20190627_131531933332940-767x1024 Jak to działa? Budowle. Fascynujący świat architektury i budownictwa. Nasza Księgarnia LATO 2019

Jak powstaje dom? Domy z rożnych stron świata, mapa naszego miasta, świątynie i siedziby władców czy wielkie budowle XX i XXI wieku. Jak to działa- budowle to kolorowa i wielkoformatowa wyprawa po fascynującym świecie architektury i budownictwa. Skierowana do dzieci szkolnych publikacja to zbiór ciekawostek, faktów oraz pięknych wizualizacji na temat tak bliski każdemu. Bardzo ciekawa pozycja i piękne wydanie.

 • Jak to działa? Budowle
 • Joanna Kończak, Nikola Kucharska, Katarzyna Piętka
 • forma wydania: książka papierowa
 • oprawa: twarda
 • ilustrator: Nikola Kucharska
 • rok wydania: 2019
 • liczba stron: 32
 • format: 240 x 320 mm
 • przedział wiekowy: 6-10
 • Do kupienia TUTAJ
20190627_131531933332940-767x1024 Jak to działa? Budowle. Fascynujący świat architektury i budownictwa. Nasza Księgarnia LATO 2019

Klarę być może pamiętacie z innej publikacji, którą opisywałam. Ta ciekawa świata dziewczynka była zainteresowana ciałem człowieka TUTAJ a dzisiaj przyszedł czas na budownictwo i architekturę. Razem z dziadkiem Ignacym i bratem Karolem wyruszamy w bardzo ciekawą podróż po szczegółach budownictwa tego małego, średniego i największego na świecie. A jest to podróż bardzo ciekawa i niezwykle pouczająca. W zaprezentowanych treściach znajdziemy bardzo dużo detali, szczegółów i fascynujących informacji. Już sam plan architektoniczny domu, rzut z góry czy przekrój budzi zainteresowanie dziecka. To co na co dzień jest niewidoczne a jednocześnie tak realne i prawdziwe.  Prześledzimy także etapy budowy domu i dokładnie je zobaczymy. Samo wykończenie to ważny i szeroki rozdział.  Dalej jest nie mniej ciekawie. W wielkoformatowej książce przechodzimy bowiem od szczegółu do ogółu tj. od domu przez kamienice, domy na świecie, budynki publiczne, architekturę miasta do wielkich budowli na świecie i znanych architektów.

To także fabularna odpowiedź dziadka Klary na jej pytania:

Dlaczego domy różnią się od siebie?
Po co w bloku wywietrzniki i zsypy?
Co kryje się w ścianie?
Po co powstały miasta?
Co to jest trullo, jurta czy igloo?
Gdzie są i ile mierzą najwyższe budynki czy najdłuższe mosty świata?
Co to są zabytki i kto o nie dba?
 Czy można mieszkać na wodzie albo w koronach drzew? 

Książka zachwyca oprawą graficzną. Jest przepięknie zilustrowana z nawiązaniem do realnych i szczegółowych budowli. Zawiera bardzo dużo dokładnych informacji zarówno w rysunkach jak i w samej treści. Przejrzysty układ i atrakcyjna forma prezentacji to w zasadzie sekret mojego zadowolenia książką. Absolutnie polecam! Ciekawy wstęp do tematu dla ciekawych młodych architektów cz budowlańców oraz mądra książka o otaczającym świecie.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: