Jestem kotem

  • Autor: Galia Bernstein
  • Ilustrator: Galia Bernstein
  • Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
  • Do kupienia TUTAJ

20180413_0943171452709615 Jestem kotem

Jestem kotem

Felek to KOT– tylko nie wszyscy chcą w to uwierzyć. Przekonajcie się jak Felek udowadnia Lwu, Panterze, Gepardowi i Tygrysowi, że są z tej samej rodziny. Zabawna książka z morałem – zawsze można znaleźć podobieństwa w drugiej istocie – wystarczy tylko chcieć i dobrze poszukać.

20180413_0943171452709615 Jestem kotem

Poważna sprawa – tyle kotów w jednym miejscu!? Felek toczy bardzo żywy spór o to kim w zasadzie jest kot! Chce udowodnić innym kotowatym, że są jedną rodziną. Lew, Gepard, Puma, Pantera i Tygrys mają inne zdanie na ten temat. Czy Felkowi uda się przekonać duże koty, że wszystkie są do siebie podobne bardziej, niż myślą? Jakie wspólne cechy mają wszystkie koty?

Jestem kotem” to mądra książka dla najmłodszych – spodoba się maluchom i przedszkolakom. Opowieść uczy, że zawsze można znaleźć coś, co nas łączy, nawet jeśli na pierwszy rzut oka bardzo się różnimy. Książka ma bardzo mało tekstu i zdecydowanie dominują w niej ilustracje. Grafiki oddają zwierzęcy charakter i pokazują z dokładnością koci świat. Twarda okładka z połyskującymi elementami zapowiada, że książka to zdecydowanie lektura bardzo wartościowa i należy jej się uzasadniony szacunek .Szkoda tylko , że kartki nie są sztywne – wtedy już roczne dzieci mogłyby być w kocim temacie bez szkody dla publikacji. Co najważniejsze – opowieść zawiera bardzo mądry morał: szukajmy podobieństw i obdarzajmy się wzajemnie życzliwością i sympatią.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *