Kicia Kocia i jej braciszek Nunuś wyruszają w odwiedziny do państwa Kwiatków. Po drodze mijają rozmaite domy i poznają (przez interaktywne okienka) ich mieszkańców. Rodziny są bardzo różne – a wszystkie bardzo fajne! Książka, którą pokocha każda mała dziewczynka lub mały chłopiec! Ulubiona seria dzieci o Kici Koci w nowej odsłonie! Pozycja obowiązkowa na dziecięcej półce, w podróży czy na prezent.

20181014_234821-300x300 Kicia Kocia i Nunuś. Bardzo fajna rodzina! 41 otwieranych okienek i kotka, która gwarantuje dziecięcą radość 1+.

  • Kicia Kocia i Nunuś. Bardzo fajna rodzina
  • autor: Anita Głowińska
  • ilustracje: Anita Głowińska
  • wydawca: Media Rodzina
  • ilość stron: 6 rozkładówek + okładka
  • rok wydania: 2018
  • format: 250 x 270 mm
  • Do kupienia TUTAJ

Kici Koci w zasadzie nie trzeba przedstawiać. Jeśli pozna ją dziecko gwarantuję, że zadziała jak magnes i Kicia Kocia już zostanie z Wami. To jedna z ulubionych bohaterek książek dla dzieci. Uwielbiają ją dziewczynki i chłopcy. Stworzona przez Anitę Głowińską seria to po prostu hit. Co tu dużo mówić! Kicia Kocia i Nunuś. Bardzo fajna rodzina to nowość z serii. Tym razem do czynienia mamy z twardą okładką, dużym formatem i kartonowymi okienkami.

Kilka słów o fabule.  Sympatyczna kotka i jej młodszy brat wybierają się w odwiedziny do państwa Kwiatków. Po drodze mijają wiele domów: stare kamienice, duże bloki, małe domki. W każdym z nich mieszka jakaś rodzina, a każda jest inna. Każda skrywa za oknami swoich mieszkańców w codziennych sytuacjach.  Jest tutaj pracownia artysty malarza, cukiernia, Pani z trojaczkami, wesoła rodzina czy starszy Pan i Pani. Wszyscy są fajni! Finał to cel wędrówki i odwiedziny Pani i Pana Kwiatek. Ilość tekstu jest bardzo mała, dostosowana swą formą i treścią do najmłodszych odbiorców.  Każde spotkanie to także sympatyczna puenta: wszystkie rodziny są fajne!

20181014_234821-300x300 Kicia Kocia i Nunuś. Bardzo fajna rodzina! 41 otwieranych okienek i kotka, która gwarantuje dziecięcą radość 1+.20181014_234821-300x300 Kicia Kocia i Nunuś. Bardzo fajna rodzina! 41 otwieranych okienek i kotka, która gwarantuje dziecięcą radość 1+.

Okiem psychologa

Kicia Kocia i Nunuś. Bardzo fajna rodzina to przede wszystkim książka o bardzo przyjaznej dziecku tematyce. Opowieść edukacyjna pełna otwartości na ludzi, tolerancji, akceptacji i dobrych manier, kultury osobistej. Kicia Kocia i Nunuś to także przykład poprawnych relacji między rodzeństwem. Sympatyczna kota po prostu ma klasę i zdecydowanie polecam ją wychowawczo. Samo wydanie Bardzo fajnej rodziny to ogromny walor publikacji. Ponad 40 okienek to ogromna frajda otwierania, zamykania, odgadywania, zapamiętywania i rozmowy o bohaterach spotkanych na spacerze. Ułożenie okienek to również ćwiczenia małej motoryki. Młodsze dzieci ćwiczą paluszki starając się otworzyć okienko z prawej, z lewej strony. Nie zabraknie również zupełnie innych okienek – na poddaszu, okrągłych czy otwieranych od dołu. Absolutnie fantastyczna zabawa. Dzieci około 12-18 miesięcy fascynują się okienkami i wiedzą już, że nie należy ich niszczyć (ale tutaj gwarancji nigdy nie ma). Książka bardzo trwała i odporna na zniszczenia – chociaż samo okienko to delikatniejszy papier.

20181014_234821-300x300 Kicia Kocia i Nunuś. Bardzo fajna rodzina! 41 otwieranych okienek i kotka, która gwarantuje dziecięcą radość 1+.

Kicia Kocia i Nunuś. Bardzo fajna rodzina to pozycja, którą absolutnie polecam. Nie ma dnia, aby moja 18-miesięczna córka nie sięgnęła po tą książkę. Codziennie nam towarzyszy i absolutnie polecam!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *