Komiksy są super! Kolejna – już jesienna odsłona serii od wydawnictwa EGMONT to trzy propozycje skierowane dla dzieci od około 7 lat do około 15.

Sisters Nadmiar szczęścia. Tom 13 to kontynuacja przygód dwóch sióstr. Wendy i Marine jak to zwykle bywa – maja swoje radości i smutki. Teraz, kiedy Wendy dorasta spędza z siostrą mniej czasu. Za to młodsza siostra szaleje z nadmiaru pomysłów o których przeczytacie w komiksie. Komiksy są super! Lou! Struktura kryształu Tom 3 to kontynuacja opowieści o dorastającej dziewczynie. Kłopoty sercowe, rzeczywistość równoległa i młodszy brat! Wszystko w bardzo ciekawej oprawie graficznej z elementami kolażu. Mój Kucyk Pony. Przyjaźń to magia. Tom 13 to cztery zupełnie nowe opowieści o przyjaźni z kucykami w roli głównej. Coś dla miłośników komiksu oraz kucyków my Little Pony.

20191025_2144311681463467-1024x768 KOMIKSY SĄ SUPER: Sisters. Nadmiar szczęścia TOM 13, LOU! Struktura Kryształu 3 i My Little Pony Przyjaźń to magia. EGMONT 2019 Jesień. ROZDANIE
20191025_2144311681463467-1024x768 KOMIKSY SĄ SUPER: Sisters. Nadmiar szczęścia TOM 13, LOU! Struktura Kryształu 3 i My Little Pony Przyjaźń to magia. EGMONT 2019 Jesień. ROZDANIE
 • Sisters. Nadmiar szczęścia. Tom 13
 • Wydanie: 2019
 • Seria/cykl: SISTERS
 • Scenarzysta: Christophe Cazenove, William Maury
 • Ilustrator: William Maury
 • Tłumacz: Maria Mosiewicz
 • Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
 • Do kupienia TUTAJ

To już 13 tom przygód dwóch sióstr! Jak zawsze znajdziemy w komiksie opowieść z humorem o nastoletniej Wendy i o kilka lat młodszej Marine. Każdy tom jak i ten 13 to mnóstwo luźno powiązanych ze sobą opowieści graficznych. Ociekające humorem, przyciągające wzrok graficzną oprawą oraz ciekawą fabułą komiksy cieszą się dużą popularnością.  Jak w każdym rodzeństwie również tutaj dziewczynki słynną z przyciągania i odpychania. Dwa silne charaktery i burza emocji oraz pomysłów! W trzynastym tomie nie zabraknie wielu koleżanek i oraz dwóch perspektyw: dziecka i nastolatki. Komiksowa opowieść została mocno osadzona we współczesnej popkulturze. Nie zabraknie też zabawnej historii z czterolistną koniczyną, nastoletniej miłości starszej siostry i problemów oraz uroków dorastania.

Krótkie jednostronicowe opowieści świetnie sprawdzą się o każdej porze dnia i nocy. Szybkie, zabawne i bardzo kolorowe komiksy o siostrach polecają się każdemu!

Autorami historii o dwóch siostrach są scenarzysta Christophe Cazenove (współtwórca niemal czterdziestu serii humorystycznych dla dzieci i dorosłych) oraz rysownik William Maury, który oprócz ilustrowania Sisters zajmuje się kolorowaniem plansz kilku innych cykli.

Seria komiksów „Sisters” zyskała sporą popularność we Francji a całkiem niedawno zawitała do Polski. To już 13 tom przygód dwóch sióstr , z których starsza twierdzi że nienawidzi młodszej, a świata poza nią nie widzi. Serial animowany na podstawie komiksu cieszy się także dużą popularnością a i u nas nadawany jest przez pewną stację tv. Ta część nosi tytuł „Nadmiar szczęścia”.

Komiksy są super! Lou! Struktura kryształu. Tom 3

 • Wydanie: 2019
 • Seria/cykl: KOMIKSY SĄ SUPER!, LOU!
 • Scenarzysta: Julien Neel
 • Ilustrator: Julien Neel
 • Tłumacz: Elżbieta Dybcio-Wojciechowska, Magdalena Miśkiewicz
 • Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
 • Do kupienia TUTAJ

Autorem serii jest francuski scenarzysta i rysownik Julien Neel, który od kilkunastu lat koncentruje się na przygodach Lou. Za albumy pierwszy i piąty z tego cyklu został dwukrotnie wyróżniony nagrodami Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Angoulême. Na podstawie opowieści o Lou powstał serial telewizyjny (2009) i film długometrażowy (2014), do których scenariusze napisał właśnie Julien Neel.

Trzeci tom przygód dorastającej dziewczynki o imieniu Lou. Trzeci i zarazem ostatni.  Nie zabraknie tutaj sercowych rozważań oraz zderzenia z rzeczywistością równoległą oraz młodszym bratem, który uważa siebie za dinozaura. Rozterki sercowe skutkują brakiem pewności co do dalszej przyszłości u boku Tristana. Do tego szalona mama pisarka i poszukująca przygód córka. Komiks Lou to propozycja szczególnie skierowana do nastoletnich dziewczynek.

Grafiki zawarte w komiksie przepełnia kolor i lekki chaos. Lecz jak to z gustem – trudno o nim dyskutować. Jest bardzo kolorowo i dynamicznie – o czym świadczą np. wyraziste miny na twarzach bohaterów komiksu. Na zakończenie serii oraz opowieści znajdziecie bonus – graficzny kolaż z postaciami filmu (również na fotografiach!).

Seria o Lou to seria o dziecku, które staje się kobietą. Całość czyta się jak trylogię i polecam tak ją dawkować dzieciom i młodzieży. Nie zabraknie tutaj zabawnych, mądrych i bardzo realistycznych (wyjętych z życia) scen.

Komiksy z serii Lou polecam serdecznie – tym bardziej, że seria jest krótka i ładnie się łączy oraz ciekawie domyka! A po komiksie zapraszam na film o losach głównej bohaterki.

Mój Kucyk Pony. Przyjaźń to magia. Tom 13

20191025_2144311681463467-1024x768 KOMIKSY SĄ SUPER: Sisters. Nadmiar szczęścia TOM 13, LOU! Struktura Kryształu 3 i My Little Pony Przyjaźń to magia. EGMONT 2019 Jesień. ROZDANIE
 • Wydanie: 2019
 • Seria/cykl: KUCYK PONY KOMIKS
 • Scenarzysta: autorzy Różni
 • Ilustrator: autorzy Różni
 • Tłumacz: Jacek Drewnowski
 • Typ oprawy: miękka
 • Do kupienia TUTAJ

Mój Kucyk Pony. Przyjaźń to magia. Tom 13

Mój Kucyk Pony. Przyjaźń to magia. Tom 13 to cztery zupełnie nowe opowieści o przyjaźni z kucykami w roli głównej. Tom 13 to długo oczekiwana kontynuacja przygód z Fluttershy, Pinkie Pie, Rainbow Dash i innymi kucykami.

Znajdziemy tam cztery opowieści:

Fluttershy musi zostawić swoje schronisko dla zwierząt pod opieką królika Angela. Tymczasem Pinkie Pie i Rainbow Dash odkrywają spisek mający na celu atak na Yakyakistan! Później Pinkie zostaje uwięziona w chaotycznym wymiarze Discorda, a Fluttershy i Twilight Sparkle podążają za notatkami Mage Meadowbrook, żeby znaleźć cudowny lek na wszelkie dolegliwości trapiące mieszkańców Equestrii!

Coś dla miłośników komiksu oraz kucyków my Little Pony. Komiks, który słynie z wartkiej akcji i magii kolorów.  Dziewczynki, które znam i oglądały komiks mówią po prostu, że jest uroczy. Jako psycholog powiem coś więcej o walorach i budowie powieści. Komiks jest napisany prostym językiem i dedykowany jest czytelnikowi w wieku od 6/7 lat. Ciekawy scenariusz, charakterystyczne postacie oraz fabułą pełna akcji. Seria jak i tom 13 opiera się na humorze (którego rodzajów znajdziemy tutaj kolka) oraz szacunku dla przyjaźni, która łączy bohaterki. Kilka odwołań do popkultury wzbogaca walor komiksu.

 „My Little Pony: Przyjaźń to magia” serdecznie polecam Waszej uwadze.

ROZDANIE

Zapraszam także do zabawy na FB/Instagramie – tam możecie zdobyć którąś z poniedziałkowych nowości.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: