Adaptacja przedszkolna to ważny temat.  Absolutnie warto dać dziecku ciepło, akceptacje i odpowiednie przygotowanie. Z pomocą przychodzi Wydawnictwo Mamania, które przygotowało dla najmłodszych przedszkolaków książkę ze znanym i lubianym bohaterem – to Kolorowy Potwór. Pierwszy dzień w przedszkolu to wiele emocji – jakich? Przekonajcie się z nami! Zapraszam Was do przedszkola – oj będzie się działo!

IMG_20200914_184032-1024x1024 Kolorowy potwór idzie do przedszkola – MAMANIA JESIEŃ 2020
qrf

KOLOROWY POTWÓR IDZIE DO PRZEDSZKOLA

Kolorowego Potwora być może kojarzycie już z bloga oraz z tego co Wydawnictwo Mamania zaproponowało. To miły i sympatyczny potworek, który uczy dzieci emocji. Wspiera je w adaptacji do przedszkola, również korzystając z emocji, które zdecydowanie w takim towarzystwie są znacznie lepiej akceptowalne.

„Kolorowy potwór idzie do przedszkola” to prosta opowieść, której celem jest wsparcie najmłodszych dzieci w adaptacji przedszkolnej. Zadanie jest absolutnie spełnione w 100%. Książka zdecydowanie polecana jest dzieciom, które za chwil kilka pójdą po raz pierwszy do przedszkola. Opowieść wprowadza dziecko w nowa sytuację. Wspólnie poznajemy nowe miejsce, jakim jest przedszkole. Wchodzimy też z kolorowym potworem na zajęcia. Najciekawsza jest jednak reakcja dzieci i Pani opiekunki na wizytę w przedszkolu nietypowego…dziecka?! Opowieść ma edukacyjny i rozrywkowy charakter! Świetni sprawdzi się także przy powrocie dzieci po chorobie do przedszkola. Bo adaptacja zdecydowanie nie odbywa się tylko we wrześniu! Bywa, że dziecko przejawia obawy, stres czy niepokój spowodowany powrotem do przedszkola kilkukrotnie w ciągu roku.

  • Autor:  Anna Llenas
  • Tytuł:    Kolorowy potwór idzie do przedszkola
  • Tytuł oryginalny: El Monstruo de Colores va al cole
  • Liczba stron: 40
  • Oprawa: oprawa twarda
  • Wymiary: 250×250
  • Premiera: 2 września 2020
  • Wydawnictwo: Mamania
  • Do kupienia TUTAJ

Pierwsze dni w  przedszkolu to zdecydowanie bardzo ważne momenty. Absolutnie musimy się do nich odpowiednio przygotować! Warto dziecko stopniowo przygotowana do zmiany, która nadchodzi. Dziecko w zabawnej i kolorowej opowieści sprawdzi co go czeka w nowym miejscu. Spotka się także z emocjami, które towarzyszą dzieciom w przedszkolu. Zdecydowanie to ciepła, humorystyczna i bardzo atrakcyjna forma wizualna. Opowieść jest jak zwykle bardzo dobrze wydana. Kolorowe strony, twarda oprawa, bardzo ładne ilustracje. Mała ilość tekstu sprawia, że dziecko zachowa skupienie i bez trudu utrzyma je do końca opowieści.

Zdecydowanie polecam Kolorowego Potwora – tutaj w edycji przedszkolnej. Ciepła, kolorowa i bardzo sympatyczna opowieść o pierwszych chwilach w przedszkolu! Świetnie sprawdzi się  jako adaptacja przedszkolna.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: