Kolorowe serca to pełne emocji opowieści o niezwykłych bohaterach. Beata Ostrowicka opowiedziała historię o zamku, w którym pojawił się obcy. Jasiek ulepił Niebieskiego z resztek plasteliny. To początek opowieści o odmienności, poszukiwaniu zrozumienia, autentyzmie, tolerancji i emocjach. W kolorowej opowieści będziemy rozważać czy w codziennym życiu ważniejsze są różnice czy podobieństwa oraz jak pokonać niechęć do odmienności. Kolorowa, pełen emocji, lekkości a zarazem głębi opowieść „Kolorowe serca”.

kolorowe_serca_2021 Kolorowe serca. LATO 2021- Nasza Księgarnia 3+
  • Beata Ostrowicka
  • ilustracje: Elżbieta Wasiuczyńska
  • Wiek: 0-6
  • Forma wydania: oprawa twarda
  • Rok wydania: 2021
  • Liczba stron: 24
  • Wymiary: 240 x 235 mm
  • Do kupienia TUTAJ
kolorowe_serca_2021 Kolorowe serca. LATO 2021- Nasza Księgarnia 3+

Beata Ostrowicka napisała historię. Elżbieta Wasiuczyńska wycięła z papieru bohaterów opowieści. Razem stworzyły ciekawe działo literatury dziecięcej. Aż chciałoby się przenieść do niezwykłego świata zabawek z papieru i plasteliny. Świata w którym nie brakuje emocji, uczuć i przekonań. Bo czy inny znaczy gorszy? Czy dziwny znaczy nie akceptowany? Dlaczego tak boimy się odmienności? Czy możemy ją polubić i raz na zawsze zrozumieć oraz zaakceptować?

W opowieści jest sporo symboliki a jednocześnie dużo prostoty i dosłowności. Niebieski, Biała, Zielona i Czerwony to bohaterowie opowieści o tolerancji. To także spotkanie z odmiennością i strachem, który często wywołuje. Dzieci będą mogły na różnym poziomie odczytać tą odpowiedź. Młodsze mogą potrzebować pomocy dorosłego by przekaz został dosłownie zrozumiany. To wartościowa książka, która zdecydowanie powinna mieć swoje miejsce w dziecięcym pokoju!  Wychowanie do wartości zaczyna się w dziecięcym pokoju – być może z tą książką!

„Kolorowe serca” skłaniają do zastanowienia, czy więcej nas łączy, czy dzieli. Czy nowe miejsce, nowa sytuacja, nowa osoba to powód do niepokoju? Czy to wstyd zmienić zdanie?


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *