Fascynujący świat Skandynawii zaprasza do poszukiwań i eksploracji. Fascynujące historie, zwyczaje, język czy ciekawe potrawy – czas je poznać. „Lumikki” po fińsku znaczy „Śnieżka”. Tak ma na imię kot, który zabiera nas w podróż po najciekawszych zakątkach krajów skandynawskich i Finlandii. Ogrom wiedzy w bardzo ciekawej formie – przekonajcie się sami.

pol_pl_Kocie-sciezki-Skandynawia-i-Finlandia-1083_1 <strong>Kocie ścieżki. Skandynawia i Finlandia. Mamania ZIMA 2022</strong>

Lubicie podróżować i poznawać nowe kraje, miejsca czy języki? Zapraszam w podróż po Skandynawii i krajach północy. Norwegia, Szwecja i Finlandia są tak blisko a jednocześnie dzieli nas ogrom wody. Są teorie, które mówią, że mamy wspólnych przodków. Kultura i zwyczaje Skandynawów są bardzo ciekawe. Język bardzo różni się od naszego – bywa stosunkowo trudny jak i dość zabawny w brzmieniu. Warto go poznać! Zabieram Was więc do naszych północnych sąsiadów. Naszym przewodnikiem będzie zwierze a dokładniej kot.
Razem z kocim przewodnikiem wędrujemy przez dawne krainy wikingów, trolli i reniferów. Poznajemy majestatyczną przyrodę, skandynawską mitologię, oglądamy dawne stroje i zwiedzamy Laponię – mieszka tam nie tylko święty mikołaj! Dowiadujemy się, co najchętniej jedzą Szwedzi, dlaczego na Północy pije się tak dużo kawy i jak smakują cukierki o nazwie „zdechłe muchy”. Brzmi zachęcająco?

Książka została wydana bardzo estetycznie. Kredowe kartki zawierają liczne ilustracje, na kocu znajduje się praktyczny słownik.

pol_pl_Kocie-sciezki-Skandynawia-i-Finlandia-1083_1 <strong>Kocie ścieżki. Skandynawia i Finlandia. Mamania ZIMA 2022</strong>


Setki ciekawostek, historia i geografia, a do tego klimatyczne ilustracje sprawiają, że jest to książka, od której nie sposób się oderwać. Dla komfortu czytelnika została podzielona na rozdziały. Doskonała propozycja dla dzieci samodzielnie czytających w wieku około 8-12 lat.

W serii ukazały się także: „Kocie ścieżki. Japonia”.

Autor:Jola Jaworska
Tytuł:Kocie ścieżki. Skandynawia i Finlandia
Liczba stron:144
Oprawa:oprawa twarda
Premiera:23 listopada 2022
Wydawnictwo:Relacja
Wymiary:210×297
pol_pl_Kocie-sciezki-Skandynawia-i-Finlandia-1083_1 <strong>Kocie ścieżki. Skandynawia i Finlandia. Mamania ZIMA 2022</strong>

annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: