Igrzyska rozpoczęły się! Rywalizacja na sportowych arenach właśnie trwa. Czas na lekcje sportu z Klarą i jej Dziadkiem. Zapraszamy do ogromnej książki, która krok po kroku pomaga zrozumieć dlaczego warto uprawiać sport, zostać trenerem, komentatorem sportowym itp. Pytań Klary jest mnóstwo a na wszystkie znajdziecie odpowiedź w przepięknej encyklopedii wiedzy o sporcie – Jak to działa? Sport.

wp-1627187715528-768x1024 Jak to działa? Sport Nasza Księgarnia LATO 2021 6+

Jak to działa? To rewelacyjna seria książek z ogromnym zapleczem edukacyjnym. Nasz wzrok przykuwa ogromny format – to szczegółowo wypełnione tekstem i ilustracjami informacje o sporcie. Całość składa się z wielu pytań na które odpowiada Dziadek Klary. Publikacja została podzielona na kilka rozdziałów:

 1. Po co nam sport?
 2. Przeżywanie sportu
 3. W sklepie sportowym

Tekst jest bardzo przystępny a jednocześnie zaspokaja ciekawość dziecka w wieku 6-10 lat. Przykładowe pytania:

Co się dzieje z naszym ciałem, gdy ćwiczymy? Czym różniły się starożytne igrzyska olimpijskie od nowożytnych? Po co na wyposażeniu starożytnego atlety była skrobaczka? Czy najszybszy pływak świata jest szybszy od rekina? Czy w hokeja można grać tylko na lodzie? Co to znaczy freediver, forehand czy salchow? Dlaczego niektórzy piłkarze wolą mokrą murawę? Jakie sporty lubili królowie? Ile trwał najdłuższy mecz tenisowy?

 • Nikola Kucharska Katarzyna Piętka Joanna Kończak
 • ilustracje: Nikola Kucharska
 • Wiek: 6-10
 • Forma wydania: oprawa twarda
 • Rok wydania: 2021
 • Liczba stron: 32
 • Wymiary: 240 x 320 mm
 • Do kupienia TUTAJ

Autorki zadbały o odpowiednie proporcje wiedzy i przygody oraz humoru. Znajdziemy w publikacji mnóstwo ciekawostek ze sportu, jednak nie obawiajcie się, że nie będzie tam fabuły. Jest nią Klara i Dziadek, którzy w książce pojawiają się niemal na każdej stronie. Książkę doskonale się przegląda, z ciekawością czyta i poznaje.

Zachęcam do zapoznania się z całą serią! Zdecydowanie warto przeczytać, podarować i często wracać! Publikacja, która rozbudza zainteresowania dziecka i odpowiada na wiele ważnych pytań o świecie!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *