20191218_1439001267238292-1024x768 Kiedy nadchodzi smutek. Mamania 1+

Smutek – to emocja, która jest bliska każdemu. Czuje ją także dziecko, lecz nie zawsze potrafi ją zrozumieć oraz udźwignąć. Z pomocą przychodzi piękna opowieść o smutku od Wydawnictwa Mamania. „Kiedy nadchodzi smutek”- pomaga oswoić dziecko ze smutkiem.

Już małe dziecko powinno doświadczyć edukacji emocjonalnej. Zacznijmy od emocji prostych. To takie, których odczuć doświadczamy od pierwszych chwil życia. Jest wśród nich smutek. Smutek to emocja, której moc potrafi dosięgnąć malca. Tym bardziej warto opowiedzieć dziecku co to jest smutek, jak go doświadczamy oraz co zrobić, aby go pożegnać. „Kiedy nadchodzi smutek”to piękna, prosta w swej treści i wielka w wymowie opowieść o emocji, jaką jest smutek.  Jej autorka to debiutantka – Evy Eland. Zdecydowanie zapowiada się nam wschodząca gwiazda literatury dziecięcej. Autorka potrafi w bardzo prostych słowach oraz grafikach zawrzeć istotę rzeczy. Językiem bliskim dziecka tłumaczy to co niewidzialne i niepojęte. Za pomocą symbolu –postaci smutku pokazuje jak wygląda doświadczanie emocji przez dziecko. To właśnie symboliczne przedstawienie emocji za pomocą postaci sprawia, że dostępne staje się dzieciom ich zrozumienie.

„Kiedy nadchodzi smutek” to także bardzo wyważona graficzne i treściowo książka. Na białym tle widzimy tylko to co ważne – kilka słów i symboliczny oraz bardzo estetyczny rysunek. Wszystko na białym tle, które pozwala na skupienie dziecka na tym co najważniejsze w opowieści.  Bez zbędnych ozdób, dodatków czy rozpraszaczy uwagi. To idealne wyważenie wizji artysty do potrzeb czytelnika.

Książka zdecydowanie trafi do dziecka od około roku. Również dzieci w wieku przedszkolnym chętnie spotkają się z omawianą tematyką.

Autor: Eva Eland
Tytuł: Kiedy nadchodzi smutek
Tytuł oryginalny: When Sadness Comes to Call
Tłumacz: Zofia Raczek
Liczba stron: 32
Oprawa: oprawa twarda
Wymiary: 250×250
Waga: 300
Premiera: 10 grudnia 2019
Wydawnictwo: Mamania

Do kupienia TUTAJ


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: