Komiksy są super! Zdecydowanie tak! Zwłaszcza, że EGMONT dba o czytelników i dostarcza im kolejne okazje do spędzenia z literaturą komiksu czasu. Nowa seria komiksu dla wielbicieli koni z ogromną ilością informacji na temat tych pięknych zwierząt – Kamila i konie. Nieśmiertelny i lubiany Lucky Luke w dwóch nowych tomach – gorączka złota, budowa mostu na Missisipi tzn. Będzie się działo! Siostry przekonają się na własnej skórze co to kłamstwo a Minecraft zaprosi do świata zwierząt i to w albumie z naklejkami. Zapraszam na przegląd komiksów!

20200218_1006351447087518-1024x768 Komiksy są super: Kamila i konie, Lucky Luke, Sisters i Minecraft. EGMONT –luty 2020

Komiksy są super! Kamila i Konie. Miłość Oceana. Tom 1

 • Wydanie: 2020
 • Seria/cykl: KOMIKSY SĄ SUPER!, KAMILA I KONIE
 • Scenarzysta: Lili Mésange
 • Ilustrator: Stefano Turconi
 • Tłumacz: Maria Mosiewicz
 • Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
 • Do kupienia TUTAJ

Komiksy są super! Kamila i Konie. Miłość Oceana. Tom 1

Kamila i konie to bardzo zabawny komiks, którego sercem są właśnie konie oraz dobry humor. W przepięknie zilustrowanym komiksie znajdziemy nie jedną zabawną opowieść ilustrowaną. A wszystko zaczęło się przypadkiem. Wystarczy być w dobrym miejscu o właściwym czasie. Przekonała się o tym Kamila, która zaczęła jeździć konno. Co kryje się za bramą stadniny dla koni? Jak wygląda relacja człowieka i konia? Czy Kamila opanuje jazdę konną oraz będzie w stanie polubić konie? Czego musi się nauczyć o koniach – i co czytelnik wyniesie z tej kolorowej książki?

Akcja wydarzeń komiksu to kilka dni z życia Kamili. Poszukiwania hobby i dotychczasowe porażki sprawiły, że postanawia spróbować swoich sił w jeździe konno. Początki są długie i niezbyt ciekawe. Jednak Kamila nie traci humoru i z każdym kolejnym okienkiem komiksu robi się coraz bardziej interesująco. Dziewczyna tryska humorem i z ciekawością pochłania wiedzę o koniach. A informacji jest tam bardzo dużo. Dowiemy się np. jakie są rodzaje koni, jak mówi się o kolorach koni oraz co znajduje się w stajni czy jak zbudowany jest koń. Komiks, który składa się z krótkich i bardzo zabawnych epizodów z koniem w tle to także sporo informacji o koniach oraz krótkie lekcje rysunku. 

Scenarzystą cyklu jest ukrywający się pod pseudonimem Lili Mésange francuski autor tekstów do wielu serii, przede wszystkim humorystycznych i przygodowych (m.in. „Robin Hood”,„ Alienor”, „Lola Bogota”), a za rysunki odpowiada włoski twórca Stefano Turconi, wcześniej znany z licznych komiksów dla dzieci – od „Myszki Miki”, przez „Małą Syrenkę” po „W.I.T.C.H.”.

„Kamila i konie” to ciekawa propozycja dla fanów koni i nie tylko. Zdecydowanie polecam ją dziewczynkom w wieku ok 8-15 lat.  To lekki i zabawny komiks z dużą dawką dobrej kreski. Ilustracje cieszą oko i zdecydowanie dodają kolorytu codziennej zimowej aurze.

Sisters. Przysięgam, naprawdę. Tom 14

 • Wydanie: 2020
 • Seria/cykl: SISTERS
 • Scenarzysta: Christophe Cazenove, William Maury
 • Ilustrator: William Maury
 • Tłumacz: Maria Mosiewicz
 • Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
 • Do kupienia TUTAJ

Sisters. Przysięgam, naprawdę. Tom 14

Czternasty tom humorystycznej serii o perypetiach dwóch sióstr: nastoletniej Wendy i o kilka lat młodszej Marine. Marine to niepoprawna kłamczucha. Zdecydowanie na każdym kroku coś kombinuje, ukrywa, knuje i podejrzewa. Nawet mycie zębów jest okazją do udawania. A okazji do ściemniania dziewczyna ma bardzo dużo. Takie lekkie jak motyle czy dosyć szczególne jak zbita szyba na stole.  Czy dziewczynka będzie miała nos jak Pinokio… Skąd w ogóle  te kłamstwa?! Dziewczyny mają na to swoją teorie! Wszystkiemu winni są – UWAGA: rodzice!

Sisters jak zwykle tryskają humorem i bardzo trafnie nazywają to co chcą osiągnąć. A kombinatorki z nich są ogromne! Zwłaszcza młodsza Marine potrafi nieźle namieszać! Wszystko, aby osiągnąć cel, uzyskać jakąś korzyść lub uniknąć czegoś co jest niewygodne lub co grozi jej za przewinienia.  Komiksy z serii Sister to świeżość, humor, przesłanie i ogromna porcja rozrywki.

Tom 14 pokazuje jednoznacznie, że kłamstwo nie popłaca i nawet sprytne i inteligentne strategie mają swoje konsekwencje i swój finał – prawda zawsze wyjdzie na jaw! Takie przesłanie decydowanie polecam! Komiks polecam fanom serialu jak i wszystkich miłośnikom humoru (zwłaszcza siostrą!). Sisters to także doskonałe grafiki, które cieszą oko i pozwalają się doskonale bawić całej rodzinie!

Autorami historii o dwóch siostrach są scenarzysta Christophe Cazenove (współtwórca niemal czterdziestu serii humorystycznych dla dzieci i dorosłych) oraz rysownik William Maury, który oprócz ilustrowania „Sisters”” zajmuje się kolorowaniem plansz kilku innych cykli. 

Lucky Luke. Rodeo. Tom 2

 • Wydanie: 2020
 • Seria/cykl: LUCKY LUKE
 • Scenarzysta: Morris
 • Ilustrator: Morris
 • Tłumacz: Maria Mosiewicz
 • Typ oprawy: miękka
 • Do kupienia TUTAJ

Lucky Luke. Rodeo. Tom 2

Druga część przygód Lucky Luke’a – legendarnego kowboja Dzikiego Zachodu! Tym razem aż trzy opowieści komiksowe w jednym tomie. Na początku dzielny kowboy załapał się na rodeo. Oczywiście jak przystało na nieustraszonego mężczyznę Luke postanawia przystąpić do zawodów. Jednak tym razem czeka go bardzo trudne zadanie, bo za przeciwnika ma mistrza rodeo. I jak na Lucky Luke’a przystało jego rywal  lubi grać nieuczciwie! Później Samotny Kowboj odwiedza Desperado City, miasto opanowane przez braci Pistol – znakomitych strzelców i sprytnych złoczyńców. W trzeciej opowieści Lucky Luke robi pewnemu poszukiwaczowi złota niewinny dowcip. Nie wie tylko do czego doprowadził jego gest empatii. To co wydarzyło się potem przerasta wszelkie granice rozsądku! A czytelnikowi dostarcza ogromnego uśmiechu na twarzy – to rewelacyjna porcja humoru prosto z Dzikiego Zachodu! 

Rodeo Tom 2 to powrót do klasyki. Jeszcze nieco nieudolna kreska mocno przypomina, że czas świetności komiks ma jeszcze przed sobą. Za to humor i oddanie realiów Dzikiego Zachodu jest po prostu idealna. Zderzenie dobra ze złem. Prawdy z nieuczciwością. Dobrego serca i chciwością i przestępczością. Zdecydowanie polecam spotkanie z Lucky Lukem bez względu na wiek czytelnika. To klasyka, która podoba się i trafia do serc. Uzależnia i powala bardzo dobrze się bawić!

Serię „Lucky Luke” wymyślił znakomity francuski scenarzysta i rysownik Morris (właśc. Maurice de Bevere, 1923–2001), który później zaprosił do współpracy sławnego pisarza René Goscinny’ego (1926–1977). Po śmierci obu ojców Samotnego Kowboja scenariusze i rysunki kolejnych odcinków cyklu są tworzone przez licznych kontynuatorów.

Lucky Luke. Most na Missisipi. Tom 63

 • Wydanie: 2020
 • Seria/cykl: LUCKY LUKE
 • Scenarzysta: Xavier Fauche, Jean Léturgie
 • Ilustrator: Morris
 • Tłumacz: Maria Mosiewicz
 • Typ oprawy: miękka
 • Do kupienia TUTAJ

Lucky Luke. Most na Missisipi. Tom 63

Jedna z najśmieszniejszych historii o legendarnym bohaterze Dzikiego Zachodu! Lucky Luke będzie uczestniczył przy budowie niezwykle ważnej budowli – pierwszego mostu na szerokiej rzece Missisipi, której rwące wody utrudniają komunikację między wschodnią a zachodnią częścią Stanów Zjednoczonych. Uznane za niemożliwe będzie na oczach czytelnika powstawać. Co stanie na przeszkodzie budowy mostów? Oczywiście przestępcy Dzikiego Zachodu, którzy będą mieć do czynienia z Lucky Lukiem. Czy most zdoła połączyć dwa brzegi rzeki? Odpowiedzi znajdziecie w Tomie 63 komiksu!

 „Most na Missisipi”, to bardzo dobry komiks, który nawiązuje do autentycznych wydarzeń z historii USA. I tym razem dzielny kowboy tradycyjnie bawi, wciąga i czegoś uczy. I ma bardzo wyczuwalny klimat, za który kocha się przecież „Lucky Luke’a”. Znakomita seria, którą od wielu lat kolekcjonuje i z chęcią czytam ją wraz z mężem! Znakomicie wydany komiks, który prędzej czy później po prostu musi trafić w wasze ręce! Klasyka, która nigdy się nie znudzi i nie zdezaktualizuje!

Czekamy na kolejne!

Minecraft. Zwierzęta. Album przygód z naklejkami

 • Wydanie: 2020
 • Seria/cykl: MINECRAFT
 • Autor: Craig Jelley
 • Ilustrator: Ryan Marsh
 • Typ oprawy: miękka
 • Do kupienia TUTAJ

Minecraft. Zwierzęta. Album przygód z naklejkami

Coś innego niż komiks – ale jak bardzo ciekawego. Zdecydowanie dla fanów uniwersum Minecrafta. Kolejna propozycja książkowa, moim zdaniem dla dzieci w wieku szkolnym. Okazja do oderwania się od komputera a jednocześnie do zanurzenia się w ciekawym świecie gry. Poznaj zwierzęta ze świata Minecrafta, rozwiązując zadania i przyklejając naklejki! Stwórz karawanę lam, pomóż genialnemu naukowcowi Monty’emu przewieźć kurczaka i lisa przez rzekę, a także dowiedz się, jak zafarbować stado owiec. Na koniec uzupełnij naklejkami lodowatą scenerię śnieżnej tajgi oraz dzikiej dżungli. Do wykorzystania aż 500 naklejek.  To ogromny album z naklejkami. Zabawa  i poznawanie świata gry – namacalnie tu i teraz!

„Zwierzęta. Album przygód z naklejkami” to kopalnia praktycznej wiedzy o zwierzętach z najróżniejszych biomów Minecrafta. Świetna zabawa bez prądu i gdzie tylko chcecie! Zdecydowanie spodoba się dzieciom, które znają grę.

Kategorie: coaching

annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *