Komiksy są super! Absolutnie polecam i promuję komiksy jak tylko potrafię! Dzisiaj dwa dla wielbicieli koloru, dowcipu oraz w zależności od gustu: smerfów lub kłopotliwych kotów. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby sięgnąć po dwa tomy. W każdym spotkanie piękne ilustracje oraz zabawne historie, które nie pozwolą Wam się nudzić. Nowoczesny styl rysunków oraz klasyka, która uwielbiamy! Zapraszam po więcej!

20190526_195400165463529-1024x768 Komiksy są super: Kasia i jej kot (Tom 1) oraz 52 przygody Smerfów (Tom 8): Z życia smerfów. EGMONT

Kasia i jej kot. Tom 1

 • Wydanie: 2019
 • Seria/cykl: KASIA I JEJ KOT
 • Scenarzysta: Christophe Cazenove, Hervé Richez
 • Ilustrator: Yrgane Ramon
 • Tłumacz: Maria Mosiewicz
 • Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
 • Do kupienia TUTAJ

Kasia i jej kot. Tom 1

Kasia i jej kot to nowość na polskim rynku komiksów. Innowacyjne przedstawienie historii bez kratek, dymek czy strzałek. Nowoczesny styl rysunków dodaje opowieści należnego jej dynamizmu i energii. Rewelacyjna humorystyczna seria dla wszystkich miłośników kotów – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Tym razem zyskacie sporo chwil na dobrą zabawę, alternatywne spojrzenie na kłopoty czy zmartwienia z kotem w roli głównej.

 Kasia jest dziewczynką, która mieszka z ojcem. Wszystko wywraca się do góry nogami, kiedy adoptują kota. Sushi okazuje się lekko szalony – uwielbia dokazywać i psocić, na dodatek jest mądrzejszy od niejednego człowieka. Dowiadujemy się też, że to nie jest jego pierwsze kocie życie… Teraz bohaterowie mają nie łatwe zadanie, aby dostosować się do nowych kocich zasad, które mają nastać w ich domu.

Na uwagę zasługuje graficzne przedstawienie komiksu. To nowoczesny styl, który bardzo podoba się wizualnie czytelnikom. Oddaje adekwatnie dynamizm oraz energię, która wynika z treści i sposobu życia bohaterów. Ciepłe historie, pełne humoru i alternatywnego spojrzenia na rzeczywistość z kotem.

Scenariusz cyklu tworzą wspólnie dwaj znani francuscy twórcy urodzeni pod koniec lat 60. XX wieku: Hervé Richez, autor tekstów do prawie trzydziestu serii, głównie humorystycznych i młodzieżowych, jak Buzzi czy Dirty Henry – oraz Christophe Cazenove, współautor niemal pięćdziesięciu cykli humorystycznych, w tym takich hitów jak Les Gendarmes (Żandarmi) czy Les Pompiers (Strażacy), jednak największą sławę, także w Polsce, zyskał dzięki tworzonej wraz z Williamem serii o dwóch zwariowanych siostrach pt. Sisters. Rysunki są dziełem Yrgane Ramon, młodej francuskiej graficzki prasowej i książkowej oraz tatuażystki, która w świecie komiksowym zaczęła karierę właśnie opowieścią o Kasi i jej kocie. 

Z życia Smerfów. Tom 8

Moje ulubione Smerfy powracają w wielkim stylu na kartach komiksu. W kolejnym (już 8) tomie ich przygód znajdziemy aż 52 opowieści! Tym razem to krótkie i bardzo humorystyczne opowieści o niebieskich bohaterach. Każdy ze Smerfów ma swój urok i opowieść, która go oddaje i charakteryzuje.

 • Harmoniusz gra przyjaciołom na różnych instrumentach, ale zawsze fałszuje;
 • Papa Smerf troszczy się o podopiecznych, którzy często są niesforni;
 • Śpioch najchętniej ciągle by spał, mimo że nawet on powinien coś robić;
 • wszyscy chcieliby umawiać się na randki ze Smerfetką, ale to niewykonalne;
 • Poeta lubi szukać natchnienia w lesie, tam jednak czyhają niebezpieczeństwa;
 • Pracuś ciągle wymyśla nowe wynalazki, ale czy one naprawdę są przydatne

Grafiki, które zna i lubi każdy miłośnik Smerfów. Humor charakterystyczny dla kreskówki. Zestaw idealny dla dzieci, które chciałyby poznać smerfy i chcą pokochać opowieści o tych sympatycznych sworzniach z kreskówek. Kolorowe wydanie nawiązuje do samego Peyo!

Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992) używający pseudonimu Peyo. Obecnie autorami serii są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry. 

Dwa komiksy – dwie ciekawe propozycje! Którą wybieracie?


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: