Proszę Państwa! Niezwykłe dzieło a w nim siedem opowiadań autorstwa znakomitych polskich pisarzy. Baśń, epos, opowiadanie, bajka, fantasy, reportaż jak i kryminał – wszystko w jednym miejscu. Całość została bardzo ciekawie zilustrowana. Kociołek – to świetna propozycja na jesienne i zimowe wieczory! Poczytaj ze mną – doskonała propozycja również do treningu samodzielnego czytania.

wp-16017615800104096761584080385609-1024x1024 Kociołek opowieści. Poczytaj ze mną. Baśń –epos- opowiadanie- bajka- fantasy- reportaż- kryminał. Harperkids JESIEŃ 2020 4+
  • Kociołek opowieści. Poczytaj ze mną
  • Wydanie: 2020
  • Seria/cykl: POCZYTAJ ZE MNĄ
  • Autor: zbiorowe opracowanie
  • Typ oprawy: miękka
  • Do kupienia TUTAJ

Kociołek opowieści. Poczytaj ze mną

Kociołek opowieści. Poczytaj ze mną – to rewelacyjna propozycja na jesienne wieczory (i nie tylko). W kociołku aż kipi od słów, kolorów, ciekawych opowieści. Znajdziemy tam doskonale przyprawione danie, które smak i aromat na długo będzie nam towarzyszyć.

 „Kociołek opowieści. Poczytaj ze mną”, przygotowało siedmioro fantastycznych polskich twórców literatury dziecięcej we współpracy z wybitnymi ilustratorami. Całość  dedykowana jest dzieciom wieku od około 3-4 lat do 8-9 lat. Doskonale nadaje się także do czytania przed snem jak i pierwszych prób samodzielnego czytania.  Duża czcionka, ilustracje i sympatyczni bohaterowie oraz dialogi doskonale nadają się do czytania samodzielnego przez dzieci.

Kociołek dostarcza także wrażeń literackich z różnorodnych gatunków literatury. Każda opowieść należy do innego gatunku: reportażu, baśni, bajki, eposu, kryminału, opowiadania i fantasy, dzięki czemu mały czytelnik ma szansę poznać różne konwencje literackie. Świetne wprowadzenie do rozmaitych gatunków literackich.

W tym zbiorze znajdują się: 

• czarodziejska baśń o rybaku, który szukał zaginionego księżyca;  

• zabawna bajka o mamucie, któremu znudziło się być malowidłem naskalnym, więc wyruszył w świat;  

• magiczne fantasy o dziewczynce, która trafiła do niezwykłego świata pełnego tajemniczych stworzeń; 

• zwariowana opowiastka o kocie dentyście i zaczarowanym zębie;  

• pouczający epos o walecznych ptakach, które dzielnie walczyły o swoje prawa;  

• wzruszający reportaż o kocie, który zaginął pewnej rodzinie podczas przeprawy z Iraku do Europy; 

• zagadkowy kryminał o kradzieży modeli planet i o dzielnych młodych detektywach. 

wp-16017615800104096761584080385609-1024x1024 Kociołek opowieści. Poczytaj ze mną. Baśń –epos- opowiadanie- bajka- fantasy- reportaż- kryminał. Harperkids JESIEŃ 2020 4+

W powstanie Kociołka opowieści zaangażowali się najlepsi polscy pisarze, jak Zofia Stanecka, Jarosław Górski, Ewa Nowak, Joanna Olech, Emilia Kiereś, Zuzanna Orlińska, Agnieszka Frączek i ilustratorzy tej miary co Joanna Rusinek, Magda Kozieł-Nowak, Joanna Olech, Aleksandra Krzanowska, Adam Pękalski, Jola Richter-Magnuszewska. 

W KOCIOŁKU OPOWIEŚCI dzieją się niesamowite historie. Wszystkie z radością, niepokojem, zainteresowaniem i skupieniem będziecie czytać. Być może to właśnie Twoje dziecko poczyta z tobą! Opowieści, które wprowadzają dzieci w świat gatunków literackich: reportażu, baśni, bajki, eposu, kryminału, opowiadania i fantasy. Duże litery zachęcają do samodzielnego czytania.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: