Kici Koci przedstawiać nie trzeba! Ta rezolutna kotka podpija serca każdego dziecka. Mądra, pomysłowa i kierująca się w życiu wartościami, które chcemy przekazać naszym dzieciom. Dzisiaj premierowa książeczka – Kicia Kocia. Co z tymi śmieciami? Kicia Kocia pokazuje jak segregować śmieci, robić zakupy i dbać o czyste środowisko.

20181215_1130411311777268-300x225 Kicia Kocia. Co z tymi śmieciami? Anita Głowińska i Media Rodzina 12.2018

  • Kicia Kocia. Co z tymi śmieciami?
  • autor: Anita Głowińska
  • ilustracje Anita Głowińska
  • wydawca: Media Rodzina
  • ilość stron: 24
  • Do kupienia TUTAJ

Kolejna opowieść o przygodach rezolutnej kotki. Kicia Kocia z babcią przygotowują deser, a potem sprzątają. Śmieci w zależności od rodzaju powinny trafić do odpowiednich kubłów. Kicia Kocia dobrze wie, jakie ważne dla ludzi i zwierząt jest segregowanie śmieci.

Kicia Kocia w nowej książeczce porusza bardzo ważny i dotyczący każdego temat ekologii. Podczas codziennego życia można a nawet trzeba zwracać uwagę na to jak segregować śmieci. Razem z babcią przygotowuje deser. Po wykonanych pracach w kuchni nadszedł czas na sprzątania. Kicia wyrzuca listki z obranych truskawek do kubełka. Kubeczek po jogurcie trafia natomiast do pojemnika w którym jest plastik. Czas wybrać się na zakupy oraz wejść do apteki w której znajduje się specjalny pojemnik na przeterminowane i niepotrzebne lekarstwa. Babcia opowiada Koci dlaczego jest to takie ważne. Na zakupy udają się także z wielorazową torbą.

20181215_1130411311777268-300x225 Kicia Kocia. Co z tymi śmieciami? Anita Głowińska i Media Rodzina 12.2018

Kicia Kocia to sympatyczna bohaterka książeczek o wielkim walorze edukacyjnym. Jest wprost uwielbiana przez dzieci w wieku 1,5 roku do 6 lat! Idealne połączenie edukacji, zrozumiałej fabuły, sympatycznych bohaterów i wychowania według wartości.  W opowieści dzieci dowiedzą się nie tylko jaki kosze służą do segregacji odpadów ale co najważniejsze zrozumieją sedno dbania o przetwarzanie odpadów.

Całość zawiera bardzo dużo ilustracji w charakterystycznym dla Kici Koci stylu. Nie zabraknie także lubianych bohaterów jak babci, Mamy, Packa. Czcionka jest powiększona co sprzyja czytaniu samodzielnemu oraz ułatwia czytanie dzieciom. Format i jakość wydania również dostosowana do najmłodszych odbiorców.

20181215_1130411311777268-300x225 Kicia Kocia. Co z tymi śmieciami? Anita Głowińska i Media Rodzina 12.2018

Kicia Kocia. Co z tymi śmieciami?  To kolejna propozycja z świetnej serii – również mądrej i pięknie wydanej. Moja rekomendacja na 6+. Uwielbiam Kicie Kocie i serdecznie polecam najnowszą jak i każdą inną książkę z tej serii!

Newsletter

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach od psychologicoach.pl

Jeszcze chwilka...

Dziękuję za zapisanie się na mój newsletter! Sprawdź teraz swoją pocztę.

 


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *