Porozmawiajmy z przedszkolakiem o uczuciach! Zapraszam do kolejnej książki z bestsellerowej serii autorstwa Grzegorza Kasdepke. Tym razem autor wraz z przedszkolakami przerabiają emocje związane z miłością, strachem, poczuciem winy, nienawiścią. Opowiadania zostały dodatkowo uzupełnione praktycznymi poradami dla dzieci i dorosłych! Kocha, lubi, szanuje… czyli jeszcze o uczuciach!

wp-1627187715510-768x1024 Kocha, lubi, szanuje... czyli jeszcze o uczuciach. Nasza Księgarnia LATO 2021 – 3+

Mimo wakacji zaglądamy do Sali przedszkolnej. A tam mnóstwo emocji, skrajnych i jednocześnie podobnych. Bywają czasem dni, kiedy atmosfera w przedszkolu trochę się psuje… Na szczęście dzieci mają panią Miłkę. Ona potrafi dać sobie radę ze wszystkim – ułagodzi naburmuszonego Bodzia, zorganizuje przedstawienie teatralne, a nawet wypędzi duchy! Będzie się działo!

  • Grzegorz Kasdepke
  • ilustracje: Paulina Daniluk
  • Wiek: 0-6
  • Forma wydania: oprawa twarda
  • Rok wydania: 2021
  • Liczba stron: 64
  • Wymiary: 195 x 254 mm
  • Do kupienia TUTAJ
wp-1627187715510-768x1024 Kocha, lubi, szanuje... czyli jeszcze o uczuciach. Nasza Księgarnia LATO 2021 – 3+

„Kocha, lubi, szanuje… czyli jeszcze o uczuciach” to zbiór zabawnych opowiadań poświęconych między innymi miłości, nienawiści, strachowi i poczuciu winy. Opowieści śledzimy z perspektywy dziecka – czyli najbliżej odbiorcy publikacji. Bogactwo scen, dialogów i ilustracji zdecydowanie spodoba się dzieciom.

Z punktu widzenia psychologa i rodzica to publikacja bardzo wartościowa. Trafia we właściwe tory! Z jednej strony przygodowe opowiadania, które łatwo się czyta z uwagi na rozdziały, znanych bohaterów, liczne dialogi i sceny z życia dziecka. Z drugiej strony bogactwo emocji, walory edukacyjne i materiał po każdym rozdziale, który przybliża dziecku i rodzicom  tematykę emocji. Dziękuję autorowi, że podjął się z sukcesem próbie opisania trudnych przeżyć dziecka. Z publikacją dzieci będą łatwiej nazywały swoje uczucia, radziły sobie z nimi i mocniej poznały siebie jak i rówieśników.

Kolorowe ilustracje zdecydowanie cieszą oko i pozwalają  dzieciom śledzić akacje wydarzeń, których tym razem również nie brakuje! Czekamy wraz z dziećmi 3-8+ na kolejne części opowieści z przedszkola!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *