Trzy komiksowe propozycje od Wydawnictwa EGMONT!

20190226_181536343943363-1024x768 Komiksy są Super: Lucky Luke. Narzeczona Lucky Luke’a. Czarne Smerfy. Lou! Sielanka. Od EGMONT!

1. Lucky Luke i Narzeczona Lucky Luke’a – najbardziej humorystyczny komiks o przygodach kowboja jaki kiedykolwiek czytałam! 15 samotnych mężczyzn szuka kobiet i ma im w tym pomóc Lucky Luke! Niezwykle trafne przedstawienie różnic między kobietami i mężczyznami w humorystycznej oprawie!

2. Komiksy są super! Lou! Sielanka. Tom 2 – humorystyczne losy dorastającej dziewczynki, która wychowuje się w dwóch domach u boku miłosnych perypetii swoich rodziców (po rozwodzie). Tym razem trochę wakacji, podrywu, młodsze rodzeństwo i przeprowadzka w rodzinne strony mamy.

3. Czarne Smerfy. Tom 1 Pierwszy tom kultowego komiksu o Smerfach! Niebieskie stworzenia na skutek ugryzienia przez owada stają się czarne! Tylko antidotum i Pana Smerf może uchronić Smerfy! Gargamel pojmał Smerfy – czy zdołają się wydostać?!

Komiksy są super! Lou! Sielanka. Tom 2

 • Komiksy są super! Lou! Sielanka. Tom 2
 • Wydanie: 2019
 • Seria/cykl: KOMIKSY SĄ SUPER!, LOU!
 • Scenarzysta: Julien Neel
 • Ilustrator: Julien Neel
 • Tłumacz: Elżbieta Dybcio-Wojciechowska, Magdalena Miśkiewicz
 • Do kupienia TUTAJ

Lou powraca! Tym razem bohaterka wyjeżdża na wakacje z koleżankami. To czas na fantastyczne przygody i maksymalny relaks. O przygodach przekonajcie się sami!  Oczywiście nie zabraknie podrywu i chłopaków i wakacyjnych miłości. Wszystko w towarzystwie koleżanek, które nie dają Lou się nudzić (ani długo na siebie gniewać). Lato i wakacje dobiegają jednak końca i bohaterka wraca do szkoły. Okazuje się, że za kilka miesięcy Lou będzie starszą siostrą! Jak nastoletnia bohaterka zaakceptuje młodszego braciszka i fakt, że nie jest już jedynaczką! Nie wszystko idzie idealnie! Pożar niszczy doszczętnie mieszkanie dziewczyny i zmusza je do przeprowadzki do (uwaga!) Sopoćkowia! Dziewczyny wracają na ziemię przodków! Razem z przeprowadzką wracają wszystkie wspomnienia (dobre i te których wolałaby Lou nie pamiętać!)

Autorem serii jest francuski rysownik i scenarzysta Julien Neel, który za pierwszy tom Lou! otrzymał w 2005 roku nagrodę na Festiwalu Komiksowym w Angoulême. 

Album zbiorczy zawiera trzy tomy oryginalne: Sielanka, Laserowy ninja i Szałas. 

Lou to propozycja dla młodych dziewczyn (przede wszystkim), które chciały by lepiej odnaleźć się w życiu. Pomimo lepszych i gorszych momentów w swoim życiu nie tracą energii, wiary i chęci, aby uczynić swoje życie dobrym i szczęśliwym. Tak jak główna bohaterka – potrafią i chcą śmiać się z siebie, chcą poznawać nowych ludzi i czerpać z życia pełnymi garściami!

Czarne Smerfy. Tom 1

 • Czarne Smerfy. Tom 1
 • Wydanie: 2019
 • Seria/cykl: SMERFY KOMIKS
 • Scenarzysta: Peyo, Yvan Delporte
 • Ilustrator: Peyo
 • Tłumacz: Maria Mosiewicz
 • Typ oprawy: miękka
 • Do kupienia TUTAJ

Kultowy pierwszy tom komiksu o Smerfach! Czy smerfy mogą stać się czarne!? Tak – na skutek ukąszenia owada …. Pewnego dnia jeden z małych bohaterów zostaje ugryziony przez muchę bze-bze i zmienia się w czarnego stwora, którego jedynym celem jest pokąsanie innych Smerfów! Tylko jak uzdrowić niebieskie stworzenia? Próbę ratunku podejmuje Papa Smerf, który w młodości spotkał się z podobną sytuacją. Niestety zadanie okazuje się bardzo trudne! Wiele prób okazuje się bezskutecznych. Kolejne smerfy zamieniają się w czarne postacie. Kto i jak powstrzyma tą straszną sytuacje?! Później poznamy wynalazcę, który marzy o lataniu w przestworzach, a w kolejnej historii dojdzie do pierwszego spotkania Smerfów z ich największym wrogiem – czarownikiem Gargamelem! Album zawiera trzy opowieści: Czarne Smerfy, Latający Smerf i Łowca Smerfów.

To komiks, który pamięta mój mąż z dzieciństwa. Sam przeżywał historię o czarnych smerfach i dziś po ponad 25 latach chętnie do niej wrócił. Ja dopiero teraz poznałam tą i kolejne historie i muszę powiedzieć, że na prawdę przypadły mi do gustu. Humor, ciekawy przebieg wydarzeń, ulubieni bohaterowie – to co w Smerfach cenimy najbardziej! Nie zabraknie ulubionych kadrów z kreskówki: domków Smerfowych, Gargamela i okolic lasu, który absolutnie zachęca, aby w nim przesiadywać!

Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992), używający pseudonimu Peyo. Obecnie autorami serii są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.

Lucky Luke. Narzeczona Lucky Luke’a. Tom 54

 • Lucky Luke. Narzeczona Lucky Luke’a. Tom 54
 • Wydanie: 2019
 • Seria/cykl: LUCKY LUKE
 • Scenarzysta: Guy Vidal
 • Ilustrator: Morris
 • Tłumacz: Marek Puszczewicz
 • Typ oprawy: miękka
 • Do kupienia TUTAJ

Lucky Luke i Narzeczona Lucky Luke’a – najbardziej humorystyczny komiks o przygodach kowboja jaki kiedykolwiek czytałam! 15 samotnych mężczyzn szuka kobiet i ma im w tym pomóc Lucky Luke.

Najbardziej zabawna z serii publikacja o przygodach na Dzikim Zachodzie. Tym razem humor i szokująca prawda aż bije po oczach. Na dzikim Zachodzie brakuje kobiet. Bankrutuje pralnia, poziom higieny mężczyzn aż razi po zmysłach, nawet zakład pogrzebowy chyli się ku upadkowi. Jest tylko jedno lekarstwo! Musimy sprowadzić kobiety do miasta. Szeroko zakrojona misja uda się tylko przy pomocy Lucky Luke! Zadaniem kowboja jest przeprowadzenie taboru spragnionych małżeństwa kobiet ze wschodu na zachód. To trudne zadanie komplikuje się tym bardziej, że wśród kobiet ukrywa się poszukiwany przestępca i to mężczyzna!

Czy Lucky Luke zdoła odnaleźć przestępcę?

Czy przeprowadzi bezpiecznie tabor do miejsca przeznaczenia?

Czy spotka miłość i sam zapragnie poślubić wybrankę?

Co mają z tym wspólnego Daltonowie?!

To absolutnie najbardziej humorystyczna i zabawna z przygód Lucky Luke. Tym razem zadanie jest na prawdę trudne! Kilkanaście kobiet w jednym miejscu to na prawdę ciężkie zadanie, zwłaszcza dla cieszącego się wolnością kawalera. Podczas tak ekstremalnych sytuacji zdarzyć się może też coś rozwojowego np. wynalezienie pasów bezpieczeństwa. Musicie zobaczyć miny Indian, kiedy kobiety zaczną prezentować swoje wdzięki lub częstować popisowym daniem. Zdecydowanie komiks polecam nastolatkom oraz młodym i starszym dorosłym! Idealnie pokazuje różnice między płciami i w punkt podkreśla humor sytuacyjny.

Serię Lucky Luke wymyślił znakomity francuski rysownik Morris (właśc. Maurice de Bevere, 1923–2001), który później przygotowywał ją wraz ze sławnym pisarzem René Goscinnym (1926–1977). Po śmierci Goscinnego scenariusze kolejnych odcinków serii były tworzone przez licznych kontynuatorów. 

Komiksy są super! Przekonajcie się sami! Trzy propozycje od EGMONT!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: