Kolorowa seria dla miłośników słowa, przygody i kolorowych ilustracji oraz łamigłówek oraz naklejek. Książkożercy to nowość od wydawnictwa Wilga.  Seria zawiera publikacje o trzech poziomach zaawansowania umiejętności czytania.  Atrakcyjne wydanie oraz merytoryczna piecza metodyków z Uniwersytetu Warszawskiego mają zachęcić dzieci do przygody z czytaniem.  Zainteresowani? Zapraszam na bloga oraz Konkurs, w którym Książkożercy mogą być Wasze!

20190219_133147269494996-1024x768 KSIĄŻKOŻERCY – nauka czytania  na poziomie A, B i C z Wilga - ROZDANIE

Od dziecka uwielbiam czytać! Moja prawie 2 latka już ciągnie do książek! Chociaż nie czyta wie, że książki mają w naszym domu ważną rolę! Na pewno będzie (jest już) z niej prawdziwy ksiązkożerca. Jeśli masz w domu dziecko, które książkożercą nie jest albo właśnie jest i chce kolejną pozycję do pożarcia – mam pomysł. Wydawnictwo WILGA zaprasza dzieci, które zaczynają czytać do zabawy i nauki jednocześnie. Seria podzielona jest na trzy stopnie zaawansowania. Książki  zawierają interesującą opowieść, kolorowe ilustracje, zabawę i słownik pojęć oraz naklejki a także pytania sprawdzające zrozumienie treści.  Oczywiście zawartość zależna jest od poziomu. Najbardziej rozbudowana jest książka na poziomie C. Ale po kolei.

Poziom A – Super Marian nad jeziorem

Poziom A przeznaczony jest dla dziecka, które dopiero zaczyna czytać. Tutaj w kolorowej opowieści śledzimy epizod z życia chłopca o imieniu Jacek, który na urodziny otrzymał konsole do gier z grą SUPER MARIAN.  Temat bardzo bliski 5-7 latkom. Na szczęście rodzina wybiera się na plażę i tam opowieść się dynamizuje. Jacek o mało nie stracił konsoli.  Jak przebiegać będzie rodzinny odpoczynek na plaży? Czy Jacek da się odciągnąć od grania?

Poziom  A to opowieść stanowiąca pierwszy krok na etapie czytania.  Proste słowa, mała liczba dwuznaków i litery ze znakami diakrytycznymi.  W tekście przeważają zdania pojedyncze oraz na każdej stronie występuje jedno zdanie.

Poziom B – Akcja Jogi

Kuba i Iga to detektywi , którzy dopiero zdobywają doświadczenie w swoim fachu. Pomogli już Uli, która zgubiła w parku misia. Teraz czas na zagubionego kotka, który musi odnieść  swojego właściciela.  Czy zaufa dzieciom? Czy detektywi  rozwikłają sprawę i oddadzą kota we właściwe ręce?

Ksiażkożercy na poziomie B to już zdecydowanie więcej tekstu oraz słownik trudniejszych wyrazów.  Wprowadzone zostały szczególne wieloznaki oraz litery ze znakami diakrytycznymi. Zdania w opowieści są pojedyncze oraz złożone. Na każdej stronie znajdują się dwa lub trzy-cztery zdania tekstu. Nie zabraknie również kolorowych naklejek.

Poziom C – Bomberka

Zuzia i Filip to rodzeństwo, które bardzo się lubi. Zuzia jednak jako młodsza siostra zazdrości starszemu bratu jednej rzeczy – kurtki. To bomberka, kurtka, która jest po prostu wspaniała. Filip nie chce jej pożyczyć nikomu. Zuzia, korzystając z okazji przymierza kurtkę. Niestety nie wszystko idzie po jej myśli. Z kurtki odpada breloczek, który jest początkiem przygody. Zuzia i Filip stają przed próbą prawdy, pomocy, uczciwości oraz radości.

Poziom C to zaawansowany tekst z ilością tekstu, który przeważa nad rysunkiem.  Na końcu książki znajdziemy słowniczek, łamigłówki, naklejki.  W tekście znajdują się wszystkie litery i wieloznaki.

Do kupienia TUTAJ!

KONKURS/ ROZDANIE

3 książki z serii KSIĄŻKOŻERCY mogą być Twoje:

  1. Odpowiedz: Twoja ulubiona książka z dzieciństwa to:…..?
  2. Zaproś 3 osoby
  3. Udostępnij informacje o rozdaniu (opcjonalnie)
  4. Czas do niedzieli 24.02 godzina 12.00, twój profil musi być publiczny.

Losowanie do poniedziałku 25.02 (oglądaj Instastories)

A, B i C – krok po kroku! Zdecydowanie polecam i zapraszam na konkurs


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *