Kolorowy las. Co tu nie pasuje?

Kolorowe morze. Co tu nie pasuje?

  • Autor: Nastja Holtfreter
  • Ilustrator: Nastja Holtfreter
  • Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
  • Do kupienia TUTAJ

20180413_0938271994591889 Kolorowy las. Co tu nie pasuje? Kolorowe morze. Co tu nie pasuje?OJEJ! Co to za las- co to za morze? Coś tutaj nie pasuje. Wyruszamy na poszukiwania – bystre oko, mądra głowa i zabawa gotowa!

Kolorowy las. Kolorowe morze.

Dwie kolorowe książeczki i sporo zabawy w odnajdywanie nie pasujących elementów do całości kompozycji. Każda ze stron kryje zagadkę – w kolorowej kompozycji prosto z lasu lub morza coś nie pasuje do całości. Który to liść ma inny kształt ? Który ptak nie ma pary? Czy szopy mają kropki na ogonach a sowy kolorowe dzioby? Który krab patrzy w inną stronę? Czy ta ośmiornica wygląda inaczej niż reszta? Pelikan czy bocian – który ptak jest inny od reszty?

Kolorowy las. Kolorowe morze to grube kartonowe kartki. Wydanie jest odporne nawet na kilkomiesięczne dziecko. Książki są w zasadzie dedykowane dzieciom od kilku miesięcy do ok. 3 lat. Właśnie dzieci w tym wieku odkryją najwięcej przyjemności w rozpoznawaniu szczegółów obrazków. Zadania wymagają od dziecka koncentracji i selekcji informacji, bystrego oka. Przyda się oczywiście wsparcie i pomoc dorosłego, który przeczyta pytanie i sprawdzi czy odpowiedź została udzielona poprawnie. Znakomita zabawa, która łączy pokolenia. Ćwiczymy oko, pamięć i koncentrację.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *