Serdecznie zapraszam do zapoznania się z nową serią książek: „Mój pierwszy komiks 5+”. Najnowsza propozycja komiksów od Wydawnictwa Egmont skierowana jest dla najmłodszych czytelników, których powoli zaczynają fascynować listery jak i umiejętność pisania. Przepiękne, mądre i ciekawe komiksy, które zachęcają do samodzielnego jak i wspólnego czytania, poszerzają słownictwo oraz rozwijają dziecięcą wyobraźnię. Cztery kolorowe propozycje ze zwierzęcymi bohaterami i w bardzo atrakcyjnym wydaniu!

1634017514321-819x1024 KOMIKSY dla najmłodszych: EGMONT i seria „Mój pierwszy komiks 5+”

Mój pierwszy komiks 5+”

Rozrywka i edukacja w jednym – czy może być lepiej? Książki, które zabierają dzieci w świat cudownych przygód oraz pozwalają poczuć się jak dorośli. Bo to propozycje, które być może już lub za chwile dziecko przeczyta samodzielnie! Dodatkowo książki jak i komiksy wzbogacają słownictwo dziecięce, poszerzają wypowiedzi czy rozwijają wyobraźnię.

https://youtu.be/W5SjCrcpN8g

Mój pierwszy komiks 5+. W cieniu drzew. Jesień pana Zrzędka. Tom 1

·         Do kupienia TUTAJ

1634017514321-819x1024 KOMIKSY dla najmłodszych: EGMONT i seria „Mój pierwszy komiks 5+”

 

Komiks niezwykle aktualny. Kiedy pod nogami widzimy żółte i czerwone liście a słoneczna jesień mieni się kolorami miło przenieść się do świata bajki. W komiksie zaglądamy do Pana Zrzędka. Nadchodzi zima i wszystkie leśne zwierzęta są pochłonięte przygotowaniami: gromadzą zapasy, urządzają legowiska i żegnają się z sąsiadami. Pan Zrzędek próbuje zamieść zeschnięte liście z ganku swojego domu, ale ciągle ktoś mu w tym przeszkadza… I do tego liści przybywa. Na szczęście historia pokazuje to co najważniejsze – pomoc i otwarcie na sąsiada przynosi pozytywne konsekwencje. Bardzo klimatyczna opowieść, która spodoba się dzieciom jak i dorosłym. Znakomicie dobrana kolorystyka idealnie oddaje atmosferę panującą tuż przed nadejściem zimy. Złote światło, brązowe liście wielkich drzew i zamglone niebo, a do tego ciepłe wnętrza przytulnych domków ukrytych w gęstym lesie. Piękna i bardzo klimatyczna opowieść.

Mój ulubiony komiks z całego zestawienia! Ciepły, pogodny, mądry i bardzo klimatyczny.

Mój pierwszy komiks 5+. Bartłomiej i Karmelek. Najlepsze miejsce. Tom 1

·         Do kupienia TUTAJ

1634017514321-819x1024 KOMIKSY dla najmłodszych: EGMONT i seria „Mój pierwszy komiks 5+”

Bohaterami tej historii są Bartłomiej i jego syn Karmelek. Książeczki charakteryzują się prostotą opowieści oraz akwarelowymi ilustracjami i stanowią wspaniałe połączenie komiksu z klasyczną książeczką z obrazkami. W pierwszej opowieści Bartłomiej chce zostać bohaterem w oczach synka i zabrać go w niezwykłe miejsce, gdzie dotrą pierwsi. Dokądkolwiek jednak trafiają, okazuje się, że koledzy Karmelka już tam byli. 

Dzięki wzruszającym opowieściom i pięknym ilustracjom książeczki zachwycą czytelników w każdym wieku. To doskonały prezent dla ojców i dzieci jako pierwsze spotkanie z komiksem.

Mój pierwszy komiks 5+. Pan Borsuk i pani Lisica. Spotkanie. Tom 1

·         Do kupienia TUTAJ

W komiksie o Borsuku i Lisicy poznajemy historię nietypowej rodziny: pana Borsuka i jego trojga dzieci oraz pani Lisicy i jej córki. Borek, Szperaczek i Róża w jednym zgadzają się całkowicie: borsuki i lisy nie są stworzone do wspólnego życia! Jednak ich rodzice są innego zdania. Na domiar złego pan Borsuk i pani Lisica postanawiają zamieszkać razem w jednej norze! Historia o przewrotnym przebiegu – bawi, uczy i pozwala miło spędzić czas!

Czy wiecie, że we Francji jest to lektura szkolna dla najmłodszych!

Według dziennika „Le Monde” historia pana Borsuka i pani Lisicy to „przepełniona humorem i czułością piękna lekcja tolerancji”.  Na podstawie komiksu powstał film animowany wyświetlany w polskiej telewizji pod tytułem „Jak borsuk z lisem”. Zdecydowanie warto przeczytać i wracać do historii, którą pokochały miliony dzieci na świecie.

Mój pierwszy komiks 5+. Opowieści z Bukowego Lasu. Urodziny. Tom 1

·         Do kupienia TUTAJ

Seria komiksów dla dzieci opowiada o przygodach króliczej rodziny Rabatków: cioci Cynii, tacie Narcyzie i jego pięciorgu dzieciach, którzy mieszkają na szczycie pięknego zielonego wzgórza. To sympatyczna, lekka i pełna humoru historia z przebogatymi kolorowymi ilustracjami, które aż kipią od szczegółów cieszących oko nie tylko najmłodszych. Historia, która bawi i zaskakuje. Pełne ciekawych detali i pastelowych kolorów rysunki są znakomitym dopełnieniem opowieści. 

W pierwszym tomie króliczki obchodzą ważne święto – urodziny Stokrotka – i w wielkiej tajemnicy przygotowują dla niego przyjęcie niespodziankę. Nie wszystko idzie zgodnie z planem, ale efekt końcowy będzie zadowalający dla wszystkich!

Na podstawie serii we Francji powstał serial animowany „Rodzina Rabatków”, który był emitowany w Polsce. Znacie?

Cztery propozycje i zapowiedź kontynuacji serii – zdecydowanie jestem na tak! Zobaczcie sami jak wspaniałe są komiksy dla najmłodszych! Kolorowe, Madre i bardzo ciekawe! Zdecydowanie warto je mieć i czytać z dzieckiem jak i obserwować jak dokonuje tego samodzielnie.

 


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *