Kapitan Nauka – Na tropie angielskich słówek

Zachwyt! Zauroczenie! Niepowtarzalne grafiki, wydanie i wartość edukacyjna. Dbałość o detale, 11 autorów, 11 tematów i 11 różnych ilustracji. Trwałe kartonowe kartki – odporne na zniszczenie i solidna pozycje na prezent.

Najcudowniejsza książka dla dzieci  do nauki języka angielskiego na polskim rynku wydawniczym! To moje zdanie oraz wielu znawców – książka zdobyła 1 miejsce w konkursie Świat Przyjazny Dziecku. Jedyna taka książka na rynku wydawniczym!!

Kapitan Nauka – Na tropie angielskich słówek

Autorzy  książki Kapitan Nauka – Na tropie angielskich słówek: 
• Statek piracki (liczby) – Kamila Kozłowska
• Pory roku (przyroda i pogoda) – Agata Kopff
• W pracowni malarza (kolory i kształty) – Daria Bidzińska
• W krainie czarów (zabawki) – Katarzyna Urbaniak
• Przyjęcie domowe (moja rodzina) – Katarzyna Fus
• Na tropie złodzieja (przyimki) – Paulina Wyrt
• W zoo (zwierzęta dzikie i gospodarskie) – Maciej Łazowski
• W lunaparku (emocje) – Katarzyna Urbaniak
• W mieście (środki transportu) – Tomasz Kowal
• Plac zabaw (części ciała i ubrania) – Katarzyna Kołodziej
• W kawiarni (jedzenie) – Robert Romanowicz
• Planeta dziwolągów (przymiotniki i przeciwieństwa) – Marcin Minor

Publikacja poza zachwytem wizualnym (trudno się zdecydować, które grafiki są najlepsze bo w  zasadzie, każdy z autorów prezentuje swój niepowtarzalny styl) to bardzo solidne narzędzie edukacyjne. Wspomaga naukę języka polskiego, angielskiego oraz stymuluje koncentracje uwagi i spostrzegawczość.  Na pięknych ilustracjach ukryte są angielskie wyrazy, zwroty, proste zdania. Znajdują się na ilustracjach na zasadzie skojarzeń, opisu wydarzeń, bohaterów, przedmiotów czy zjawisk. Nauka przez zabawę – intuicyjnie dzieci łapią słownictwo i bawią się w odszukiwanie elementów na obrazkach. Dodatkowo wydawca na swojej stronie internetowej zawarł nagrania poprawnie wypowiadanych słów – więc nawet bez znajomości języka jesteśmy w stanie nauczyć dziecko poprawnej wymowy.
Poznawane słownictwo dotyczy m.in. liczb, kolorów, emocji, członków rodziny, środków transportu, części ciała, kształtów czy zwierząt.

Fabuła – 11 światów- 11 ilustracji – 11 autorów.

Wybieramy się na spacer, rejs pirackim statkiem, na przyjęcie rodzinne, łapiemy złodzieja czy podglądamy pracę artysty malarza w jego pracowni. Wszędzie kryją się angielskie słowa, ukryte znaczenia i zabawa językiem i obrazem! Już dla dzieci rocznych (przeglądanie obrazków), po 2-10 latków. Każde dziecko będzie zachwycone. Prezent – pewniak.

Film promujący książkę:

Do kupienia TUTAJ

WARTO!!!!!!!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

1 komentarz

Kapitalne pomysły na Dzień Dziecka od Kapitana Nauki (1+) - Psycholog i Coach - Anna Kamyszek-Cieślarczyk · 21 maja 2018 o 14:50

[…] dzieci. Książka, która skradła moje serce – edukacyjnie i estetycznie cudo. Przeczytajcie TUTAJ. Niepowtarzalne grafiki, wydanie i wartość edukacyjna. Dbałość o detale, 11 autorów, 11 […]

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *