Jano i Wito powracają w absolutnie niespotykanej dotychczas odsłonie. Dźwiękotwór to propozycja do oglądania, zabawy i treningu poprawnej wymowy. Podczas zabawy możemy z dzieckiem ćwiczyć poprawną wymowę głosek! Brzmi dobrze? Tak! Otwór w środku znakomicie sprawdzi się jako rekwizyt przy ćwiczeniach! Spróbujcie ich z lustrem!

IMG_20221204_131135-785x1024 <strong>Jano i Wito. Dźwiękotwór MAMANIA</strong>

Dźwiękotwór

Książka, w którą naprawdę można się zanurzyć! Do oglądania, do zabawy, do nauki wymowy. Wystarczy wybrać stronę i rozłożyć książkę. Wielkie formaty sprawiają, że otwór jest również wielki! Tak duży, aby zmieścić w sobie głowę J więc na co czekać! Zróbmy to! Każda ze stron to także inna litera jak i inny dźwięk. Nie zabraknie także poradnika jak go poprawnie wytrenować!

IMG_20221204_131135-785x1024 <strong>Jano i Wito. Dźwiękotwór MAMANIA</strong>

Aaaaa – ziewam jak hipopotam.
Beeee, beeee – beczę jak owca.
Cykam jak świerszcz, kumkam jak żaba, bzyczę jak pszczoła i uczę się wymawiać wszystkie głoski!

Autor:Wiola Wołoszyn
Autor II:Przemek Liput
Tytuł:Jano i Wito. Dźwiękotwór
Liczba stron:64
Oprawa:oprawa miękka
Wydawnictwo:Mamania
Wymiary:248×315
IMG_20221204_131135-785x1024 <strong>Jano i Wito. Dźwiękotwór MAMANIA</strong>


Autorka, Wiola Wołoszyn (znana z bloga matka wariatka), z wykształcenia logopedka, do każdej z głosek przygotowała także cenne wskazówki dla rodziców i osób pracujących z dziećmi, które pomagają w nauce wymowy! Opis jest dokładny i nie budzący wątpliwości. Autorka wskazuje czytelnikowi jak powinien się zachowywać aparat mowy, aby poprawnie wytworzyć głoskę! Nie zabraknie także tych trudniejszych dźwięków jak „sz” i „cz”! Sama pracuje z córką nad tymi dźwiękami i zabawa z Janek i Witem jest znacznie bardziej urozmaicona! W dodatku ilustracje na stronie sprawiają, że dziecko nabiera pewności jak samodzielnie wywołać dźwięk!  Z biegiem treningu zabawa z rodzicem zmienia się na zabawę samodzielną. Jednak nie warto rezygnować z zabawy z dzieckiem! Książka bawi, uczy, diagnozuje i wspiera dziecko an drodze poprawnego tworzenia dźwięków jak i nauki liter czy podczas początków z nauką czytania. Oczywiście znajdziemy na kartach (z dziurką) także naszych ulubieńców Jano i Wito!

Brawo za niestandardowe podejście do książek! Oby takich tytułów nie zabrakło!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: