20180623_2308421157864643-1024x768 Komiks od EGMONT Czerwiec 2018 – Smerfy: Smerfuś, Lucky Luk i Kajko i Kokosz- edycja góralska.

Smerfuś. Tom 12

Smerfy w wydaniu komiksowym – czy możecie wyobrazić sobie coś wspanialszego? Kolejny tom – nr 12 to wyjaśnienie zagadkowej historii pojawienia się w wiosce Smerfów Smerfusia. W magiczną noc do wioski Smerfów bocian przywozi tajemniczą przesyłkę. Jak się na pewno domyślacie jest nią malutki Smerfuś. Smefry są w ogromnym szoku – a Smerfusiowe zaskoczenie obejmuje całą wioskę. Początkowe przerażenie doprowadza jednak Smerfy do oczarowania malutkim przyjacielem. Niestety okazuje się, że Smerfuś musi zniknąć, ponieważ jego pojawienie to błąd. Tutaj dopiero historia zaczyna być zaskakująca i niebezpieczna –a jej finał zaskakujący i fascynujący jednocześnie.

Smerfuś. Tom 12 to cztery premierowe w Polsce opowieści o Smerfach:

  • Smerfuś
  • Pracuś
  • Wielkie Malowanie
  • Zabawa u Smerfów

Jako fanka Samerfów powiem jednoznacznie – jest fantastycznie. Poziom humoru, grafiki czy rozrywki po prostu najcudowniejszy. Komiksy z zapałem czytają dzieci, młodzież czy dorośli. Tom 12 jest zabawny, pełen przygód i sympatycznych postaci, dużo w nim też mądrości. Nie jest to komiks edukacyjny czy naukowy – jest klimatyczny i dopracowany.

Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992), używający pseudonimu Peyo. W październiku 2018 roku minie 60 lat, kiedy to Peyo opisał pierwszą smerfną historię. Obecnie autorami nowych opowieści o Smerfach są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.

Do kupienia TUTAJ

 

Lucky Luke. Daisy Town. Tom 51

Akcja wydarzeń tomu 51 to oczywiście Dziki Zachód. Przenosimy się jednak do czasów, kiedy powstaje jedno z najbardziej sławnych miejsc Daisy Town. Obserwujemy jak na naszych oczach powstają budynki i rośnie miasteczko. Spokojne i ciche miasteczko niestety nawiedzają nieproszeni goście: bracia Daltonowie, indiańskie plemiona i razem z nimi: kradzieże i rozboje. Do akcji wkracza pogromca niesprawiedliwości – bohaterski Lucky Luck. W fenomenalnym stylu pokazuje jak historia spokojnego miasteczka błyskawicznie może się odmienić i za chwile znowu obrócić się o 180 stopni. Jaki będzie jej finał? Czy bracia Daltonowie zdobędą władzę w Daisy Town?

Do kupienia TUTAJ

Lucky Luke. Polowanie na duchy. Tom 61

Lucky Luke staje przed niezwykłą zagadką znikających dyliżansów. Po zniknięciu pełnego pasażerów dyliżansu kompanii przewozowej Wells Fargo dyrektor firmy postanawia poprosić kowboja o pomoc. Lucky Luke wyrusza więc w podroż, aby rozwiązać zagadkę. Do Samotnego Kowboja przyłącza się słynna Calamity Jane, dama o niecodziennych manierach. Calamity Jane staje się główną bohaterką wydarzeń – a jej wizerunek sieje postrach wśród mężnych i walecznych mężczyzn. Co ma wspólnego kobieta i whisky? Skąd duchy na Dzikim Zachodzie? Uwaga – ta historia mogła wydarzyć się naprawdę. Wizerunek Calamity Jane widnieje w wielu donosach z dawnych lat – zresztą autorzy komiksu załączyli jej autentyczne zdjęcia!

Do kupienia TUTAJ

Lucky Luk

Klimat komiksów o Lucky Luku jest niepowtarzalny – fenomenalna kreska, zabawne dialogi sporo śmiechu i dobrej zabawy. Po prostu unikat. Akcja wydarzeń zmienia się jak w kalejdoskopie. Nawiązania do czasów współczesnych i paradoksu urbanizacji – niezwykłe i bardzo aktualne. Doskonały, zabawny i obowiązkowy dla fanów komiksów.

Seria Lucky Luke została stworzona przez dwóch mistrzów frankofońskiego rynku komiksowego: pisarza René Goscinnego (1926–1977) oraz rysownika Morrisa (właśc. Maurice de Bevere, 1923–2001). Po śmierci Goscinnego scenariusze kolejnych odcinków serii były tworzone przez kontynuatorów takich jak holenderski autor Lo Hartog Van Banda (np. Ambrosius, Supermax).

Kajko i Kokosz. Posiady guślorek

Kajko i Kokosz – Posiady guślorek (czyli Festiwal czarownic) to drugi album przetłumaczony na gwarę góralską (przed laty nakładem wydawnictwa Egmont w sprzedaży ukazał się album Kajko i Kokosz – Ogromniasto gońba). Spokojnie – na końcu komiksu znajduje się obszerny słownik. Każdy z poza Podhala jest w stanie również przeczytać o wydarzeniach tych zabawnych bohaterów. A słowa potrafią często zaskakiwać – tak samo jak główni bohaterowie.

Dzielmy i rozważny Kajko oraz żarłoczny i samolubny Kokoszu maja bardzo poważne zadanie. Wojowie bronią Mirmiłowa przed atakami niecnych Zbójcerzy pod wodzą Hegemona. Oczywiście nie brakować będzie przygód, ciekawych bohaterów i niecodziennych zwrotów akcji. Bohaterowie wyruszają na łowy – aby przygotować się jak najlepiej do Festiwalu Czarownic w setną rocznicę MIrmiłowa. Edycja góralska dodaje opowieści humoru. Pozwala również poznać język regionalny i być może zachęci do podróży i poznawania gwary i kultury góralskiej.

Dostępne również edycje śląskie i kaszubskie!

Do kupienia TUTAJ


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *