Zwierzęta, które mają niepowtarzalny urok. Eleganckie, dostojne, silne i piękne. Konie to zwierzęta, które imponują mi pod wieloma względami. Łączy mnie z nimi szczególna więź, która swój początek miała w dzieciństwie. Dzisiaj podarowałam swojej córce kolekcje figurek Collecta, która mam nadzieję przełoży się na znacznie więcej niż zabawę. Realistyczne odwzorowanie kolorów, kształtów, ruchu oraz zobrazowanie różnorodności gatunku. Trudno zdecydować się na jednego. Nasza kolekcja jest tego przykładem. 
20190206_184916-11911845099-1024x576 Konie – realistyczne spotkanie z naturą w jednej dłoni  (Collecta).  POMYSŁY NA ZABAWĘ
Posiadanie własnego konika to marzenie niemal każdej dziewczynki i niemal każdego chłopca. oczywiście nie łatwo stać się właścicielem tak dużego zwierzęta. Figurki, które żywo odwzorowują naturalność zwierząt są dobrym zamiennikiem.  To nie tylko estetyczna ozdoba dziecięcego pokoju. Kilka pomysłów na zabawę znajdziecie poniżej.
POMYSŁY NA ZABAWĘ
1. Karty trójdzielne

Wystarczy samodzielnie przygotować zdjęcia przedstawicieli gatunków, które posiadamy i przygotować do nich podpisy. Teraz na zasadzie lekcji trzystopniowej zaczyna się zabawa i nauka. Dziecko dopasowuje na pierwszym etapie figurkę do karty z wizerunkiem konkretnego konia. To zadanie wymaga od dziecka koncentracji, polaryzacji uwagi, selekcji szczegółów oraz ćwiczy sprawność manualną. Polecam już u dzieci 1,5 rocznych. Sami się zdziwicie jak dziecko szybko załapie podobieństwa i różnice. Oczywiście zacznijcie od 3-4 figurek. Mogą być to również inne wizerunki zwierząt oraz inne figurki. Oczywiście przy wsparciu dorosłego nazywamy poszczególne zwierzęta. Na kolejnym etapie będziecie pytać gdzie znajduje się np. ogier myszaty. Z czasem przejdziecie do nazw pisanych i przyporządkowywania tabliczek z podpisem
2. Stajnia

Ta zabawa czeka nas na w przyszłości. Lada moment wiosna i wycieczki do lasu oraz do stadniny. Będziemy tam obserwować jak żyją konie i próbować odtworzyć stajnie w domu. Przydadzą się patyki, siano, kamienie, żwir. Już nie mogę się doczekać.


3. Policz, zobacz, przynieś, schowaj itd.

Dziecko około 2 lat i starsze uwielbia wykonywać polecenia wplecione w zabawę i śmiech. Konie są świetną pomocą rozwojową do wykonywania poleceń na różnym stopniu skomplikowania. Prosta komenda i zabawa gotowa. Przykładowo: policzę do 10 a w tym czasie schowaj konie w pokoju. Następnie szukamy, bawimy się w naprowadzanie „cieplo-zimno”. Inna opcja: podaj mi najmniejszego konika, ustaw koniki jeden obok drugiego, dobierz konie w pary. Ilość zadań zależy tylko od Waszej kreatywności
4. Spacer z rekwizytem

Odtwarzamy zachowania koni podczas spaceru. Przyglądamy się śladom na śniegu, sprawdzamy, gdzie mogłyby zamieszkać itd. Wymarzona zabawa to obserwacja figurki i żywego konia. Porównujemy wtedy podobieństwa i różnice oraz rozpalamy w dziecku miłość do tych zwierząt. 


5. Zabawa na niby

Tutaj dziecko samo układa scenariusz zabawy. Księżniczka jedzie na grzbiecie konia a za nimi stado dzikich klaczy i ogierów. Innym razem zabawa w historię i konie ciągną przedmioty potrzebne do budowy domu. Kolejny pomysł to wyścig różnych środków lokomocji – czy koń szybszy jest od auta?

Zabawa na niby to ważna aktywność dla dorastającego chłopca i dziewczynki. Rozwija wyobraźnie, wzbogaca słownictwo, pozwala wzmocnić dziecięcą pewność siebie i twórczość. To także okazja, aby stać się kimś, kto jest aktualnie naszym obiektem fascynacji.  Figurki koników to świetny rekwizyt. Tym bardziej, że jest realistyczną trampoliną do rzeczywistości.
6. Konie – moja pasja

Figurka stanowi wizualizację konia, który jest obiektem zainteresowania dziecka.  To świetna pomoc rozwojowa. Dziecko może namacalnie zobaczyć, dotknąć i z bardzo bliskiej i bezpiecznej odległości zobaczyć konie. Tutaj przydadzą się także książki i albumy z końmi.


Skąd?

XXI wiek to łatwość podejmowania decyzji zakupowej. Wystarczy wyjście do dużego marketu sieci Rossman lub wizyta na stronie internetowej np. TUTAJ lub TUTAJ. Wybór jest niesamowity. Trwałe kolory, dokładne odwzorowanie kształtów, faktur, barw. Figurki Collecta wyglądają bardzo realistycznie – co jest absolutnie argumentem, który do mnie przemawia za zakupem.

20190206_184916-11911845099-1024x576 Konie – realistyczne spotkanie z naturą w jednej dłoni  (Collecta).  POMYSŁY NA ZABAWĘ

Serdecznie pozdrawiam i polecam!
psychologicoach.pl


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *