Komiksy to ciekawa propozycja dla miłośników szybkiej akcji i graficznego przedstawienia treści opowieści. Wydawnictwo EGMONT zadbało o fanów komiksów i Krainy Lodu oraz humoru znanego z wcześniejszych części Ptysia i Bila. Kraina Lodu: W poszukiwaniu siebie, Droga do domu. Ptyś i Bil od EGMONT – trzy ciekawe propozycje na JESIEŃ i ZIMĘ 2019

20191127_2138561595114436-1024x768 KOMIKSY SĄ SUPER – Kraina Lodu: W poszukiwaniu siebie, Droga do domu. Ptyś i Bil komiks 5 od EGMONT JESIEŃ 2019

Kraina Lodu. W poszukiwaniu siebie

 • Wydanie: 2019
 • Seria/cykl: KRAINA LODU
 • Scenarzysta: Joe Caramagna
 • Ilustrator: Kawai Creative Studio
 • Tłumacz: Adrianna Zabrzewska
 • Typ oprawy: miękka
 • Do kupienia TUTAJ

Kraina Lodu. W poszukiwaniu siebie to pierwszy komiksowy album z bohaterami znanej i bardzo lubianej animacji. Tym razem bohaterów filmu spotkamy na komiksowych stronach. Podobnie jak w znanych produkcjach akcja wydarzeń dzieje się w królestwie Arendelle tzn. Krainie Lodu. Tym razem akcent pada na księżniczkę Annę. Dziewczyna pragnie dokonać czegoś wspaniałego, co da jej życiu sens i stanie się pożyteczne dla całego królestwa. Okazja ku temu przychodzi bardzo szybko. Na ulicach miasta pojawia się dzikie zwierze. Anna i nowopoznana Mari chcą pokazać się z najlepszej strony. Próbują swych sił w wielu zawodach.  To tylko część z rozbudowanej fabuły komiksu. Kolejnym z wątków jest narastający konflikt z sąsiednimi państwami oraz zagadkowe zniszczenia rezerwatu przyrody. Zarówno Elsa, jak i Anna – do spółki z Mari, młodzieńcem Kristoffem, ożywionym bałwankiem Olafem i reniferem Svenem – stają przed nie lada wyzwaniami. Czy uda im się znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania? Czy przywrócą pokój w Arendelle?

Scenarzysta albumu, Joe Caramagna, to znany twórca amerykańskiego rynku wydawniczego.  Tym razem zadebiutował w temacie Krainy Lodu. Debiut możemy uznać za bardzo udany. Szczególnie spodoba się fankom filmu, których zainteresowanie na pewno zwiększy się po obejrzeniu nowej części filmu.

Kraina Lodu: W poszukiwaniu siebie to ciekawa propozycja dla fanów komiksu oraz książek. Prosta fabuła, która spodoba się czytelnikom w wieku szkolnym. Osadzenie w klimacie Krainy Lodu oraz oprawa graficzna spełnia gusta najbardziej wybrednej fanki i fana. Nie zabraknie również elementów humoru oraz wątków edukacyjnych.

Komiks został również wydany w trosce o szczegóły: kredowy papier, twardsza oprawa.

Kraina Lodu. Droga do domu

 • Wydanie: 2019
 • Seria/cykl: KRAINA LODU
 • Scenarzysta: Joe Caramagna
 • Ilustrator: Kawai Creative Studio, Eduardo Francisco
 • Tłumacz: Adrianna Zabrzewska
 • Typ oprawy: miękka
 • Do kupienia TUTAJ

Kraina Lodu. Droga do domu to drugi komiks z serii nawiązujący do znanej animacji Disneya – Kraina Lodu. Tym razem siostry wybierają się na zaproszenie do królestwa Snoob. To także miejsce w którym mieszka dawno nie widziany brat Kaja. Dziewczyny starają się za wszelką cenę, aby doprowadzić do spotkania braci. To będzie daleka podróż, której finałem będzie świętowanie dożynkowych obchodów. Na kastrach komiksu śledzić będziemy losy bohaterów Frozen podczas dalekiej wyprawy. Spotkamy wiele nowych postaci i śledzić będziemy ciekawe miejsca i wydarzenia. Komiks przygodowy dla fanów Frozen!

Scenarzysta albumu, Joe Caramagna, jest autorem scenariuszy, rysunków i oprawy literniczej do wielu amerykańskich komiksów, przede wszystkim do publikacji wydawnictwa Marvel. Eduardo Francisco to rysownik brazylijski, twórca ilustracji do przygód Supermana i Conana. 

20191127_2138561595114436-1024x768 KOMIKSY SĄ SUPER – Kraina Lodu: W poszukiwaniu siebie, Droga do domu. Ptyś i Bil komiks 5 od EGMONT JESIEŃ 2019

Komiksy są super. Ptyś i Bill. Przygody spaniela. Tom 5

 • Wydanie: 2019
 • Seria/cykl: KOMIKSY SĄ SUPER!, PTYŚ I BILL
 • Scenarzysta: Jean Roba
 • Ilustrator: Jean Roba
 • Tłumacz: Maria Mosiewicz
 • Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
 • Do kupienia TUTAJ

Komiksy są super. Ptyś i Bill. Przygody spaniela. Tom 5 to kontynuacja bestsellerowej serii komiksów bazujących na klasycznych grafikach i nieśmiertelnym humorze. Seria skierowana jest dla dzieci oraz dorosłych. Komiks składa się z wielu humorystycznych scen, których wspólnym mianownikiem są humor i bohaterowie. W piątym tomie przygód spotkamy zarówno tatę jak i mamę chłopca. Tata zaczyna stawiać pierwsze kroki w sporcie, a mama uparcie pragnie zrealizować nowy pomysł. Ptyś i Bill jak zwykle mają dużo do powiedzenia i zademonstrowania. Szalone pomysły nie mają końca a ich dowcipny wydźwięk pozwala się po prostu bardzo dobrze bawić.

Seria komiksów o Ptysiu i Billu sięga bardzo daleko w przeszłość. Pomysłodawcą serii był legendarny belgijski autor Jean Roba (1930–2006; m. in. Sprycjan i Fantazjusz), który tworzył ją od 1959 do 2001 roku. W 2003 roku cykl przejął francuski rysownik Laurent Verron (Le Maltais, Odilon Verjus, Fugitifs), a po nim scenarzysta Christophe Cazenove (Sisters, Kasia i jej kot) i grafik Jean Bastide (Sherlock Holmes Society, Wojna Sambre’ów).

W piątej części komiksu mamy do czynienia z komiksem „Ptyś i Bill” pisanym i rysowanym przez twórcę serii, Jeana Robę. Osobiście mam wielki szacunek dla klasyki.

Krótkie komiksy łączą się poziomem dowcipu, humoru i tworzą spójną całość. Kolorowe opowieści czyta się z dużą lekkością oraz przyjemnością. Wydanie komiksu jak zwykle na najwyższym poziomie. Trwałe łączenia, gruby papier i głębokie nasycenie kolorów! Całość jest po prostu bardzo dobrze wydana!

Serdecznie polecam trzy nowe komiksy od EGMONT. Skierowane są do fanów Krainy Lodu oraz dobrego humoru (bez limitu wieku). Aktualne trendy kontra klasyka komiksu – całość to kalejdoskop opcji, z których możecie śmiało wybierać!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: