Dwa bardzo klimatyczne komiksy z serii o Lucky Luku. Nowy i klasyczny autorstwa Rene Goscinnego. Przygody, humor,  klimat Dzikiego Zachodu i fantastyczna oprawa graficzna. Poszukiwacze ropy podczas amerykańskiej Gorączki Ropy oraz Prorok, który skuteczne utrudnia działalność przestępczą bracią Dalton! Humor i klimat – zdecydowanie warto!

IMG_20200728_090137-1024x1024 Komiksy są super: Lucky Luke. Prorok. Tom 68 oraz Lucky Luke. W cieniu wież wiertniczych. Tom 18 LATO 2020
qrf

Lucky Luke. Prorok. Tom 68

 • Wydanie: 2020
 • Seria/cykl: LUCKY LUKE
 • Scenarzysta: Patrick Nordmann
 • Ilustrator: Morris
 • Typ oprawy: miękka
 • Do kupienia TUTAJ

Daltonowie ponownie pojmani! Tylko czy radość mieszkańców i władzy potrwa długo? W więzieniu trafiają na niezłego gościa, to nawiedzony prorok. znowu trafiają za kratki, ale nie zamierzają zbyt długo tam pozostać. Kiedy ucieczka się udaje nic nie jest jak dawniej. Prorok okazuje się prawdziwym ciężarem i przysłowiową kulą u nogi. Nasz dzielny kowboy nie może zlokalizować braci Dalton? Omijają banki i salony. Samotny Kowboj będzie musiał się natrudzić, aby rozwikłać zagadkę zniknięcia braci! 

Kolejny „Lucky Luke” na polskim rynku to dzieło stworzone przez nietypowego dla serii autora. Najbardziej z dzielnym kowbojem kojarzeni są René Goscinny i Morris. Nikt też nie zaprzeczy, że tacy kontynuatorzy, jak Xavier Fauche, Jean Léturgie czy nawet Lo Hartog Van Banda też zapisali się na stałe w jej historii.

Tym razem autorem komiksu jest Patrick Nordmann. Doskonała robota! Najnowszy numer komiksu jest bardzo trafiony, zabawny, klimatyczny. „Prorok” to udany komiks i w pewnym sensie historyczne działo. Pierwszy napisany przez szwajcarskiego dziennikarza i satyryka.  Doskonała kreska komiksu, grafiki i barwy. Klimatyczny świat Dzikiego Zachodu w bardzo humorystycznej oprawie. Wysoki poziom pozostał utrzymany.

Lucky Luke. W cieniu wież wiertniczych. Tom 18

 • Wydanie: 2020
 • Seria/cykl: LUCKY LUKE
 • Scenarzysta: René Goscinny
 • Ilustrator: Morris
 • Tłumacz: Marek Puszczewicz
 • Typ oprawy: miękka
 • Do kupienia TUTAJ

Na wstępie widzieliście nowy komiks napisany przez współczesnego autora. Teraz czas na klasykę, którego autorem jest sam Rene Goscinny. Trafiamy wraz z Lucky Lukiem do klimatycznego USA w czasach Gorączki Złota a nawet Gorączki Ropy. Pojawiają się wierze wiertnicze, których działanie i efekt elektryzuje wielu. Ropa jest bowiem tak samo cenna jak złoto. A kto pierwszy ten lepszy! Czy Lucky Luck wprowadzi ład i porządek w tym nietypowym czasie i zapobiegnie katastrofie?

Klasyczny komiks o Lucky Luku! Humorystyczny, prosty a trafiony, pięknie narysowany przez równie legendarnego Morrisa.. Ojciec tytułu dba o swoje dzieło jak nikt inny. Pięknie utrzymany klimat Dzikiego Zachodu w bardzo zabawnej, przygodowej i nieco edukacyjnej opowieści. Zdecydowanie warto przeczytać i odwiedzić Titusville w czasach Gorączki Ropy.

Seria „Lucky Luke”” została stworzona przez dwie legendy frankofońskiego rynku komiksowego: pisarza René Goscinnego (1926–1977) oraz rysownika Morrisa (właśc. Maurice de Bevere, 1923–2001). Po śmierci Goscinnego scenariusze kolejnych odcinków serii były tworzone przez kontynuatorów takich jak szwajcarski dziennikarz i satyryk radiowo-telewizyjny Patrick Nordmann.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: