Jeszcze więcej nieboszczyków – czyli śledztwo z pazurem. Małgorzata J. Kursa.

20180327_211958490644203-225x300 Jeszcze więcej nieboszczyków – czyli śledztwo z pazurem. Małgorzata J. Kursa

Kot Belzebub znowu w akcji – to druga część powieści z pazurem w której czarny kot pokazuje na co go stać. Nie tylko odgrywa sceny rodem z Matrixa we „własnym” mieszkaniu a co najważniejsze brawurowo rozgrywa poszczególne etapy śledztwa zaczynając od odnalezienia ciała(ciał) zmarłych kobiet. Kolejny raz pokazuje, że 4 łapy ma nie od parady i podsuwa policji kolejne dowody tej tajemniczej zbrodni.

Belzebub

Belzebuba znany już z powieści Nieboszczyk wędrowny. W Jeszcze więcej nieboszczyków poznajemy go jeszcze dokładniej. Autorka sporo miejsca na kartach powieści poświęciła na opisy kociego życia – zdradza nam bardzo szczególne preferencje i zdolności kota np. umiejętność otwierania lodówki czy zabierania wybranych zakupów właścicieli z torby celem schowania ich w tajemniczej skrytce. Osobiście uważam, że zrywanie klepek z podłogi przez kota  to już spora przesada, ale fikcja literacka i elementy humoru to składniki tej powieści.

20180327_211958490644203-225x300 Jeszcze więcej nieboszczyków – czyli śledztwo z pazurem. Małgorzata J. Kursa

Jeszcze więcej nieboszczyków – czyli śledztwo z pazurem

Jeszcze więcej nieboszczyków to przede wszystkim historia morderstwa i śledztwa w celu odkrycia jego sprawcy. Tym razem w Kraśniku ginie w tajemniczych okolicznościach młoda kobieta. Czy Bożena Szklarska faktycznie umarła z powodu nieszczęśliwego wypadku? Wydawać by się mogło, że tak. Spokój małej miejscowości burzy jednak kolejna śmierć kobiety – tym razem ginie żona warszawskiego architekta a jej ciało odnajduje na łącze w biały dzień Belzebub. To znaczy Marylka, która mając dosyć plądrowania mieszkania przez Belzebuba postanawia spacerować z nim po Kraśniku.

„Jezus, Maria, trup! Belzebub przyprowadził ją do trupa!”

W Kraśniku aż huczy od plotek. Kobiety czuja się zagrożone. Na ulicach pojawia się policja. Wkrótce ofiar przybywa a policja bezskutecznie poszukuje winnego. Na szczęście Belzebub wspomaga śledczych i na ostatnich stronach powieści odkrywamy winnego… tutaj będzie sporo zaskoczenia – koniecznie musicie sami do niego  dotrzeć.

Podsumowanie

Książka zdecydowanie z dystansem do rzeczywistości i kotów Sporo dialogów, nowych zwrotów akcji ale jednocześnie bez banalnej fabuły czy oczywistej zagadki. Zdecydowanie miło się czyta i szybko przebieg wydarzeń posuwa się do przodu. Sporo momentów śmiechu – aż do łez. Samo rozwikłanie zagadki to łamigłówka rodem z kroniki policyjnej. Książka zdecydowanie dla miłośników kotów – lecz nie tylko. Fani zagadek kryminalnych i dobrego humoru też znajdą tutaj coś dla siebie.

  • rok wydania: 2018
  • liczba stron: 256
  • format: 135×204 mm
  • przedział wiekowy: 18-100
  • Wydawnictwo: Nasza Księgarnia.

Do kupienia TUTAJ

 

 


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: