EGMONT – komiksy są super! Uwielbiam komiksy! Zabieram Was ze sobą do świata miniaturowych przygód: Dziki Zachód, magiczne krainy oraz Świat uniwersum Minecrafta. Zdecydowanie młodzi czytelnicy oraz starsi znajdą tutaj coś dla siebie! Lucky Luke. Legenda Zachodu. Tom 70, Czarolina. Dziewczynka, która kochała zwierzołaki. Tom 2, Minecraft  TOM 2 – zobaczcie sami!

wp-1608324514712-1024x893 KOMIKSY SĄ SUPER: GRUDNIOWY przegląd komiksów od EGMONT. XII 2020
 • Czarolina. Dziewczynka, która kochała zwierzołaki. Tom 2
 • Seria/cykl: CZAROLINA
 • Scenarzysta: Sylvia Douyé
 • Ilustrator: Paola Antista
 • Tłumacz: Maria Mosiewicz
 • Typ oprawy: twarda
 • Do kupienia TUTAJ

Czarolina. Dziewczynka, która kochała zwierzołaki. Tom 2

Drugi tom fascynującej i pięknie wydanej opowieści. Bardzo klimatyczna historia. Kolejny tom opowieści rozgrywa się w miejscu, gdzie nadal żyją potwory z mitów, legend i baśni!  Możecie je zobaczyć na własne oczy na kartach księgi.

Na wyspie Vorn trwa kurs na temat stworzeń fantastycznych, jednak dobrą zabawę i rywalizację między uczniami profesora Balzara zakłócają przerażające wydarzenia. Efektem jest znikanie kolejnych uczestników kursu – ktoś zmienia istoty żywe w szklane posągi! Nastoletnia Czarolina, mająca moc rozpoznawania nadnaturalnych gatunków, podejrzewa, że to ona sama nieświadomie uruchamia zaklęcie przemiany. Nie potrafi tego powstrzymać, a wszystkiemu winne są jej emocje… Na szczęście w rozwiązaniu zagadki może liczyć na pomoc przyjaciół i profesora. Atmosfera na wyspie staje się coraz mroczniejsza, szczególnie że bohaterowie natykają się na nowe tajemnice dotyczące magicznych mieszkańców Vorn. Czarolina będzie testowana pod kątem uczuć, wiedzy a także intelektu. Rozwiązanie zagadki Was zaskoczy a zapowiedź kolejnych wydarzeń wprawi w ciekawość.  

Scenarzystką serii jest Francuzka Sylvia Douyé, współautorka komiksów dla młodzieży („Marie-Lune”, „Girlz”) i popularyzatorka nauki, a rysunki są dziełem włoskiej graficzki Paoli Antisty („Chats!”, „Alix et Arsenou”).

Komiks luksusowy – pięknie wydany, bardzo dobrze narysowany i ciekawie napisany. Zdecydowanie warto zajrzeć do środka i z ciekawością śledzić kratki, wydarzenia i dymki z dialogami. Bardzo klimatyczna opowieść dla nastolatków (nie tylko dziewczyn!). A najważniejsze – będzie kontynuacja!

 • Minecraft. Tom 2
 • Seria/cykl: MINECRAFT
 • Scenarzysta: Sfé R. Monster
 • Ilustrator: Sarah Graley
 • Tłumacz: Anna Hikiert
 • Typ oprawy: miękka
 • Do kupienia TUTAJ

Minecraft. Tom 2

Komiks numer 2 to kontynuacja przygodowej serii w świecie Minecrafta!  Zaglądamy ponownie w EverRealm – w świecie gry, w którym zgrana paczka przyjaciół zamierza zdobyć podwodną świątynię!  Początkowo nic nie zapowiada na przygodę, ale wydarzenia w szkole szybko nabierają tępa i bohaterowie wyruszają na spotkanie z nieznanym. Gdy ich plany krzyżują rówieśnicy lubiący znęcać się nad innymi (zarówno w grze, jak i w świecie rzeczywistym), Evan, Tyler, Tobi, Candace i Grace są zmuszeni znaleźć sposób, by poradzić sobie w trudnej sytuacji. Zaatakowani przez piratów nieoczekiwanie stają w obliczu jeszcze poważniejszego zagrożenia, wszyscy zdają sobie jednak sprawę z tego, że aby osiągnąć swój cel, muszą sobie zaufać i nauczyć się współpracować. To wspaniała lekcja życia społecznego i nośnik wartościowej nauki dla czytelnika. Zabawna historia, która między wierszami podpowiada jak postępować i wskazuje na wartościowe zachowania.

Scenariusz wyszedł spod pióra Sfé R. Monster („Eth’s Skin”), a rysunki przygotowała Sarah Graley („Glitch”, „Donut the Destroyer”). Szkoda, że bohaterowie mają takie trudności społeczne w szkole. Niestety fikcja nie jest daleka od rzeczywistości i realia przemocy ze strony rówieśników jest nadal realna. Niestety.

 • Lucky Luke. Legenda Zachodu. Tom 70
 • Wydanie: 2020
 • Seria/cykl: LUCKY LUKE
 • Scenarzysta: Patrick Nordmann
 • Ilustrator: Morris
 • Tłumacz: Maria Mosiewicz
 • Typ oprawy: miękka
 • Do kupienia TUTAJ

Lucky Luke. Legenda Zachodu. Tom 70

Klasyka komiksu i westeru w jednym. Humor i akcja. Przygoda, kunszt wykonania i rewelacyjna grafika, która przykuwa oko i cieszy serce. Klasyka w nowym tomie. Nieśmiertelny bohater Dzikiego Zachodu powraca w kolejnym starciu z bandycką rodzinką Daltonów! Lucky Luke dostaje bardzo ciekawą propozycję występów w słynnym przedstawieniu westernowym Buffalo Billa. Tylko czy sława to coś co kowboj ceni i czego pragnie? Natura Luka wskazuje na inną stronę: gonić przestępców i dbać o porządek na Dzikim Zachodzie. Daltonowie godzą się na podobną ofertę, ponieważ zostaje połączona z możliwością ucieczki z więzienia! Kariera braci za chwile się rozpocznie. Co wyniknie z nagłej kariery bandytów? Jak sobie poradzą z ogromną popularnością? Obserwując poczynania czterech braci, Lucky Luke będzie miał niezły ubaw! Zresztą nie tylko on a my wszyscy!

 Seria „Lucky Luke” została stworzona przez dwie legendy frankofońskiego rynku komiksowego: pisarza René Goscinnego oraz rysownika Morrisa. Po śmierci Goscinnego scenariusze kolejnych odcinków serii były tworzone przez kontynuatorów takich jak szwajcarski dziennikarz i satyryk radiowo-telewizyjny Patrick Nordmann.

Trzy ciekawe komiksy – i trzy propozycje dla nastolatków (i nie tylko). Same dobre tytuły i kontynuacje już znanego i lubianego komiksu! Czekamy na kolejne KOMIKSY – bo pamiętajcie: KOMIKSY SĄ SUPER!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *