Jesteś moim przyjacielem

  • Tytuł oryginalny Wir zwei gehoren zusammen
  • Autor Michael Engler
  • Tłumacz Agata Janiszewska
  • Ilustrator Joëlle Tourlonias
  • Wydawnictwo: DEBIT
  • Liczba stron 32
  • Do kupienia TUTAJ

20180525_2129591380724681-225x300 Jesteś moim przyjacielem - o przyjaźni dla najmłodszych 3-6 lat DEBIT

Przyjaźń – jedno z najwspanialszych bogactw, których nie da się kupić. Bogactwo o które trzeba dbać i pielęgnować. Jak przekazać dziecku piękno, sens i urok przyjaźni? Poprzez bajkę. Jesteś moim przyjacielem – to propozycja dla najmłodszych czytelników.

20180525_2129591380724681-225x300 Jesteś moim przyjacielem - o przyjaźni dla najmłodszych 3-6 lat DEBIT

Jest taka opowieść, którą pokocha każde dziecko. Bohaterami opowieści są zwierzątka: jeżyk i zajączek. Każde z nich jest jeszcze bardzo małe i bezbronne. Pomimo pierwotnego zdziwienia i obaw związanych z poznawaniem się i wieloma różnicami na pierwszy rzut oka zwierzęta zbliżyły się do siebie. Bardzo szybko byli już nierozłączni. Spędzali z sobą każdą możliwą chwilę, tęsknili za sobą, czekali na kolejne spotkanie. Tak minęła wiosna i jesień.

 

Dni stawały się coraz krótsze – spadały pierwsze liście z drzew. Jeżyk nie pojawił się na polanie – co zrobił zaniepokojony zajączek? Czy przyjaciele spotkali się na wiosnę? Co zmieni się w ich życiu po zimie?

 

Jesteś moim przyjacielem – to historia o przyjaźni. W delikatny i bardzo wrażliwy sposób traktuje przyjaźń między dwójką pozornie bardzo różnych istot, nadając im cechy ludzkiej przyjaźni. Opowieść dzieje się w pięknej otoczce graficznej. Bogato ilustrowana opowieść wypełniona jest klimatem zmieniających się pór roku, dodatkowo edukując o następstwie czasowym w naszej strefie klimatycznej. Zwierzęta posiadają wrażliwość, którą bardzo transparentnie widać w ilustracjach , mimice zwierząt oraz słowach i zachowaniach bohaterów. To świat pełen pięknych uczuć, postaw i wszechogarniającej troski o dobro drugiej osoby.

20180525_2129591380724681-225x300 Jesteś moim przyjacielem - o przyjaźni dla najmłodszych 3-6 lat DEBIT

Wspaniała opowieść dla małych dzieci (2/3-6lat) – chwyta za serce i bardzo wzrusza, cieszy, towarzyszy. Wspaniała do czytania przed snem oraz podczas wieczorków z książką – gwarantuje, że wielokrotnie będzie wracała.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *