20190707_2118521049433400-1024x768 Krowa Matylda się nudzi oraz Gospodarstwo krowy Matyldy. Media Rodzina LATO 2019

Czy znacie Krowę Matyldę? Ja absolutnie przepadłam i kolekcjonuję kolejne numery tej zabawnej serii od Wydawnictwa Media Rodzina. Ta zabawna krowa zabiera nas do swojego codziennego życia na gospodarstwie. A jest to bardzo ciekawe życia. Matylda ma tysiące pomysłów. Krowa Matylda się nudzi oraz Gospodarstwo krowy Matyldy to dwie propozycje, które wprowadzają dzieci w realia życia w małym gospodarstwie i odsłaniają sekretne życie niesfornej krowy! Piękne ilustracje i świetna oraz humorystyczna fabuła.

Krowa Matylda się nudzi

20190707_2118521049433400-1024x768 Krowa Matylda się nudzi oraz Gospodarstwo krowy Matyldy. Media Rodzina LATO 2019
  • Krowa Matylda się nudzi
  • oprawa twarda
  • autor: Alexander Steffensmeier
  • ilustracje Alexander Steffensmeier
  • przekład: Emilia Kledzik
  • wydawca: Media Rodzina
  • ilość stron:32
  • rok wydania:2019
  • format:230 x 300 mm
  • Do kupienia TUTAJ

Seria o krowie Matyldzie  to również ekskluzywnie wydane opowiadania o kolejnych przygodach wiejskiej bohaterki. Seria liczy już kilka propozycji a najnowsza dotyczy nudy. Nudy, a dokładnie pomysłów na aktywności, kiedy wszyscy dookoła są zajęci.  Krowa Matylda ewidentnie jest niezadowolona z powodu zajęcia się innymi sprawami przez gospodynię i listonosza. Przecież mieli puszczać latawce. Niestety, pogoda nie dopisuje i deszcz nie chce przestać padać. Matylda szuka wiec alternatywy. Będzie głośno, trochę niebezpiecznie i niestety dość niefortunnie w skutkach! Ale o tym musicie się przekonać podczas czytania książki. Małe ostrzeżenie – nie próbujcie tego w domu! Tzn. puszczanie latawców jest ok, ale pomysły Matyldy bywają raczej nieobliczalne w skutkach.

Pięknie wydana opowieść o bardzo humorystycznej fabule. Po prostu nie da się Matyldy nie lubić! Dzieci uwielbiają ją za poczucie humoru, towarzystwo fantastycznych kurczaków oraz pomysłowość, której sama jej zazdroszczę!  Twarda oprawa i wielkoformatowe ilustracje dodają publikacji uroku.

Gospodarstwo krowy Matyldy

20190707_2118521049433400-1024x768 Krowa Matylda się nudzi oraz Gospodarstwo krowy Matyldy. Media Rodzina LATO 2019

Matylda zaprasza najmłodsze dzieci do swojego gospodarstwa.  Przedstawia najważniejsze osoby tzn. mieszkańców oraz sąsiada. Zajrzymy do kurnika, zobaczymy jak wygląda budynek, traktor, kura, świnki oraz koń.  Kartonowe wydanie to idealna propozycja dla najmłodszych dzieci. Humorystyczne  ilustracje oraz krótki tekst wraz z piękną i dominującą ilustracją to idealne proporcje. Moja 2-latka zastyga i ze skupieniem obserwuje Matyldę i jej kolegów i koleżanki. Bardzo lubi do książeczki wracać i z radością nazywa kolejnych mieszkańców gospodarstwa. Nasze ulubienice to kury! Jakie one mają życie! Zobaczcie sami!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: