Dla dzieci nie ma tematu tabu. Są za to liczne tematy, które wzbudzają ciekawość i zastanowienie u dorosłych jak i u dzieci. Jednym z takich tematów jest…KUPA. Wydawnictwo Nasza Księgarnia zaprasza na spotkanie z kupą… w epickiej podróży po układzie pokarmowym. W sam raz dla ciekawskich obserwatorów życia w wieku od około 6-7 lat. Zobaczcie jak prezentuje się „Książka o kupie. Epicka podróż przez ludzki układ pokarmowy”. NASZA KSIĘGARNIA- LATO 2020

wp-1600025290788-1024x1024 Książka o kupie. Epicka podróż przez ludzki układ pokarmowy. NASZA KSIĘGARNIA- LATO 2020 8+
 • Książka o kupie. Epicka podróż przez ludzki układ pokarmowy
 • Milada Rezková
 • forma wydania: książka papierowa
 • oprawa: twarda
 • ilustratorzy: Jakub Kaše, Lukáš Urbánek
 • tłumacz: Anna Nowak
 • rok wydania: 2020
 • liczba stron: 176
 • format: 200 x 254 mm
 • przedział wiekowy: 6-14
 • Do kupienia TUTAJ

Książka o kupie. Epicka podróż przez ludzki układ pokarmowy.  To tytuł, który bardzo długo czekał na swoją premiera, ponieważ została ona przesunięta o kilka miesięcy. Tak więc przyszedł wrzesień i mogę Wam pokazać ją w całej swej okazałości. A jest to książka ciekawa, chociaż wzbudzająca mieszane uczucia.

Co najważniejsze – książka opowiada o procesach trawiennych zachodzących w ludzki organizmie (i nie tylko). Procesach, które każdy z nas odczuwa w sobie. Autor zadbał o humorystyczny wymiar dla skomplikowanych treści. Dla mnie humor pojawiający się w metaforach czy procesach nadawania kupie dodatkowych znaczeń jest niezbyt trafny, ale to faktycznie sprawa gustu.

 „Książka o kupie. Epicka podróż przez ludzki układ pokarmowy” to pokaźne działo. Zawiera ponad 160 stron na których rozgrywa się fabularyzowana opowieść edukacyjna. Opowieść, która została bogato zilustrowana a efekt to skomplikowana wizualnie kompozycja. Czy ładna czy nie – kwestia gustu. Mi się Nie podoba, ale skupiłam się głównie na treści książki. Tutaj sprawa ma się znacznie lepiej. Książka nie ma tematu tabu w rozważaniach o kupie. W humorystyczny sposób opowiada o zawiłych procesach trawiennych, budowie układu pokarmowego, wciąga dziecko w świat ciekawostek biologicznych. Szkoda tylko, że metafora trawiennych ciekawostek i faktów została przypisana drażetce czekoladowej. To właśnie bohater książki, którego losy śledzimy. Wiem, że dzieciom to odpowiada znacznie bardziej. Dla mnie to zbyt daleko idące porównanie.

„Książka o kupie. Epicka podróż przez ludzki układ pokarmowy” to ciekawa pozycja dla poszukiwaczy odpowiedzi na nurtujące kwestie związane z ludzkim organizmem. Skomplikowane procesy w metaforze i z humorem. Zdecydowanie ciekawa książka, którą polecam najbardziej dzieciom 8+.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: