20190909_1132041263317711-768x1024 Komiksy są super: Kasia i jej kot. Tom 2. Komiksowa przygoda z pazurem od Egmont LATO 2019

Kolejna odsłona komiksu z pazurem (dosłownie). Kasia i jej kot część druga od Egmont.  Opowieść dedykowana jest kocim wielbicielom i na pewno spodoba się im bardzo. Kolorowe ilustracje, piękna oprawa graficzna, humor i proza życia jednocześnie! Tym bardziej, że dziewczynka przeprowadza się do nowego domu a jej tata zakochuje się w pewnej pani. Nie zabraknie podróży do Wenecji, zamieszania przeprowadzki, kocich figli i koloru różowego.

Kolejna odsłona nietypowego komiksu. Na pewno Kasia i jej kot to uczta dla oka. Piękne ilustracje po prostu cieszą oko i spełniają gust najbardziej wybrednego czytelnika. A tutaj wiem co mówię, bo koty i Kasia to komiks dedykowany głównie dziewczynom – chociaż ilość różu nie powinna zniechęcić nawet chłopców. Uniwersalny humor i zaskakująco prawdziwa opowieść, która po prostu podoba się.

20190909_1132041263317711-768x1024 Komiksy są super: Kasia i jej kot. Tom 2. Komiksowa przygoda z pazurem od Egmont LATO 2019

Scenariusz cyklu tworzą doświadczeni autorzy: znany w Polsce z serii Sisters Christophe Cazenove oraz Hervé Richez, a rysunki są dziełem debiutantki Yrgane Ramon, która zdobyła we Francji uznanie właśnie opowieścią o Kasi i jej kocie. Album zbiorczy zawiera trzy tomy oryginalne: 4–6. Seria Kasia i jej kot należy do linii wydawniczej KOMIKSY SĄ SUPER!, w której ukazują się również takie tytuły, jak: Studio Tańca, Lou!, Ernest i Rebeka oraz Ptyś i Bill. Przedstawiamy w niej humorystyczne, świetnie narysowane i mądre komiksy dla dzieci, bestsellery na europejskim rynku wydawniczym.

  • Wydanie: 2019
  • Seria/cykl: KASIA I JEJ KOT
  • Scenarzysta: Hervé Richez, Christophe Cazenove
  • Ilustrator: Yrgane Ramon
  • Tłumacz: Maria Mosiewicz
  • Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
  • Do kupienia TUTAJ

Drugi album zbiorczy serii humorystycznej o dziewczynce i jej kocie. Opowieść nie tylko dla miłośników kotów! Kasia, jej tata i ich niesforny kot przeprowadzają się do nowego domu. Sushiemu najbardziej podoba się duży ogród, gdzie może szaleć, choć niezbyt przypada mu do gustu basen z bardzo mokrą wodą. Niedługo potem życie spokojnej rodziny wywraca się do góry nogami, gdy tata zakochuje się w pewnej pani. Najpierw coraz częściej wychodzi wieczorami, później zabiera całą gromadkę na romantyczną wycieczkę do pięknej Wenecji, a w końcu oznajmia, że on i jego wybranka zamierzają razem zamieszkać. Szykuje się druga przeprowadzka… Czy Sushi dobrze ją zniesie? Na pewno, o ile spodoba mu się ogród w kolejnym domu! 

Bohaterką serii jest tytułowa Kasia. Posiada kota (o imieniu Sushi), który także ma dużo do powiedzenia. Dotychczas mieszkała z tatą, do chwili aż serce taty zabiło mocniej do pewnej kobiety. Jak an zakochanie przypada nieobecności taty i wspólne wyjścia rodziny nasilają się. A koty uwielbiają więcej swobody.  Sushi pokazuje na co go stać. A jest to bardzo niepokorny i psotny kocur!

Jak rodzina przetrwa podróż do Wenecji? I jak poradzą sobie z przeprowadzką? Co kocur wymyśli?

Komiksy są super to seria, która zyskała już dużą popularność. Jej format oraz wydanie spełnia wysokie standardy i zdecydowanie podoba się czytelnikom. Cena oraz jakość papieru, kolory oraz skład graficzny jest na najwyższym poziomie.

Kasia i jej kot to komiks z serii rodzinnej. Sympatyczna historia z bardzo współczesnym wątkiem. Czy chcemy czy nie sytuacje w których rodzic poznaje kogoś i zakochuje się na nowo przybywa. Jak odnaleźć się w takiej rzeczywistości – oby jak najwięcej z humorem i w dobrym nastroju. To ma Kasia, która podchodzi do życia jak należy! Zabawne sytuacje, które prowokuje kot oraz rewelacyjna dawka humoru to świetna rozrywka.

Ciekawa propozycja! Przekonacie się sami! Myślę, że nie będziecie żałować.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: