Kici Kocia wyrusza w kolejne podróże. Tym razem zabiera walizkę i inne potrzebne rzeczy w drodze do Warszawy oraz na wakacje. Dwie książeczki, których fabuła dotyka tematyki samolotu, lotniska, podróży i przygotowań z nią związanych. Kicia Kocia na lotnisku oraz Gdzie jest moja walizka? (a w niej 50 otwieranych okienek). Absolutny hit dla fanów Kici Koci i wartościowa edukacja przed wizytą na lotnisku – szczególnie dla dzieci w wieku 1-4 lata.

20191114_195325321099973-768x1024 Kicia Kocia leci samolotem – nowości z serii: Kicia Kocia na lotnisku oraz Gdzie jest moja walizka? Media Rodzina JESIEŃ 2019
 • Kicia Kocia na lotnisku
 • oprawa miękka
 • autor: Anita Głowińska
 • ilustracje: Anita Głowińska
 • wydawca: Media Rodzina
 • ilość stron:24
 • rok wydania:2019
 • Do kupienia TUTAJ

Kicia Kocia leci z rodzicami prawdziwym samolotem z Gdańska do Warszawy. To jej pierwszy lot i wszystko wydaje się takie nowe, ciekawe i interesujące. Krok po kroku śledzimy kroki rodziny na wielkim lotnisku w Gdańsku. Krok po kroku tata pokazuje kici Koci co i jak w lotniskowym zamieszaniu. Będziemy mieć okazję obserwować najważniejsze miejsca i zachowania jakie należy podejmować w trakcie odprawy czy podróży na pokład samolotu. Nie zabraknie też emocji związanych z zagubieniem bardzo ważnej rzeczy… fani mogą się domyślać! To niezapomniany lot – Kici Kocia bardzo cieszy się na latanie!

Kolejna Kici Kocia zaprasza na podróż samolotem. Ściśle jednak najważniejsza jest tutaj droga przygotowawcza tj. wszystkie miejsca i procedury w porcie lotniczym. To książka, która edukuje i bawi jednocześnie. Zawiera także wątek fabularny (poza wielkim walorem edukacyjnym). W sam raz przed lotem w dowolnym kierunku. Zdecydowanie polecam a miłośnikom serii po prostu pokazuje, że jest już kolejna książeczka! Znawcy Kici Koci nie muszą na pewno czytać opisu, aby wiedzieć, że książka we właściwy sposób wspomaga dziecko w podróży samolotem. Dużo pozytywnych emocji gwarantowanych!

 • Kicia Kocia i Nunuś. Gdzie jest moja walizka?
 • oprawa twarda
 • autor: Anita Głowińska
 • ilustracje: Anita Głowińska
 • wydawca: Media Rodzina
 • ilość stron:6 rozkładówek + okładka
 • format:250 x 270 mm
 • oprawa: książeczka kartonowa z okienkami
 • Do kupienia TUTAJ

Kicia Kocia i Nunuś wybierają się na wakacje. Tym razem rodzina wyrusza w podróż samolotem. To będzie ekscytująca droga! Tylko, gdzie podziała się walizka, w której jest króliczek Kici Koci oraz ukochany szczurek Nunusia? Na 6 rozkładanych stronach znajdziemy aż 50 okienek, których zawartość to przygoda i śledztwo jednocześnie. Czytamy opowieść i odszukujemy zagubioną walizkę. Czy Nunuś znajdzie walizkę?

Publikacja stanowi również wprowadzenie dziecka już od 1 roku życia w tematykę lotu samolotem. Na prostych ilustracjach, które rozbudowane są o krótki tekst i okienka toczy się opowieść o przygotowaniach do lotu, samej podróży oraz wakacyjnym wypoczynku. Fabuła książki wspiera więc dziecko w nieznanej sytuacji i pomaga zrozumieć przebieg wydarzeń, które być  może będą miały miejsca w przyszłości.

Okienka stanowią ciekawą wartość poznawczą i pozwalają dziecku na manipulowanie rączkami w celu właściwego otwarcia kartonowej zasłonki. To także element treningu pamięci. Każde kolejne czytanie to utrwalenie lokalizacji ukrytych przedmiotów i świetna zabawa w zgadywanie, nazywanie i odgadywanie. Tym bardziej, że okienek jest aż 50 a w każdym kryje się coś innego!

Książka wydana w formie kartonowej z opływowo zakończonymi narożnikami. W sam raz dla najmłodszych czytelników.

Dwie nowe książeczki z serii o Kici Koci to ciekawa opcja na przedstawienie dziecku tematyki lotu samolotem. Stanowią zaproszenie do edukacji o przygotowaniach lotniskowych, pokazują jak wygląda port lotniczy oraz budują pozytywną atmosferę wokół latania. „Gdzie jest moja walizka?” to dodatkowo okazja do zabawy z 50 okienkami! Wspaniała opcja dla fanów podróżowania i Kici Koci! Wartościowa edukacja przed pierwszym lotem dla dzieci 1-4 lata.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: