruszająca opowieść. Wycisza, uspokaja i daje dziecku radość oraz spokój. Bazuje na wartościach i relacji dziecka z ojcem i mamą. Świetna przed snem i nie tylko. Doskonała dla dziewczynek i chłopców w wieku przedszkolnym.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: