Dzieci uwielbiają bohaterskie i wesołe króliki- a Franka nie sposób nie lubić. Królik Franek zabiera nas w podróż po swoich codziennych małych i dużych radościach i smutkach, kłopotach i sukcesach. W nowościach wydawnictwa Wilga znajdują się dwie historie z królikiem w roli głównej: Królik Franek i historia nieśmiałego misia oraz Królik Franek i prawda o zaginionym telefonie

20180710_233003394622415-1024x768 Królik Franek - Wydawnictwo Wilga

Królik Franek i historia nieśmiałego misia

Autor:   Krzemińska Marta

Królik Franek (królik na co dzień uczęszczający do przedszkola) to wesoły chłopiec, który uwielbia zabawy z innymi dziećmi.  Dziś poznał nowego kolegę – misia. Niestety kontakty chłopców nie układają się najlepiej od samego początku. Mikuś jest bardzo nieśmiały – często chowa się ma mamą czy nie opuszcza Pani w przedszkolu. Franek ma poważne kłopoty z zrozumieniem sytuacji misia. Dochodzi nawet do bardzo niezręcznej sytuacji między chłopcami. Na szczęście w bajce wiele się wyjaśnia i z pomocą dorosłych chłopcy nawiązują dobry kontakt (wiele się przy tym ucząc od siebie i o sobie).

Książka zawiera również pytania dotyczące głównego tematu opowieści. Warto porozmawiać o nieśmiałości z dzieckiem i mu wytłumaczyć, że nie wszyscy są otwarci od samego początku znajomości i po prostu potrzebują więcej czasu żeby tak się stało.

Wydanie – lekka, kolorowa książeczka z kolorowymi ilustracjami. Duża czcionka sprzyja samodzielnemu czytaniu a bogactwo ilustracji umila słuchanie historii o Franku.

Do kupienia TUTAJ

Królik Franek i prawda o zaginionym telefonie

Autor:   Krzemińska Marta

Królik Franek poważnie przeskrobał. Na szczęście kłamstwo ma krótkie nogi – a prawda zawsze wychodzi na jaw. Najpierw grając w piłkę w pokoju strącił storczyka z parapetu mówiąc mamie, że ziemię zjadły ptaki. Potem było tylko gorzej. Franek zabrał siostrze telefon komórkowy. Po kilku godzinach, kiedy sprawa nabrała rozgłosu Franek ponownie skłamał i zaprzeczył, że zabrał telefon. Kłamstwo jednak wychodzi na jaw, Na szczęście do rozmowy wtrącił się dziadek – „wiem, że nie łatwo jest się przyznać do błędu ale trzeba – zobaczysz, że jeśli powiesz prawdę od razu poczujesz się lepiej”. Królik opowiedział prawdę rodzicom i siostrze. Przyznał się do kłamstwa i szczerze żałował a nawet przygotował dla siostry piękną laurkę.

Książka zawiera również na końcu pytania do rozmowy z dzieckiem na temat opowieści. Dlaczego dzieci czasami kłamią albo co czuł Franek? Mądre pytania to pretekst do rozmowy z dzieckiem na temat prawdomówności i konsekwencji kłamstwa.

Do kupienia TUTAJ

Dwie kolorowe książeczki i dwa ważne tematy: nieśmiałość i tolerancja oraz kradzież i prawdomówność. Mądre opowieści, które dzięki bohaterze Franku stają się bardzo namacalne i zrozumiałe dla małych dzieci. Pozwalają uniknąć kłopotliwych sytuacji i miło spędzić czas.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *