Ksiądz Jan Twardowski kochał dzieci. Jak nikt inny potrafił je zrozumieć i do nich przemawiać. Uwielbiał pisać dla dzieci a jego działa właśnie doczekały się nowego wydania. Przepięknie ilustrowany zbiór opowiadań o rzeczach prostych i ważnych. Ksiądz Twardowski dzieciom. Opowiadania – przepięknie ilustrowane i fenomenalne w przekazie. Wzruszające, śmieszne, poruszające i zaskakujące. Prawdziwe!

20190320_222612-11070012965-767x1024 Ksiądz Twardowski dzieciom. Opowiadania. Nasza Księgarnia
 • Ksiądz Twardowski dzieciom. Opowiadania
 • Ksiądz Jan Twardowski
 • forma wydania: książka papierowa
 • oprawa: twarda
 • ilustrator: Marta Kurczewska
 • Wybór i opracowanie Aleksandra Iwanowska
 • rok wydania: 2019
 • liczba stron: 288
 • format: 165 x 215 mm
 • przedział wiekowy: 0-10
 • Nasza Księgarnia
 • Do kupienia TUTAJ

Czy może dziecko pocieszyć psa?
Pewna dziewczynka siedziała w ogrodzie i zobaczyła smutnego psa w kagańcu. Kaganiec to taki okropny przyrząd, w którym można tylko poszczekać, ale nie można się w nim uśmiechać. Kiedy pies spostrzegł dziewczynkę, przybiegł, pomachał ogonem, chciał pysk wsadzić do jej kapelusza.
Pogłaskała go – pocieszył się.


Zbiór opowiadań autorstwa księdza Jana Twardowskiego zawiera ponad 100 opowiastek uczących szacunku dla innych istot, zachwytu przyrodą, szukania sensu i radości życia. Całość została połączona z ilustracjami Marty Kurczewskiej. Grafiki są bardzo ciepłe, artystyczne, humorystyczne i chwytające za serce. Tak jak opowiadania Twardowskiego. Ksiądz Jan opisał to co ważne, proste i trudne. Jak sam wspominał „ Humor jest siłą leczniczą”, co pozwalało mu nawet w trosce i trudnych momentach doszukać się elementów humoru. Opowiadania pokazują także troskę i miłość do zwierząt, które autor traktował podobnie jak Franciszek z Asyżu. Całość publikacji podsumować można słowami: mądre, rozsądne, roześmiane i wymykające się schematom. Dla jednych to rozmowy z czytelnikami, dla innych to gawędy. Poezja przeplata się z prozą, powaga miesza się z żartem, a zabawa z refleksją i mądrością. Czy może być coś lepszego? Jakie opowieści chcemy czytać dzieciom przed snem lub w podróży, wieczorem, w chorobie… właśnie takie…

Osobiście czuję, że brakuje mi słów, aby opisać jak bardzo jestem zauroczona opowieściami księdza Twardowskiego. Po prostu je  przyjmuje do siebie, czytam je i serce uśmiecha się i jakoś tak mocniej bije. Chciałabym, aby moje dziecko znało te opowieści i wartości, które one z sobą niosą.

Przeczytajcie i zobaczcie sami…

Na wakacjach

ksiądz Jan Twardowski

Wakacje. Zamknięta szkoła

milczy ze wzruszenia wielkiego.

Tymczasem Marysia znad morza

pisze list do mamusi,

jak na lekcji języka polskiego.

Wojtek, jak na matematyce,

skarpetki, koszule liczy.

Miał jeszcze dwie pary majtek –

licząc – trudno się doliczyć.

Wszyscy śpiewają przy ognisku,

kłaniają się ogniu złotemu,

choć zbiegła z narzeczonym

nieśmiała pani od śpiewu.

Ksiądz już na urlopie.

Jakby nie było nikogo.

Tylko poziomka niemowa

zaczęła mówić o Bogu.

20190320_222612-11070012965-767x1024 Ksiądz Twardowski dzieciom. Opowiadania. Nasza Księgarnia

Ksiądz Twardowski dzieciom. Opowiadania – najpiękniejsze i najbardziej poruszające opowiadania Jana Twardowskiego skierowane do najmłodszych. Ogromnie polecam- prosto z serca.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: