Zapraszam na wiosenny przegląd komiksów od EGMONT. Znajdziemy tutaj znane i lubiane tytuły. Na wielbicieli klasyki komiksu czekają Smerfy w komiksie SMERFY I WIOSKA DZIEWCZYN. Dzielny YAKARI w komiksie WIELKA NORA oraz zawsze na czasie Ptyś i Bill w komiksie ZABAWY BILLA. Komiksy są super – zdecydowanie tak!

Smerfy i wioska dziewczyn. Nowy początek. Tom 4

 • Wydanie: 2021
 • Seria/cykl: SMERFY KOMIKS
 • Scenarzysta: Luc Parthoens, Thierry Culliford
 • Ilustrator: Laurent Cagniat
 • Tłumacz: Maria Mosiewicz
 • Typ oprawy: miękka
 • Do kupienia TUTAJ

To już kolejna część przygód niebieskich istot w serii „Smerfy i wioska dziewczyn”. Seria nawiązuje do przygód znanych z filmowego hitu. Jeśli widzieliście film i znacie tom 1-3 to znakomicie pamiętacie, jakie przygody spotkały Smerfy. Działo się bardzo dużo.  Bohaterowie połączyli swoje siły z dziewczynami. Pokonano złego Kruka przesłanego przez Gargamela, ale niestety spłonęły nadrzewne domki dziewczyn… Teraz podopieczne mądrej Wierzby muszą szukać nowego miejsca do życia. W towarzystwie chłopaków  smerfy wyruszają w poszukiwania domów. Przed nimi daleka wędrówka przez lasy, góry i bagna. Kogo spotkają? Czy znajdą wymarzoną krainę? Na tej pełnej niebezpieczeństw drodze spotkają też olbrzymiego potwora, jakiego nigdy wcześniej nie widziały! Zaskakująca i wciągająca przygoda czeka na nowych czytelników!

Przygody Smerfów w ciekawej i rozbudowanej opowieści.  Komiks ma to co w klasyce cenimy najbardziej: rysunki na najwyższym poziomie, klimat Smerfów, znani bohaterowie, poczucie humoru jak i element przygodowej opowieści, ciekawa fabuła. Zdecydowanie warto. Moja córka aż nie mogła oderwać się od opowieści jak i z ciekawością do niej wraca.

Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992) używający pseudonimu Peyo. Jego komiksy zostały zaadaptowane na potrzeby filmów o przygodach niebieskich skrzatów. Obecnie autorami nowych opowieści o Smerfach są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.

Yakari. Wielka nora. Tom 10

 • Wydanie: 2021
 • Seria/cykl: YAKARI
 • Scenarzysta: Job
 • Ilustrator: Derib
 • Tłumacz: Maria Mosiewicz
 • Typ oprawy: miękka
 • Do kupienia TUTAJ

Dziesiąty tom przygód małego Indianina, który zaskakuje swą dzielną i zdecydowana duszą! Yakari wraz z wiernym wierzchowcem poznaje kolejnych zwierzęcych przyjaciół. Nie rzadko staje im z pomocą. Pewnego ranka Yakari odkrywa, że ktoś ułożył na ziemi strzałki z patyków. Czy to wskazówka dla chłopca? I dokąd strzałki prowadzą? Jadąc na Małym Piorunie, mały Siuks dociera do krainy pośród wzgórz, gdzie nigdzie wcześniej nie był…  Co to za miejsce? Jakie przygody go czekają?

Yakari to bardzo klimatyczny komiks dla dzieci i młodzieży (i nie tylko), którym bliska jest przyroda i zwierzęta. Bohater kocha pomagać zwierzętom jak i ma smykałkę do nowych przygód. Nie zawsze jest też przygotowany na przygody, które go spotkają, ale dzięki pomocy przyjaciół i własnym talentom wychodzi z każdej opresji cało – czy i tym razem tak będzie? Zdecydowanie warto się przekonać jak i zapoznać z klasyką komiksu z klimatem Indian i Dzikiego Zachodu.

Cykl stworzyli pod koniec lat 60. dwaj Szwajcarzy – scenarzysta Job (André Jobin) oraz rysownik Derib (Claude de Ribaupierre). Za tomy 6 i 31 „Yakariego” (odpowiednio w latach 1982 i 2006) dostali nagrody Festiwalu Komiksowego w Angoulême w różnych kategoriach komiksu dziecięcego. Do dziś ukazało się prawie czterdzieści albumów serii, która wciąż bawi młodszych i starszych czytelników.

Komiksy są super. Ptyś i Bill. Zabawy Billa. Tom 8

 • Wydanie: 2021
 • Seria/cykl: KOMIKSY SĄ SUPER!, PTYŚ I BILL
 • Scenarzysta: Jean Roba
 • Ilustrator: Jean Roba
 • Tłumacz: Maria Mosiewicz
 • Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
 • Do kupienia TUTAJ

Wesołe przygody szalonego psa Billa i jego pana – chłopca Ptysia. Album zbiorczy zawiera trzy tomy oryginalne: „Psie życie”, „Uwaga, wesoły pies!” i „Zabawy Billa”.

Klasyka w nowych przygodach z dużą dawką śmiechu! Jak zwykle mini komiksy bawią, zastanawiają i pozwalają miło spędzić czas. Dużo się dzieje! Na kolejnych stronach komiksów śledzimy naszych bohaterów w niecodziennych sytuacjach a jednocześnie są to zapisy codziennych chwil.  Dowcipy, wyjazdy, poszukiwania przygód, zabawa i sport. Mało tego? Kąpiel spaniela, spotkanie z dziewczyną albo poszukiwania zakopanych kości . Ptyś i Bill nie pozwalają nam się nudzić!

Seria została rewelacyjnie zilustrowana. Możecie czytać w dowolnym miejscu.  Humor bywa zrozumiały przez dzieci już 4-latnie, jednak z całego serca polecam od około 8 lat z uwagi na abstrakcyjne treści, konteksty itp. Jednak z powodzeniem można już z maluchami przeglądać i dobrze się bawić!

Pomysłodawcą serii był legendarny belgijski autor Jean Roba (1930–2006; m. in. „Sprycjan i Fantazjusz”), który tworzył ją od 1959 do 2001 roku. W 2003 roku cykl przejął francuski rysownik Laurent Verron („Le Maltais”, „Odilon Verjus”, „Fugitifs”), a po nim scenarzysta Christophe Cazenove („Sisters”, „Kasia i jej kot”) i grafik Jean Bastide („Sherlock Holmes Society”, „Wojna Sambre’ów”).

TRZY KOMIKSY – i setki powodów, aby powiedzieć KOMIKSY SĄ SUPER!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *