Nowa seria przygód Jano i Wito od Wioli Wołoszyn czyli MatkiWariatki! Tym razem propozycja dla starszych przedszkolaków. „Różowy rower” to książka, która pomaga dzieciom ćwiczyć wymowę głoski „r”.  Ciekawa i zaskakująca opowieść wciąga dzieci do zabawy i ćwiczeń językowych! Tym bardziej, że w tekście znajdują się obrazki (z głoską „r”), które dziecko może samo wypowiedzieć trenując wymowę jak i samodzielne czytanie! Znakomity pomysł i ciekawa realizacja – zapraszam po więcej!

wp-1605391467054-768x1024 Jano i Wito uczą mówić. Różowy rower MAMNIA . JESIEŃ 2020 od 3+

Jano i Wito to seria książek, która ma swoje stałe miejsce na blogu. Uwielbiana przez najmłodsze dzieci oraz rodziców. Bestseller od Wydawnictwa Mamania. Tym razem premierę miała najnowsza część przygód rodzeństwa o odmienionej formule. Ci sami  bohaterowie, nowe przygody i mnóstwo okazji, aby ćwiczyć wymowę. Cel ćwiczeń logopedycznych jest najwyższy – czuć go i słychać bardzo wyraźnie. Zobaczcie co kryje w sobie „Różowy rower”.

 „Różowy rower” to książka, która nie tylko pomoże nieco starszym dzieciom ćwiczyć wymowę głoski „r”. Książka jest także ciekawą opowieścią o emocjach i pozorach, które bardzo łatwo wyciągać na podstawie niepełnych informacji.

Kilka słów o fabule:

Jano i Wito czekają na urodziny. Niby dzień jak co dzień, ale coś wyróżnia go spośród innych. Dzisiaj młodszy z rodzeństwa kończy 4 lata! Radość i zadowolenie oraz oczekiwanie prezentu to coś co nie daje dzieciom spokoju. Tym bardziej, że pod dom podjeżdża kurier! Emocje górują podwójnie bo dzieci zauważyły wielki karton w różowym kolorze. A nie trzeba chyba tłumaczyć, że chłopcy za różem nie przepadają. Co się wydarzy dalej – nie będę uprzedzać wydarzeń. Na pewno przygotujcie się na emocje! Morał jest ważny: pozory potrafią mylić. Warto opierać się na faktach. W środku również wiele wyrazów z literką „r”.

Specyfika książki:

Po pierwsze książka została napisana, aby stymulować trening logopedyczny dziecka. Zawiera sporo wyrazów z głoską „r”, które dodatkowo zostały wyróżnione poprzez symbole- rysunki. Sprawiają, że dziecko może opowiadać co widnieje na rysunku i czytać z dorosłym. Jest to także znakomity wstęp do samodzielnego czytania dla dziecka w wieku przedszkolnym. Bardzo dobre rozwiązanie! Duże ilustracje także zachęcają dzieci do obserwacji i rozmów związanych z wydarzeniami z fabuły opowieści.  Książka zawiera także podpowiedzi jak pracować z dzieckiem nad poprawną wymową „R”.

Książka idealna dla starszych przedszkolaków.

Autor: Wiola Wołoszyn
Tytuł: Jano i Wito uczą mówić. Różowy rower
Ilustracje: Przemysław Liput
Liczba stron: 40
Oprawa: oprawa twarda
Wydawnictwo: Mamania
Wymiary: 165×210

Jano i Wito „Różowy rower” to ciekawa propozycja z ulubionymi ilustracjami Przemka Liputa. Wciągająca fabuła, ćwiczenia z mówienia głoski „r”, mądra i pouczająca historia. Całość to lekka, kolorowa i sprytna całość. Przedszkolaki będą zadowolone! Czekamy na kolejne odsłony serii!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *