Zapraszam na wakacyjny przegląd komiksów. Znajdziemy w zasobach wydawnictwa EGMONT znane i lubiane serie jak i nieco nowości! Doskonale wiem, że będziecie zadowoleni. Wystarczy tylko zająć wygodne miejsce i zabrać się za poznawanie przygód ulubionych. Letnie nowości to: Ernest i Rebeka. Na ratunek. Tom 3, Chimery Wenus. Tom 1, Mali Bogowie. Uparty Ikar. Tom 2, Najwybitniejsi Naukowcy. Einstein. Przeskok kwantowy i Arystoteles, Smerfy: Mama Smerfetka!
Komiksy są super! Ernest i Rebeka. Na ratunek. Tom 3
- Wydanie: 2021
- Seria/cykl: KOMIKSY SĄ SUPER!, ERNEST I REBEKA
- Scenarzysta: Guillaume Bianco
- Ilustrator: Antonello Dalena
- Tłumacz: Maria Mosiewicz
- Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
- Do kupienia TUTAJ
Komiksy są super! Ernest i Rebeka. Na ratunek. Tom 3
Nadszedł czas na bardzo długo wyczekiwany trzeci album zbiorczy pełnej niezwykłych przygód i szalonego humoru opowieści dla dzieci i dorosłych! Sporo czasu minęło, kiedy ostatni raz widzieliśmy Rebekę. Dziś dziewczynka ma już 7 lat. Zdecydowanie jest już duża! Dziś nawet odczepia dodatkowe kółka w swoim rowerze… Ale zaraz potem czekają na nią znacznie poważniejsze wyzwania: wraz z przyjaciółmi musi rozwikłać tajemnicę Czerwonej Czarownicy, później sprawić, aby ukochany nauczyciel, pan Rebaud, odzyskał posadę, a w końcu uratować mikroba Ernesta z rąk szalonego naukowca! Jak tego wszystkiego ma dokonać mała dziewczynka?
Ciekawe przygody w fantastycznej oprawie graficznej, która zdecydowanie jest ogromnym atutem tej serii. Komiks jest bardzo lekki, przyjemny i zabawny. Zdecydowanie znajdziecie tutaj wartościowe treści psychologiczne, życiowe prawdy i elementy wychowania w wartościach. Całość czyta się dowolnie tj.krótkie shorty dawkowane są przez nas w dowolnej ilości.
„Ernest i Rebeka” to chwilami wesoła, chwilami smutna, ale zawsze mądra opowieść, która zdobyła nagrodę Festiwalu Komiksowego w Angoulême w 2013 roku. Pomysłodawcą serii jest francuski scenarzysta Guillaume Bianco („Kegoyo & Klaudia”, „Billy Brouillard”), a rysownikiem – włoski grafik Antonello Dalena („Sybil”, „Monster Allergy”).
„Ernest i Rebeka”, jak już kiedyś pisałem, to seria prosta, lekka, zabawna, bardzo przyjemna w
Bardzo dobra seria dla dzieci w wieku od 7 lat jak i dla całej rodziny. Zdecydowanie warto sięgnąć bo zabawny, piękny i ciekawy komiks z serii Ernest i Rebeka.
Chimery Wenus. Tom 1
- Wydanie: 2021
- Seria/cykl: CHIMERY WENUS
- Scenarzysta: Alex Alice, Alain Ayroles
- Ilustrator: Etienne Jung
- Tłumacz: Paweł Łapiński
- Typ oprawy: twarda
- Do kupienia TUTAJ
Chimery Wenus. Tom 1
Czas na nowość dedykowaną starszym i dorosłym czytelnikom. Komiks zdecydowanie będzie dumą kolekcji i zapewni czytelnikom moc ciekawych wrażeń. Seria „Chimery Wenus” to seria poboczna „Gwiezdnego zamku”. Podbój kosmosu trwa! W 1873 roku, gdy imperia lądowe walczą o panowanie nad Układem Słonecznym, aktorka Helena Martin wyrusza na Wenus w poszukiwaniu swojego narzeczonego, więźnia skazanego przez Napoleona III. Na tej odległej planecie grozi kobiecie mnóstwo niebezpieczeństw, chociażby zamieszkujące ją groźne dinozaury. Ta niezłomna aktorka operetkowa wyruszy przez dżunglę opanowaną przez dinozaury i szalejące oceany do najdziwniejszych granic gwiazdy, gdzie natknie się na pozostałości tajemniczej cywilizacji. Oj będzie się działo!
Autorem scenariusz jest Alain Ayroles, znany z komiksu w formie powieści łotrzykowskiej „Indyjska włóczęga”. Za rysunki odpowiada Étienne Jung – belgijski ilustrator serii dziecięcych i prasowych.
Mali Bogowie. Uparty Ikar. Tom 2
· Wydanie: 2021
· Seria/cykl: MALI BOGOWIE
· Scenarzysta: Christophe Cazenove
· Ilustrator: Philippe Larbier
· Tłumacz: Maria Mosiewicz
· Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
· Do kupienia TUTAJ
Mali Bogowie. Uparty Ikar. Tom 2
Drugi tom humorystycznej historii z czasów mitycznej Grecji o kandydatach na mieszkańców Olimpu! Bardzo zabawny komiks nareszcie w nowych opowieściach. Zabawny, kolorowy, edukacyjny i bardzo klimatyczny.
To już druga cześć opowieści. W związku z tym niektórzy z małych bohaterów już wiedzą, że dzięki nadnaturalnym darom zostaną bogami i herosami, ale muszą jeszcze przejść trudny staż, jak chcąca zostać boginią wojny Atena… Są jednak i tacy, którzy dopiero czekają na ujawnienie się ich mocy. Atlas wierzy, że będzie olbrzymi jak jego przodkowie Tytani, Ikar uparcie próbuje latać niczym kaczka, a Herakles na razie tylko z daleka przygląda się potworom. Z kolei największym osiągnięciem Tauruska jest robienie niewybrednych kawałów…
Autorami historii o psotnych bogach są scenarzysta Christophe Cazenove, znany w Polsce z bestsellerowej serii „Sisters”, oraz rysownik Philippe Larbier, który stworzył ilustracje do takich humorystycznych opowieści jak „Chats, chats, chats” czy „Ninja” oraz scenariusz kryminalnego cyklu dla dzieci „Les Enigmes de Léa”.
Komiks to zdecydowanie dobra rozrywka, która mocno odwołuje się do czasów starożytnych i humoru, który czasami trafia w dość niewybredne tony. O Małych Bogach można mówić sporo. Najlepiej jednak je przeczytać i wejść w klimat bohaterów z Olimpu. Będzie dynamicznie, lekko, zabawnie. Całości towarzyszą kolorowe ilustracje, które zdecydowanie są atutem wydania.
Najwybitniejsi Naukowcy. Arystoteles. Głód wiedzy
· Wydanie: 2021
· Seria/cykl: NAJWYBITNIEJSI NAUKOWCY
· Scenarzysta: Jordi Bayarri
· Ilustrator: Jordi Bayarri
· Tłumacz: Agata Ostrowska
· Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
- Do kupienia TUTAJ
Najwybitniejsi Naukowcy. Arystoteles. Głód wiedzy
Kolejny tom kolekcji „Najwybitniejsi Naukowcy”, prezentującej postaci ludzi nauki, których badania przyczyniły się do rozwoju ludzkości w różnych dziedzinach – medycynie, przyrodzie, fizyce czy astronomii. Tym razem zapoznamy się z najbardziej znanych filozofów starożytnej Grecji – Arystotelesa.
To wybitna postać, która będzie nas inspirować do innego sposobu życia. Arystoteles już od najmłodszych lat chciał zdobywać jak najszerszą wiedzę o otaczającym go świecie. Interesowało go wiele zagadnień – od działalności człowieka, przez politykę i etykę, po wszystkie aspekty otaczającej go przyrody. Dzięki temu położył podwaliny pod rozwój logiki i nauk przyrodniczych, szczególnie astronomii, fizyki i biologii. W Atenach założył szkołę filozoficzną w ogrodach Lykejonu, otaczających świątynię Apollina Likejosa, od której nazwy powstało słowo ”liceum”.
Album przybliża nam wartościową sylwetkę Arystotelesa i w atrakcyjny sposób pokazuje czasy w których żył i tworzył. Na końcu znajdziemy także biogram postacji komiksu posłowie dr. Tomasza Rożka, propagatora nauki i twórcy kanału Nauka To Lubię, oraz kalendarium odkryć bohatera albumu. Ciekawa seria i piękne wydanie.
Komiks należy do serii „Najwybitniejsi naukowcy” przedstawiającej postacie ze świata nauki, których badania przyczyniły się do rozwoju ludzkości w różnych dziedzinach – medycynie, fizyce, przyrodzie, czy astronomii. Mamy jeszcze kolejny komiks:
Najwybitniejsi Naukowcy. Einstein. Przeskok kwantowy
- Do kupienia TUTAJ
Najwybitniejsi Naukowcy. Einstein. Przeskok kwantowy to znakomite działo. Przybliża nam wybitną postać, jaką jest badacz, fizyk, pedagog, wykładowca akademicki oraz laureat Nagrody Nobla. Jego teorię znają wszyscy dorośli. Mniej z nich ją rozumie ;). Komiks pozwala poznać historię jego dzieciństwa, badań naukowych, fascynacji matematyką i muzyką, a także problemów ze znalezieniem pracy i kłopotów w czasie pracy nad odkryciami, dzięki którym zrewolucjonizował ówczesną fizykę. Musicie wiedzieć, że Albert nie miał łatwego dzieciństwa. Jak potoczyło się jego życie, które zaprowadziło go po Nobla. Teorie Einsteina fascynowały współczesnych mu naukowców i zwykłych ludzi. Sprawiły, że fizyka była na ustach wszystkich. Dzięki jego dokonaniom nastąpił wielki skok w naukach ścisłych. Komiks pokaże w prosty i atrakcyjny sposób jak jednostka potrafi dzięki wytrwałości, pracy zdobyć sławę i zmienić świat!
Na końcu albumu znajdują się krótkie biogramy najważniejszych postaci występujących w komiksie, posłowie dr. Tomasza Rożka.
Twórcą serii jest hiszpański scenarzysta i rysownik Jordi Bayarri. Kolekcję poleca portal Nauka To Lubię Junior.
Mama Smerfetka. Tom 28
· Wydanie: 2021
· Seria/cykl: SMERFY KOMIKS
· Scenarzysta: Alain Jost, Thierry Culliford
· Ilustrator: Pascal Garray
· Tłumacz: Maria Mosiewicz
· Typ oprawy: miękka
- Do kupienia TUTAJ
Mama Smerfetka. Tom 28
Na koniec ulubiony komiks mojej córki Matyldy. Kiedy dowiedziała się, że mamy Smerfetkę Mamę nie dala mi spokoju, aż jej go nie przeczytałam. A historia jest nie oczywista. Bowiem już od samego początku dowiadujemy się, że coś trapi Smerfetkę. Smerfetka jest jedyną dziewczyną w wiosce niebieskich skrzatów, wszyscy więc dbają, żeby nie się przemęczała ciężką pracą ani nie narażała się na niebezpieczeństwa czyhające w lesie… Ale ona ma już dość prania, prasowania i pieczenia ciastek! Chce robić te same rzeczy co chłopcy, bo nie jest delikatna jak lalka! Papa Smerf wymyśla sprytny sposób, aby Smerfetka mogła udowodnić, na co naprawdę ją stać. Czy uda się jej wypełnić zadanie? Może być trudno, bo zbliża się wielkie zagrożenie ze strony Gargamela i innych czarowników… Smerfetka będzie MAMĄ! Pod nieobecność Papy Smerfa!
Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992) używający pseudonimu Peyo. Obecnie autorami serii są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.
„Mama Smerfetka” to dwudziesta ósma odsłona cyklu. Zdecydowanie polecam sięgnąć po kolejne tytuły tej legendarnej serii.
Który komiks wybierasz?
0 komentarzy