Lucky Luke. Sędzia. Tom 13 oraz 82 to znakomity komiks o kultowej postaci kowboja z Dzikiego Zachodu. Tym razem historia, która wydarzyła się naprawdę! Sędzia, którego sława sprawiłam, że stał się bohaterem komiksu oraz wyprawa do Paryża, który dwukrotnie ratuje z poważnych opresji francuskiego rzeźbiarza Bartholdiego! Jeśli czujecie niedosyt to zapraszam na trzecią edycję Studio Tańca! A tam dziewczyny, które nie pozwolą się nudzić i znajdą sposób na rozbawienie największego smutasa – pod warunkiem, że jest nim dziewczyna! Komiksy są naprawdę super – EGMONT zaprasza na przegląd nowości.

Lucky Luke. Sędzia. Tom 13

  • Seria/cykl: LUCKY LUKE
  • Scenarzysta: René Goscinny
  • Ilustrator: Morris
  • Tłumacz: Marek Puszczewicz
  • Typ oprawy: miękka
  • Do kupienia TUTAJ

Kolejna opowieść stworzona przez legendarnego René Goscinnego. Tym razem owiany sławą kowboj ma za zadanie przetransportować stado bydła przez Teksas! Rejon w którym nie ma prawa… a właściwie jest tylko zdominowane przez sędziego Roya Beana. Ta autentyczna postać to przykład absolutnej pewności siebie, zuchwałości i innych cech których raczej nie życzę waszym dzieciom.  Sędzia również stał się sprawcą poważnych problemów z którymi muszą liczyć się przejeżdżający przez jego ziemię podróżni. Również Lucky Luke miał tego pecha i wplatał się w bardzo dynamiczną przygodę, której sława i rozmach Was zaskoczy, rozbawi i wprawi w dobry nastrój. Bean to sędzia, który zwykle korzysta z kolta zamiast z kodeksu. Lucky Luke, uznany za podejrzanego, będzie musiał bronić swojej niewinności. Jeśli mu się nie uda… sami wiecie!

Lucky Luke. Kowboj w Paryżu. Tom 82

Lucky Luke. Kowboj w Paryżu. Tom 82 to absolutnie świeże działo. Komiks został bowiem wydany w 2018 roku we Francji. Kowboj zmienia miejsce akcji i wyrusza do Europy. Lucky Luke dwukrotnie ratuje z poważnych opresji francuskiego rzeźbiarza Bartholdiego. Przybysz z Europy odbywa właśnie tournée po Stanach Zjednoczonych, prezentując swoje dzieło: ogromną pochodnię, która jest częścią Statuy Wolności – gigantycznego posągu, mającego stanąć w nowojorskim porcie. Kowboj chroni dzieło przed łotrami, których obecność ma na celu nie dopuścić do powstania pomnika. Będziemy podróżować między kontynentami oraz doskonale się przy tym bawić! Tego jeszcze nie było! Akcja wydarzeń i miejsca w których zobaczymy kowboja z Dzikiego Zachodu po prostu Was zaskoczą. Bartholdi, francuski rzeźbiarz to dodatkowa atrakcja tego tomu i walor edukacyjny dla młodszych czytelników.  To równocześnie ostatni numer z serii. Nie ma innych – czy będą następne?

Lucky Luke 13 i 82

Dwie bardzo dobre porcje komiksów! Rewelacyjny humor do pary z trafnymi sytuacjami rodem z Dzikiego Zachodu a nawet z Europy! Jak na Gościnnego przypadło – akcja wydarzeń oraz humorystyczne sceny to pierwszeństwo! Absolutnie pięknie wydanie w klimacie znanym ze starych komiksów i uniwersalnym przekazami, który trafia do młodych oraz starszych fanów komiksu! Aż sama się dziwie, skąd autor bierze pomysły i tak dobrze czuje ten klimat. Chyba ma duszę kowboja! Odcinek 13 jest bardzo silnie oparty na faktach. Zresztą na zakończenie możemy zapoznać się z autentycznymi dowodami na istnienie i działalność sędziego! Polecam serdecznie te dwa numery jak i cały cykl! Mój ulubiony komiks J

Seria Lucky Luke została stworzona przez dwie legendy frankofońskiego rynku komiksowego: pisarza René Goscinnego (1926–1977) oraz rysownika Morrisa (własc. Maurice de Bevere, 1923–2001). Po ich śmierci prace nad cyklem kontynuują uznani francuscy autorzy. Rysownik Achdé jest współtwórcą kilkunastu serii humorystycznych, między innymi Big Twin, Esmeralda czy Kid Lucky. Z kolei Jul napisał scenariusze do takich bestsellerów rynku frankofońskiego, jak Silex and the City, La Planète des sages i Platon la Gaffe.

Komiksy są super! Studio Tańca. Tom 3

  • Seria/cykl: STUDIO TAŃCA
  • Scenarzysta: Béka (Bertrand Escaich i Caroline Roque)
  • Ilustrator: Crip
  • Tłumacz: Marek Puszczewicz
  • Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
  • Do kupienia TUTAJ

Trzeci album humorystycznej serii z tańcem w roli głównej. Hit wydawniczy prosto z Francji! Tym razem Alia, Lusia i Julia tańczą wszędzie: w parku, na placu i w domu. Szkoła tańca to za mało! Kiedy koleżanka daje im znać, że w zimowe ferie odbędzie się w Londynie nabór do świątecznego musicalu, od razu decydują się jechać.  Innym razem  szkole odbędzie się spektakl o królewnie Śnieżce. Oczywiście nie może w nim zabraknąć naszych bohaterek., Wakacje? Dziewczyny wyjeżdżają więc na miesięczne tournée z przedstawieniem o historii tańca jazzowego. Każdy dzień niesie trzem przyjaciółkom kolejną wesołą przygodę związaną z tańcem!

Szkoła Tańca to wysoki poziom rozrywki.  Charakteryzuje się pięknym wykonaniem i absolutnie wyjątkową oprawą graficzną, dowcipem. Serdecznie polecam wielbicielom tańca, humoru, komiksu, sztuki – w każdym wieku. „Studio tańca” to świetna seria komediowa, utrzymana w klimacie typowym dla współczesnych europejskich komiksów tego nurtu, a co za tym idzie oferująca wszystko to, czego od nich oczekujemy. Kreska cartoonowa, prosta, ale czysta, sporo detali, świetny kolor…  Estetyka wydania na najwyższym poziomie. Ta seria, podobnie jak pozostałe trzy tytuły z linii „Komiksy są super” utrzymuje wysoki poziom. Serdecznie polecam.

Twórcami scenariusza serii jest dwoje francuskich autorów, którzy występują pod wspólnym pseudonimem Béka: zawodowy scenarzysta komiksowy Bertrand Escaich i pisarka powieści dla młodzieży Caroline Roque. Wspólnie stworzyli też bestsellerowy cykl Les Rugbymen. Z kolei Crip to pseudonim cenionego francuskiego grafika, który do scenariuszy duetu Béka rysuje także serię Les Fées Valentines. Album zawiera oryginalne tomy 7–9.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: