Wielokrotnie spotykam się z problemami z zasypianiem, przebodźcowaniem czy zestresowaniem u dzieci.  Oczywiście bardzo ważna jest diagnoza źródeł objawów. Kolejnym krokiem jest wyposażenie  dziecka i rodziców w odpowiednie narzędzia, psychoedukacja. Z pomocą przychodzi najnowsza publikacja od MAMANIA „ Jesteś kimś wyjątkowym”. To pokaźny zbiór relaksacji dla dzieci, wspierających w łagodzeniu napięć i stresu czy ułatwiających zasypianie. Zobaczmy co jest w środku!

   

20200429_113621816035189-1024x1024 Jesteś kimś wyjątkowym. Relaksacje dla dzieci MAMANIA - WIOSNA 2020

Relaksacja dla dzieci.

„Wyobraź sobie, że leżysz na ciepłej, pachnącej trawie…”

•             Jesteś kimś wyjątkowym. Relaksacje dla dzieci

•             Autor: Martyna Broda

•             Wydanictwo : Mamania

•             Do kupienia TUTAJ

20200429_113621816035189-1024x1024 Jesteś kimś wyjątkowym. Relaksacje dla dzieci MAMANIA - WIOSNA 2020

Te słowa z pewnością spodobają się zestresowanym, zmęczonym i pobudzonym emocjonalnie dzieciom. Przygotowane relaksacje w publikacji „Jesteś kimś wyjątkowym, Relaksacje dla dzieci” to znakomite pozycje które wspierają w redukcji stresu, zasypianiu czy pozwalają na przywołanie autentycznego uśmiechu, emocjonalne oczyszczenie dziecka.  Stanowią także wsparcie dla rodzica w procesie zasypiania dziecka. Czytane przy zasypianiu zrelaksują dziecko i wprowadzą w stan sennej nirwany, wypoczynku.

Autorka szukała długo relaksacji dla dzieci. Bez sukcesu. Postanowiła sama przygotować je dla własnych dzieci i innych maluchów. Pani Martyna Broda opisuje we wstępie osobistą sytuację, która spowodowała, że książka powstała. Zawodowo zajmuje się również treningami umiejętności miękkich i coachingiem (być może dlatego relaksacje tak dobrze do mnie trafiają!).  Troska o zdrowie dzieci i praktykowanie oddechów przed snem były wstępem do relaksacji. Stopniowo powstały opowieści, których część znajdziecie w publikacji. Wkrótce spisane relaksacje zaczęły krążyć wśród znajomych autorki. Pozytywne skutki i zadowolenie dzieci sprawiły, że zostały one opublikowane i bardzo ładnie zilustrowane.

20200429_113621816035189-1024x1024 Jesteś kimś wyjątkowym. Relaksacje dla dzieci MAMANIA - WIOSNA 2020

Skutki relaksacji mogą was zaskoczyć. Zdecydowanie warto spróbować, bo do stracenia nie macie absolutnie nic. Czy chcielibyście, aby wasze dziecko spokojnie zasypiało, nie trzymało w sobie napięć i cieszyło się dobrostanem emocjonalnym? Relaksacje są także wspaniałym urozmaiceniem wieczorów i stanowią bezpośrednio zaproszenie do tworzenia nowych, własnych historii.  Pobudzają kreatywność i stanowią autentyczną metodę terapii napięć i zaburzeń emocjonalnych spowodowanych np. nadmiarem bodźców, stresem.

Autorka zadbała także o instruktarz i na wstępie zaproponowała rodzicom instruktarz do prawidłowego przeprowadzania relaksacji.  Znajdujące się w publikacji relaksacje można modyfikować w stosunku do własnych potrzeb wprowadzając np. zakończenie do zasypiania.  Jest ono ukierunkowane na zamknięcie przez dziecko oczu, zaśnięcie.  Relaksacje wzmacniają w dziecku poczucie własnej wartości, pewność siebie, napawają dziecko zadowoleniem i komfortem psychicznym. Otulają je jak chmurka, miękka trwa. Opiekują się nim i zabierają w bezpieczne miejsca.

„Wyobraź sobie, że leżysz na ciepłej, pachnącej trawie. Leżysz z zamkniętymi oczami i wyobrażasz sobie, że obok ciebie leżą, trzymając się za ręce, wszystkie bliskie ci osoby, które znasz lub lubisz, które są dla ciebie ważne. Trzymacie się mocno za ręce i nagle czujesz, jak zaczynacie powoli się unosić, unosicie się delikatnie w powietrzu, powoli się obracając”.

Bajkowy i bezpieczny świat wyobraźni zawarty w relaksacjach to autentyczna i komfortowa przestrzeń dla dziecka. Otula, opiekuje się i wspiera dziecko w rozwoju. „ Jesteś kimś wyjątkowym” to piękna i magiczna propozycja dla ciebie i twojego dziecka!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *