Matylda to bardzo sympatyczna i pomysłowa krowa. Słynie z wpadania w kłopoty, przygody i zabawne sytuacje. Zawsze ma świetne pomysły i powoduje u czytelników napady śmiechu i radości. Krowa Matylda nie chce się kąpać to rewelacyjna opowieść z piękną oprawą graficzną autora – Alexander Steffensmeier od Media Rodzina. Czy Matylda da się namówić na kąpiel, na która nie ma ochoty? Czy Gospodyni wpadnie na skuteczny pomysł, aby wypucować czarno-białą krówkę?

20181015_075608-225x300 Krowa Matylda nie chce się kąpać. Najzabawniejsza książka dla dzieci z krową w roli głównej. Media Rodzina

 • Krowa Matylda nie chce się kąpać.
 • autor: Alexander Steffensmeier
 • ilustracje Alexander Steffensmeier
 • przekład: Emilia Kledzik
 • Do kupienia TUTAJ

 

Krowa Matylda nie chce się kąpać. Matylda nie daje za wygraną. Nie przeszkadza jej lekkie (albo nawet porządne) zabrudzenie – nie chce się kąpać! Przecież wystarczy, że lekko się opłucze! Innego zdania jest jednak Gospodyni – ta również jest uparta. Która z Pań wygra tą potyczkę? Czy Matylda pójdzie spać czysta i pachnąca? Zabawa zaczyna się od pierwszej strony książki.

Seria o krowie Matyldzie to słynąca z pięknego wydania i ogromnej porcji humoru publikacja od Media Rodzina.  Książka jest świetnie napisane, fenomenalnie wydana i jeszcze lepiej zilustrowane przez Alexandra Steffensmeiera.

Tym, co nas zachwyca w serii przygód Matyldy, są ilustracje. Autor zawarł w nich dużo więcej treści niż w tekście i dzięki nim, mimo prostej fabuły, książki są bardzo atrakcyjne dla wszystkich czytelników. To bardzo uniwersalna pozycja. Pewniak w kategorii KSIĄŻKA DLA DZIECKA. Sama poleciłabym ją dzieciom 2-3 letnim do około 10-12 roku życia. Oczywiście każda Matylda obowiązkowo kolekcjonuje serię! Na kolorowych i pełnych detali oraz wyrazistych kolorów rysunkach, poza perypetiami głównej bohaterki, możemy śledzić poczynania i niezwykle interesujące życie pozostałych mieszkańców gospodarstwa. Bohaterkami drugiego planu są oczywiście kury (w wielu humorystycznych scenach). Nie zabraknie także świnek, konia, ptactwa.

20181015_075608-225x300 Krowa Matylda nie chce się kąpać. Najzabawniejsza książka dla dzieci z krową w roli głównej. Media RodzinaKrowa Matylda to:

 • – rewelacyjny komizm sytuacyjny
 • – rozrywka do łez
 • – piękne ilustracje
 • – fabuła, która wciąga
 • – dostępność kilku tytułów w ramach serii
 • – eleganckie wydanie książkowe.

Matylda poleca się młodszym, średnim i dużym czytelnikom. Uniwersalny humor rozbawi każdego. Wyszukiwanie kur w niecodziennych sytuacjach to kolejna rozrywka – zachęcam do sięgnięcia po pozostałe tytuły. Ogromne poczucie humoru, niecodzienne sytuacje i zabawne wydarzenia powodują, że Matylda absolutnie nie jest lekturą przed snem. Świetna książka na podróż, popołudniowe spotkanie z książką i codzienną zabawę.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *