Zapraszam Was do zanurzenia się w magiczny świat fantasy. Świat pełen książek, strasznych historii i mroku! Aleks jest bardzo dobrym powieściopisarzem. Zawsze wybiera straszne opowieści. Nie przypuszcza jednak, że sam stanie się bohaterem strasznej opowieści. Wszystko zmienia się, kiedy przekracza niezwykłe drzwi do zaklętego mieszkania. Czy zdoła się z niego wydostać? Jakie przygody go czekają? Książka zekranizowana przez Netflixa, pt. „Straszne historie”

wp-1639029241051-768x1024 Księgi mroku (Nightbooks) J.A. White. Wydawnictwo Babryba
 • J.A. White
 • Wydawnictwo: Babaryba
 • literatura dziecięca
 • Tytuł oryginału: Nightbooks
 • Liczba stron: 320
 • Książka zekranizowana przez Netflixa, pt. „Straszne historie”
 • Do kupienia TUTAJ


„Księgi mroku” to opowieść pełna magii, zaklęć, eliksirów, wiedźm i grozy. Wszystko dzieje się w zaklętym mieszkaniu, do którego trafia nastoletni Alex. Zwabiony przez czarne moce nie bez powodu. Chłopiec jest doskonałym twórcą strasznych opowieści. Na dodatek uchodzi za klasowego dziwaka. Zaklęte mieszkanie to niezwykły świat pełen niebezpieczeństw. Na szczęście Aleks nie jest sam. Każdego wieczoru musi odczytać wiedźmie straszną opowieść, jeśli nie spełni oczekiwań kobiety Aleks zginie. Podzieli los innych dzieci…

To bardzo dobra książka! Od razu wspomnę, że polecana jest od 10 lat. Nie będę ukrywać, że opowieść bywa bardzo przerażająca i zdecydowanie jest się czego bać! Zakasujące zwroty akcji, szybkie tempo opowieści i permanentny niepokój o dalsze losy bohatera! Jeśli dodamy do tego eliksiry, czarnego kota, wiedźmę,  magiczne moce i straszne opowieści to mamy wyjątkową książkę grozy dla młodzieży.

Na szczęście finał opowieści będzie miał szczęśliwe zakończenie. W końcu Aleks odnajdzie bezcenną przyjaźń oraz odzyska wiarę w samego siebie. To także książka, która wspiera młodych ludzi w walce o samego siebie tj. samoakceptacje czy pomaga pokonać własne lęki, zdobyć się na odwagę by pokonać przeciwności.

„Utrzymana w szybkim tempie opowieść, która straszy z wdziękiem. To także hołd dla sztuki opowiadania, który zachwyci miłośników fantastycznych i magicznych światów. Gratka dla tych, którzy lubią się bać i obgryzać paznokcie podczas lektury”
Claire Legrand

 • Fragmenty recenzji prasowych:
 • J. A. White stworzył mrożącą krew w żyłach powieść o sile płynącej z samoakceptacji i walki z własnymi lękami. Fani przewrotnej twórczości Neila Gaimana, Lemony Snicketa czy Adama Gidwitza odnajdą w Księgach Mroku równie zaskakujące i przerażające historie.
  School Library Journal
 • Utrzymana w szybkim tempie opowieść, która z wdziękiem przestraszy i zaintryguje, będąca także hołdem dla sztuki opowiadania. Zachwyci miłośników fantastycznych i magicznych światów, którzy lubią się bać i obgryzać paznokcie podczas lektury.
  Claire Legrand
 • Inteligentna wariacja na temat Baśni tysiąca i jednej nocy oraz Jasia i Małgosi, w której bohater schwytany przez wiedźmę musi co noc opowiadać jej nową straszną historię. Wybuchowa mieszanka baśni, magii i grozy. Pomimo mrocznej konwencji, autor nigdy nie idzie za daleko, dzięki czemu lektura jest odpowiednia także dla młodszych czytelników.
  Publishers Weekly
 • Ekscytująca opowieść o magii, która może być też przerażająca. J. A. White napisał wciągającą książkę, która odkrywa przed czytelnikami pisarski warsztat oraz mechanizmy powstawania powieści. Podejmuje też ważny dla nastoletnich czytelników temat odmienności i przystosowania do grupy.
  Kirkus Review
 • O autorze:
 • Autor dwóch serii książkowych dla młodzieży (Shadow school, The Thickety). Kiedy nie pracuje nad kolejnymi powieściami, uczy matematyki oraz tworzenia i pisania ciekawych historii. Mieszka w New Jersey wraz z żoną, trzema synami i duchem chomika. Chciałby, aby smoki żyły naprawdę, bo można by wówczas latać nimi do pracy.Więcej informacji o autorze na: www.jawhitebooks.com

 „Księgi Mroku” to niesamowita książka od Wydawnictwa Babaryba. Czytelnik wprost przenosi się do akcji wydarzeń. Wspólnie z Aleksem będzie poszukiwać sposobu na wydostanie się z zaklętego mieszkania. Co ważne w powieści nie ma drastycznych, krwawych opisów, jednak przesiąknięcie strachem i mrokiem sprawi, że polecam ją od około 10 lat. To zdecydowanie dobra a nawet wartościowa i pasjonująca książka. Zachęcam również po lekturze książki do zobaczenia serialu o tym samym tytule.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: