Najnowsza seria przygód rodzeństwa Jano i Wito przeznaczona dla dzieci w wieku 3-6 lat. To ciekawa propozycja na ćwiczenia z mówienia jak i poznawanie świata, naukę czytania i przemycanie ciekawych treści w literaturze. „Kamień na pikniku” to książka, która nie tylko pomoże nieco starszym dzieciom ćwiczyć wymowę głoski „k”, ale i pokaże, jakie talenty są naprawdę ważne w życiu. A pytanie o talent warto zadać swojemu dziecku nie raz! Zapraszam na szczegóły!

wp-1621924372987-796x1024 Jano i Wito uczą mówić K. Kamień na pikniku. Mamania 3-6 +

Bohaterami książki Wioli Wołoszyn są dzieci Jano i Wito. Kto zna autorkę, ten wie, że to książki inspirowane jej życiem. Nawet sama autorka jest bohaterką opowieści. W najnowszym tomie przygód braci będziemy ćwiczyć wymowę głoski „k”. Będziemy do tego potrzebować ciekawej przygody, którą dzieci przeżyją na pikniku z babcią! Wciągająca opowieść dodatkowo angażuje dziecko we wspólne czytanie i to bez znajomości liter a za pomocą ukrytych w tekście ilustracji (z literką „k”). Zabawa gwarantowana!

Chłopcy wybierają się z babcią na piknik. Ale co to? Czy to znajomy magiczny kamień? I co na łące robią krasnoludki? A czy pająki potrafią kopać piłkę?

Autor:Wiola Wołoszyn
Tytuł:Jano i Wito uczą mówić K. Kamień na pikniku
Ilustracje:Przemysław Liput
Liczba stron:40
Oprawa:oprawa twarda
Premiera:19 maja 2021
Wydawnictwo:Mamania
Wymiary:165×210

·         Do kupienia TUTAJ

wp-1621924372987-796x1024 Jano i Wito uczą mówić K. Kamień na pikniku. Mamania 3-6 +

Dałam się wciągnąć! Absolutnie przygoda pozwala dzieciom zanurzyć się w świecie owadów i istot zamieszkujących leśne ścieżki. Tajemniczy kamień bowiem zamienia bohatera w maleńką istotę. To jednak sen, który na zakończeniu okazuje się nadzwyczajnie prawdziwy! W opowieści jest jednak coś bardzo uniwersalnego. To poszukiwanie talentów! Każde dziecko ma coś w czym jest szczególnie dobre, co lubi. Nie zawsze są to umiejętności. Bywa, że są to cechy, które posiada jak nasz bohater Wito i jego dobre serce i chęć niesienia pomocy.

Dodatkowo autorka zadbała o poprawność wymawiania głoski „k”. Książka zawiera mnóstwo słów, które pomogą ćwiczyć z przedszkolakiem poprawną wymowę. Serdecznie poleca od około 3-6 lat. Rozbudowany tekst, kolorowe ilustracje, ciekawa opowieść i ulubieni bohaterowie to zestaw idealny. Książki zostały także dobrze wydane. Są leciutkie i zajmują mało miejsca na półce – to bardzo lubię!

wp-1621924372987-796x1024 Jano i Wito uczą mówić K. Kamień na pikniku. Mamania 3-6 +

„Kamień na pikniku” to książka, która nie tylko pomoże nieco starszym dzieciom ćwiczyć wymowę głoski „k”, ale i pokaże, jakie talenty są naprawdę ważne w życiu. Co najważniejsze – masz je w sobie!

 


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *